Judas Priest

Το ίδιο σκεφτόμουνα να γράψω αλλά ήμουν σίγουρος πως θα το κάνεις εσύ :stuck_out_tongue:

on topic: μ’ αρεσε το κομματι, βγάζει φρεσκαδα και με καλή (επιτέλους) παραγωγή

Εκτός αν εννοεί τον Brucάκο.

Toν Bruce Willis εννοεί βασικά. Έχει ξεκινήσει κι αυτός να παίζει κιθάρα τα τελευταία χρόνια. Ακολουθεί τα χνάρια του Τζόνι Ντεπ. Η φωτό παρακάτω είναι από live σε κλαμπ στο Χιούστον.

1 Like

Ποια τελευταία χρόνια ρε; Έχει βγάλει 2 δίσκους τη δεκαετία του '80.

Τον πρώτο τον έχω.

Έχει παίξει και live στην Αθήνα, νομίζω στις αρχές των '90s.

Παρ’ όλα αυτά, δε νομίζω ότι ο φίλος εννοούσε τον Bruce Willis.

1 Like

διαφωνώ, το κομματι τυπικό αλλά οκ, καλό για τους πριστ του 2017/18. ο ήχος όμως πλαστικούρα και άποψη μου, σε άσχημο βαθμο. o tempora o mores βέβαια

Ο Bruce Dickinson των IRON MAIDEN θα συμμετάσχει στα φωνητικά στο έκτο κατά σειρά τραγούδι με τίτλο “Children Of The Sun”, του πολυαναμενόμενου νέου album των JUDAS PRIEST “Firepower”,

3 Likes

cover στους Nightstalker ;;:grin:

2 Likes

Παίζει :stuck_out_tongue::stuck_out_tongue::stuck_out_tongue:. Πότε έχουν πει ότι θα κυκλοφορήσει Μάρτιο??

Διασκευή θα είναι αλλά προφανώς όχι στους Nightstalker. Πρόκειται για cover στο γνωστό τραγούδι “Children of the Sun” των Dead Can Dance. Παρεμπιπτόντως οι Dead Can Dance είχαν έρθει και στο Rockwave του 2013 για όποιον θυμάται. Πάντως είμαι περίεργος για το πώς θα ακούγεται αυτό το κομμάτι σε metal διασκευή.

Τρομερή τραγουδάρα.

Δεν την βρίσκω καθόλου πλαστική, βρίσκω πως εξυπηρετεί τον υφος της μπάντας αλλά θα το δούμε για πιο σίγουρα όταν ακουσουμε όλο το δίσκο.

Οι παραγωγές του Sneap στα τελευταία των Accept δεν σου αρέσει;

Tom Allom διαβάζω!

Και Andy Sneap. Για τον Allom δεν το ήξερα να σου πω την αλήθεια.

Ναι ρε, ούτε κι εγώ, το διάβασα πριν λίγο στη σελίδα!

Ρε…πέθανε ο Holland…

Γερνάμε αδέρφια…δεν είμαστε παλαίμαχοι πια. Ετοιμοθάνατοι είμαστε…

Αν, λεω αν, ισχυουν οι κατηγοριες για τις οποιες μαλιστα πηγε για 8 χρονια φυλακη, για την αποπειρα βιασμου και την σεξουαλικη παρενοχληση σε 17χρονο αγορι με ειδικες αναγκες στο οποιο εκανε μαθηματα ντραμς τοτε του ευχομαι ολοψυχα να σαπιζει αιωνιως στην κολαση…

1 Like

Ωπ…δεν το ήξερα αυτό…

Ο ίδιος δεν τις παραδέχτηκε ποτέ.

Εντάξει τι θα έλεγε δηλαδή; Για να μπήκε φυλακή θεωρούμε ότι μάλλον το έκανε. Μαλάκας. Τέλος.
Έπαιξε σε σπουδαίους δίσκους των Priest ωστόσο.