Judas Priest

[quote=“shadowking69, post:1280, topic:3551, full:true”]Εντάξει τι θα έλεγε δηλαδή; Για να μπήκε φυλακή θεωρούμε ότι μάλλον το έκανε. Μαλάκας. Τέλος.

Έπαιξε σε σπουδαίους δίσκους των Priest ωστόσο.[/quote]

Φώτη, το ότι μπήκε στη φυλακή δε σημαίνει απαραιτήτως ότι έκανε το έγκλημα για το οποίο κατηγορήθηκε, όπως ξέρεις. Δεν τον υπερασπίζομαι, απλώς κρατώ και μια πισινή, ΜΗΠΩΣ και δεν το είχε κάνει τελικά. Όπως και νά 'χει, RIP που λένε και στο χωριό μου. Είχε παίξει σε δισκάρες.

Γι αυτό λέω κι εγώ “μάλλον το έκανε” δεν είμαι και σίγουρος, αλλά υποθέτουμε πως η δικαιοσύνη δεν θα έκανε λάθος.
Και φαίνεται και από το πιο πάνω ότι και οι Priest υποστηρίζουν ότι το έκανε.

2 Likes

Rip όπως να έχει και ας ήταν κάθαρμα

1 Like

Για αυτο και εγω εγραψα “Αν, λεω αν, ισχυουν οι κατηγοριες”, αλλα απο την πλευρα της μπαντας φαινεται σαν να το εχουν αποδεχτει σαν αληθες, παλαιοτερα τον ειχαν σβησει απο τις group photos απο τα site τους.

@LedZep ΟΧΙ, ΟΧΙ, ΟΧΙ, αν ηταν καθαρμα R.I.H. (Rot In Hell) For All Eternity, για κατι τετοια δεν υπαρχουν ελαφρυντικα.

1 Like

Ή το κάνε ή δεν το κάνε

Το να λέμε “θεωρούμε ότι το κανε " & " ΑΝ το κάνε να σαπίσει ΑΝ ΔΕΝ το κανε RIP” …είναι καπως μαλακία ρε παιδιά

Θεωρώ ότι όπου δεν ξέρουμε ή δεν είμαστε σίγουροι , ας μη γράφουμε τίποτα . Αν δεν το έχει κάνει λέω γω π.χ. θα είναι μια ζωή αμαυρωμένη η φήμη του ;;

Δλδ το κανες/δεν το κανες για μας είναι σα να το κανες ;;;.Αυτό το στυλ μας.αρεσει ;;.Ενοχος μέχρι να αποδείξεις ότι είσαι αθωος ;;

Δεν ξέρω, γενικά το γράφω μιας και τα ίδια λεγαμε τοτε με τους Decapitated

Όπου βεβαια ελευθερώθηκαν αλλά σε αντίθεση με την ανθρωποφαγία , κάνεις δεν βγήκε να κωλοτουμπιάσει. Εκτός κι αν και αυτοί θα είναι πάντα ένοχοι και.η δικαιοσύνη έχει δίκιο μόνο όταν καταδικάζει

RIP όπως και να χει όπως σωστά γράφτηκε

1 Like

https://youtu.be/hMYmvJtsy6s μικρό δείγμα από το Firepower

Παιδες ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος αλλα εδω και πολλα χρονια οι ενδειξεις δειχνουν οτι ηταν ενοχος… Ψαξτε το.

Αν ισχύουν οι βιασμόι και αυτά σε βρίσκω σωστό τέτοιο άνθρωποι πρέπει να σαπίζουν

[quote=“Rebel, post:1286, topic:3551”]Δεν ξέρω, γενικά το γράφω μιας και τα ίδια λεγαμε τοτε με τους Decapitated

Όπου βεβαια ελευθερώθηκαν αλλά σε αντίθεση με την ανθρωποφαγία , κάνεις δεν βγήκε να κωλοτουμπιάσει. Εκτός κι αν και αυτοί θα είναι πάντα ένοχοι και.η δικαιοσύνη έχει δίκιο μόνο όταν καταδικάζει[/quote]

Καλά, να σου πω την αλήθεια το συγκεκριμένο με τους Decapitated μου βρωμούσε λίγο από την αρχή. Από την άλλη, ο Holland είναι πολύ πιο πιθανό να έκανε όντως μαλακία με το παιδί. Όπως είπες κι εσύ όμως, άμα δεν είμαστε σίγουροι, ας το αφήσουμε να πάει από 'κει.

Όχι ότι παίζει κανένα φοβερό ρόλο, αλλά το άρθρο έχει ένα εξώφθαλμο λάθος: ο Holland δεν ήταν ο πρώτος drummer των Judas Priest, νομίζω ήταν ο πέμπτος :slightly_smiling_face:

Πάντως, πέρα από όσα γράφετε, ή ήταν πολύ μέτριος drummer ή έπεσε στην εποχή που οι Priest έβγαζαν δίσκους με πλαστικά drums / drum machines. Ακόμα και στους καλούς δίσκους το drumming του είναι από απλώς συνοδευτικό μέχρι τελείως ανέμπνευστο. Δηλαδή τι σοκ θα έπαθε ο κόσμος που τους είχε συνηθίσει στα 80’s κι έβαλε για πρώτη φορά να παίξει το Painkiller!!!

4 Likes

Έχεις δίκιο. Μάλλον “πρώην” ήθελε να γράψει ο νεατζής. Θα το στείλω για διόρθωση

2 Likes

Αν δεν ξερατε οτι ειναι των Priest και βλεπατε την παρακατω φωτο, θα λεγατε οτι το εκανε ή οχι?

image

θα έλεγα ότι έπαιξε κομπάρσος στην μεγάλη των μπάτσων σχολή . Στην επική σκηνή στο gay bar

image

η ομοιοτητα με Προυσαλη σκοτωνει

7 Likes

κι εγώ νόμιζα ότι γεννήθηκε ηλικιωμένος αυτός:grin:

1 Like


κατι ετοιμαζουν μαλλον για το Ram it Down
1 Like

Μακάρι να το τιμήσουν και ζωντανά τώρα που μας έρχονται

…με κανα-δυο τραγουδια.

2 Likes

Τα μόνα 2 που αξίζουν από όλο το δίσκο εννοείς :stuck_out_tongue:

Ομώνυμο και “Blood red skies”. Ειδικά το δεύτερο είναι τεράστιο έπος, θα ήθελα πολύ να το έβλεπα live (και με κανονικά drums).

2 Likes

Ισχύει γενικά ο δίσκος είναι απογοήτευση