Kαλύτερη σειρά ever

Δεν εχω αποφασισει ακομη ως την σειρα που θα επαιρνα μαζι μου αν ηταν να παω στο διαστημα για να βλεπω για χρονια συνεχεια. Σιγουρα θα ταν κωμωδια, αλλα πρεπει να δω καποια στιγμη το MASH για να παρω την τελικη αποφαση, οποτε δεν με υπολογιζω ακομη.

Οσον αφορα τις reality εκμπομπες παντως, εχω παθει χοντρη πλακα με το Top Gear, το οποιο ειδα για πρωτη φορα φετος οταν ημουν στο νοσοκομειο (και δεν ειχα ακομη το λαπτοπ στο δωματιο).

Νομιζω ειναι η πιο ακριβη παραγωγη στο ειδος των εκπομπων και εχει ενα τριδυμο παρουσιαστων που δεν σε αφηνει να ηρεμησεις απο τα γελια. Εκτος αυτου βλεπεις και οχηματα που ουτε καν απο κοντα δεν εχεις δει, οπως επισης ξεκαρδιστικες δοκιμασιες :lol::lol::lol:

Κατεβασα πρωτα την τελευταια σεζον (15) και τωρα βρισκομαι στην 12η. Το παω αναποδα :stuck_out_tongue:

ahahahhahaha

battlestar galactica και ευκολα μαλιστα. δεν υπαρχει καλυτερη για μενα, thanks σε lupin και dude που με βαλανε στο κολπο.
το prison break αν τελειωνε στην 2η σεζον θα ηταν χαλαρα στις 3 πρωτες θεσεις, αλλα ετσι που το καταντησαν δεν υπαρχει περιπτωση.
dexter επισης γαμαει αν και τωρα θα δω ολο τον 5ο κυκλο μαζεμενο. η 4η παντως ηταν πολυ καλη, σχεδον ισαξια της πρωτης σεζον.

οποτε για μενα

1.battlestar galactica
2.dexter
3.alias!!

το alias για μενα ηταν αρκετα καλη σειρα για μενα απλα επρεπε κι αυτο να τελειωσει στον 4ο κυκλο. το wire, δεν το εχω δει. οταν το δω θα πω για αυτο.

υ.γ.1 στο imdb δεν υπαρχει καν το Lost…!!!
υ.γ.2 angel απορω που δεν εβαλες clone wars και εκεινη τη σειρα εμ τον εφηβο indiana jones… :p:p:p

δες the wire και θα αλλάξει η λιστα…:smiley:

*τι εννοείς δεν εχει λοστ http://www.imdb.com/title/tt0411008/

Εννοεί ότι δεν είναι στην λίστα :slight_smile:

Δες Wire και θα αλλάξει το top 3 σου…

υγ.Αυτό έλειπε. Άντε με την μούφα γαμώ. Ακόμα κλαίω τις χαμένες ώρες[-X[-X

υγ.2 Νταξ επειδή εμένα μου ψιλοαρέσουν(νταξ το star wars περισσότερο) δεν σημαίνει ότι είναι και οι καλύτερες. Είπαμε αυτά που έγραψα. Δείτε Mentalist. Πάρα πολύ ωραίο!

Επίσης για να συμπληρώσω λίγο, Flying Circus και Black Adder δεν μπαίνουν γιατί είναι στο πανθέων ήδη και δεν έχει νόημα να συγκρίνονται με λοιπές σειρές…

ε, το The Young Indiana Jones Chronicles ειναι ΠΕΛΩΡΙΑ σειρα!

Ίσχυει! Επίσης, το BSG πρέπει να το δω καποια στιγμή, το έχω δυο χρονια και καθεται…

Dexter (με διαφορα )
Futurama
Friends
Southpark

και πολλα αλλα, αλλα δε μπρουσα να τα βαλω σε λιστα… οπως
Drawn Together
Family Guy / American Dad
IT Crowd
Lost ofc

friends απ αυτα του πολλ…γιατι πολυ απλα τα τελευταια 6-7 χρονια καθε σαββατο κυριακη μεσημερι βλεπω ευχαριστα.

αυτό ακριβώς δεν νομίζω να ναι για την εφηβεία τα φιλαράκια, είναι από τις καλύτερες σειρές.

Friends διαολε.

Αλλα.

Down in the treme
Just me and my baby
We’re all going crazy
While jamming and having fun!

Ποσο υπεροχο.

καλα…δεν παει στο καλυτερη σειρα εβερ…αλλα δεν ηξερα που αλλου να το βαλω!

Quintuplets

εχει μονο μια σεζον εν τω μεταξυ…οποτε κλαην…δειτε το!
το πετυχα τυχαια στον αντ1 μια φορα κατα τις 4 το πρωι και το κατεβασα γιατι το βρηκα αστειο

στορυ:
ειναι μια οικογενεια ,και εχει πενταδυμα…τα 2αστερες του σχολειου(1αθλητης υπερκουλ,1μαζορετα ωραια αλλα χαζη) τα αλλα 2 ειναι τα γκικς(φυσικες,υπολογιστες κτλ)και ο τελευταιος εχει βγει υποαναπτυκτος και ειναι ο πιο κοντος που τον κοροιδευουν οι υπολοιποι ξερω γω ολη την ωρα για το υψος του κτλ αλλα ειναι μες την ενεργεια και φουλ υπουλος

δεν είναι και από τις καλύτερες αλλά για τις 3-4 η ώρα που το είχε με βόλευε τρομερά

top στη λιστα ειναι σιγουρα τα friends αλλα ακολουθει πολυ κοντα X-files, House, Big Bang Theory.

Απο cartoons ειναι κορυφη εδω και χρονια South Park και κατι οροφους κατω family guy.

[B]The Wire [/B]

[SPOILER]http://www.youtube.com/watch?v=ZAathqcWAYk[/SPOILER]

[B]Arrested development [/B]

[SPOILER]http://www.youtube.com/watch?v=zhnYPecc1YE[/SPOILER]

Μία είναι η σειρά:

[SPOILER][/SPOILER]
:D:D:D:D

ναι ρε πουστη μου.:!:

[/SPOILER]

μαζέψτε τα spoiler κάποιος mod

ontopic, sopranos/wire ως τώρα

Δεν μπορω να συγκρινω ευκολα σειρες οταν ανηκουν σε αλλα ειδη, αλλα απο το poll νομιζω X-Files, Friends και Prison Break ειναι κορυφαιες, καθεμια στο ειδος της. Αν δεν εχει τερματισει η σειρα παντως(ή εστω να εχεις επαρκες δειγμα) δεν νομιζω οτι μπορεις να την κρινεις σωστα, οποτε αφηνω εξω Game Of Thrones και λοιπες τρεχουσες, προσθετω Black Books και ισως Married With Children στις κωμικες.

dramas: χαλαρα [B]Rome[/B], το εχω δει 3 φορες κ το ξαναβλεπω πολυ ανετα…λιγες φορες εκανα ετσι στη ζωη μου οταν επαιζε, να περιμενω πως κ πως την επομενη βδομαδα απλα για να δω τηλεοραση…[B]Sons of Anarchy[/B] επισης κ αν κ δν εχει τελειωσει ακομη προφανως, ειναι ηδη στις τοπ.

comedies: [B]Spaced[/B]χαλαρα επισης number1, ασυναγωνιστο απλα για μενα…[B]blackadder[/B], [B][B]black books[/B][/B], [B]father ted[/B], [B]hippies[/B], [B]the young ones[/B],[B] flying circus[/B] επισης κορυφαιες. απο αμερικανικες που γενικα το χιουμορ τους δν το γουσταρω, μονο [B]married with children[/B], οκ αλ θεος!..τα φιλαρακια δν τα εβλεπα ουτε οταν ημουν πιτσιρικας, ποσο φλωρικη σειρα?! χαχα flame on!!!

fantasy: [B]game of thrones[/B] χωρις δευτερη σκεψη

sci-fi: [B]battlestar gallactica[/B], [B]firefly[/B], [B]star trek[/B], το οριτζιναλ βασικα αλλα κ μερικες seasons απο τα αλλα, πχ nxt generation, deep six nine

απο πολεμικες [B]band of brothers[/B], τελεια κ παυλα

απο μυστηριου, φυσικα [B]x-files[/B]… μετα [B]sherlock[/B], [B]twin peaks[/B]. το lost αν το βαλω σε αυτη την κατηγορια καλο στην αρχη, μετα βαρετο κ στο τελος απογοητευση…
κινουμενα σχεδια: [B]spawn[/B], batman, ren and stimpy, ulesses 31, beavis and butthead, happy tree friends, nils holgersson, thundercats κ αλλα διαφορα

αλλες τωρα που τις ειδα ή τις βλεπω αλλα ανεξαρτητως κατηγοριας δν τις θεωρω κ φοβερες, απλα βλεπονται για να περασει η ωρα: spartacus, dexter, supernatural, true blood, walking dead, falling skies, V, prison break, heroes, breaking bad, weeds, ideal, dead set, twilight zone

στανταρ θα ξεχασα κ καμια:-k…γενικα γουσταρω καψιμο με σειρες αρκετα, φαινεται ε? χαχα

το wire btw το εχω ακουσει απο πολλους οτι γαμαει κλπ αλλα δν το εχω δοκιμασει, κυριως γιατι εχει να κανει με μπατσους κ δν γουσταρω, οπως επισης κ το 24 που για παρομοιους λογους το προσπερασα, θα τα δοκιμασω καποια στιγμη παντως…εδω κ λιγο καιρο λεω να δοκιμασω το carnivale, που μου κανει κλικ, γουσταρω τσιρκο, φρικια κλπ, νιωθω σπιτι μου ενα πραγμα!

παρακαλω τους μοντς να μου προσθεσουν τουλαχιστον 10 στα ποστς μου, ειναι αδικο με τοσες αναφορες να μετραει μονο σαν 1 :lol: