Kαλύτερο Death metal συγκρότημα

Αλλη σημασια εχει το τι πιστευεις εσύ και αλλο τι το εχει καταγραψει η ιστορία…:wink: Τελος…

Υ.Γ Και νισαφι με τους Morbid…Oκ τους ξεχασα…Ελεος δλδ…

Μου φαινεται ομως οτι εξαιτιας των δικων σου πιστευω ξεχασες τους Morbid angel και εβαλες του six feet under και τους at the gates :stuck_out_tongue: (πλακιτσα)

Δεν επρεπε να βαλω poll τελικα…Αυτο καταλαβα…:lol:

Kαλα εκανες και εβαλες, απλα πιστευω οτι επρεπε να βαλεις τις μεγαλες αναγνωρισμενες αξιες μονο. Να υπαρχει ενα “ντερμπι” μεταξυ λιγων συγκροτηματων ή να εθετες καπως διαφορετικα την ερωτηση του πολλ. Οχι το καλυτερο αλλα το αγαπημενο πχ. Νεβερμαηντ:wink:

Παντως ειχα ξεχασει οτι ημουνα ο threadstarter…:lol: Φαντάσου…Τεσπα…

Εισαι αυτος που δεν εβαλε τους morbid angel στο poll!!:lol:
Αλλα ας το ξεχασουμε :stuck_out_tongue:

Oι Napalm ποιό πολύ κατά grind μεριά πάνε.

Bαλτε κ λιγο Pestilence στο pick up
θυμιζουν λιγο Morbid Angel
το Testimony of the ancients λιωνω αυτο τον καιρο

Όλοι ένας κι ένας είναι στο poll, ιερά τέρατα, αλλά οι Carcass είναι η αδυναμία μου.

Γαματοι και οι Death κ οι CC κ οι Nile αλλα CARCASS δεν ειναι!!

Που ειναι οι
[SIZE=“7”]MORBID ANGEL[/SIZE];;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Στην επιλογη “Αλλο” φανταζομαι. :stuck_out_tongue:

Μπράβο ρε παιδιά, άντε να ανεβαίνουν οι Carcass στο poll! Πίσω και σας φάγαμε ρε!!!

Αστεία ερώτηση.
Death.

Death

Ψηφισα Bolt Thrower!Ντροπη να εχουν τοσες λιγες ψηφους !

God Among Insects, δεν ειμαι της Death αλλα αυτο το συγκροτιμα μου αρεσει παρα πολυ

Morbid Angel, Dying Fetus, Deicide, Necrophagist… Συν Cannibal Corpse, Nile, Obituary…

Καλά τι απέγιναν οι Morbid Angel? 8O Το είδα κι αυτό σήμερα! Αυτοί είναι το Death Metal #-o

Αν και τοτε που γαμούσαν οι Six Feet Under ήταν από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα, μόνο τα 2 πρώτα ήταν γιατί στο 3 την είδαν αντικερί αντί να προχωρήσουν μπροστά. Όσον αφορά τους At The Gates επειδή είχα πλακωθεί σε άλλο Thread με πολύ κόσμο δεν θα είμαι πολύ σχολαστικός για να αποφύγω τα γιαούρτια απλά δεν είχαν ούτε τίποτα εντυπωσιακές μελωδίες(αν θες τέτοιου είδους μελωδίες άκου Kreator ή Carcass) ούτε κανα τρελό riffing(απλοικά Heavy Metal Riffάκια είχαν οι άνθρωποι), ούτε τα φωνητικά ήταν κάτι το εντυπωσιακό και πρωτοποριακό(επίσης βλέπε Carcass, Kreator) και σε πολλά σημεία είχαν και αυτή τη μονότοδη σπαστική σχεδόν powerάδικη δικασίλα και ας μην τρελαθούμε δεν ήταν και τίποτε βαθυστόχαστοι πειραματιστές τύπου Coroner, Frost για να το εκτιμήσω από αυτή τη σκοπιά. Με λίγα λόγια πολύ υπερεκτιμημένη μπάντα και το γεγονός ότι επιρρέασαν ένα σωρό Σκανδιναβούς δε μου λέει τίποτα μιας και δεν ήταν καμια ουσιαστική, θετική επιρροή όπως αυτή τον Voivod π.χ. στη θέση τους θα έπρεπε να είναι άλλα συγκροτήματα(Entombed, Autopsy, Napalm Death, Septic Flesh για να παινέψουμε το σπίτι μας, Deicide, Akercocke, Nocturnus, Cynic, Asphyx, Grave, Origin και αν το σκεφτώ μπορούν να μου έρθουν και άλλα). Α και οι Possesed και Celtic Frost μπορεί να μη φαίνονται και τόσο Death Metal σήμερα αλλά η τεχνοτροπία τους είναι το 90% του Death κτίσματος.

Πρώτοι? Δεν το νομίζω? Οι Death το είχαν ξεκινήσει αυτό από το Leprosy ήδη αλλά οι μελωδίες τους καμιά σχέση. Και οι Cynic το καναν αυτό και οι Atheist και οι Carcass.

Η ψήφος μου πάει στους Death γιατί είναι αυτοί που γεφυρώσαν καλύτερα από όλους το φάσμα ανάμεσα σε όλα τα ιδιώματα του σκληρού ήχου και τα παντρέψαν με το κλασσικό Heavy Metal και το Progressive χωρίς “γλυκερά” αποτελέσματα.

Καλά ρε παιδιά ας το σταματήσουμε αυτό το πράγμα, είπαμε.