Αποχωρεί ο K.K. Downing από τους Judas Priest!

Δεν μπορω να μην παω…Μου εχουv λειψει…Εχω παρει ηδη εισιτηριο, αλλα ακομα και αν δεν ειχα θα στεναχωριομουν να μην ειμαι εκει…Και θα τους δω και στο Hellfest…

Απλα θα προσπαθησω να μην κοιταω αριστερα οπως κοιταμε εμεις για να μην ξενερωσω τη ζωη μου…

σαν να ειναι οι μειντεν χωρις τον στιβ χαρις.απλα δεν γινεται[-X

Παντως το live θα ειναι καλο. Δεν υπαρχει περιπτωση. Σιγουρα. Απλως ειναι η πικρα τωρα που μας βγαινει απο τα κακα μαντατα. Τι βομβα ηταν αυτη θεε μου. Κανενας δεν το φανταζοταν ποτε αυτο το πραγμα. Πραγματικα τρομερο νεο για την μουσικη. Με την κακη εννοια φυσικα. Σιγουρα η διαφορα θα ειναι αισθητη αλλα ελπιζω σε ενα πολυ καλο λαιβ εστω και ετσι. Τι να κανουμε. Με πειραξε παρα πολυ η αποχωρηση αλλα Shit happens που λενε.

Όχι γαμώ τη πουτάνα μου ΟΧΙ! Δεν έχω τίποτα άλλο να πώ εκτός από ένα μεγάλο
[B][SIZE=“7”]ΓΙΑΤΙ?[/SIZE][/B]:(:frowning:

Βάζω τώρα Beyond The Realms Of Death

Με βγάλανε από ένα έξοδο, πάλι καλά που δεν είχα πάρει εισιτήριο. Ο κατήφορος είναι μεγάλος…

και εγω ητανε μια απο αυτες της μερες να παω να παρω εισητηρια αλλα ξενερωσα τοσο πολυ που ειλικρινα δεν ξερω τι θα κανω ρε μαγκες.

Χαλαρωστε ρε μαλακες :!:

Ενταξει, εφυγε ενα βασικο στελεχος ! Αλλα ΕΝΑ !

Τι να λεμε και για αλλα συγκροτηματα δηλαδη, απο τα οποια μενει μονο ο ιδρυτης και τα υπολοιπα μελη αλλαζουν σαν τα πουκαμισα…

Εννοειται οτι δεν πρεπει να υπαρχει καν θεμα για καποιον για τον αν θα παει στη συναυλια ή οχι.

Συγκρατιέμαι μη βρίσω και λέω, απλά: εδώ ο ιδρυτής ΕΦΥΓΕ.

Ε ενταξει, λες και ειναι η πρωτη μπαντα που συμβαινει σημαντικη αποχωρηση.
Ναι και εγω ξενερωσα, αλλα εσεις κανετε λες και πεθανε ο ανθρωπος να πουμε.
Και να πεις οτι ειναι συγκροτημα που τωρα χτιζει καριερα να το καταλαβω, αλλα οι Priest τωρα αποχωρουν, οποτε μικρο το κακο.
Και σε οτι αφορα το λαιβ, απλα κοιτα τους αλλους τεσσερεις.

Όχι δεν πέθανε ο άνθρωπος, πέθανε η μπάντα.
Ρε Άλεξ θα νιώσεις;

Δηλαδή πώς να στο πω; Είναι σα να περιοδεύουν οι Gamma Ray χωρίς τον Kai Hansen!
Άιντε.

πχ iced earth:)

Καλα αυτοι αλλαζουν δεν αλλαζουν, το ριφφ (αυτο το ενα) παραμενει ιδιο και απαραλλαχτο, οποτε δεν καταλαβαινεις διαφορα. :stuck_out_tongue:

Παντως κατι χοντρο θα εχει γινει. Δεν μπορει να παραταει την μπαντα πριν την παγκοσμια περιοδεια ‘‘ετσι απλα’’. :-k

Γιατι ρε παιδια…ο tipton, halford, hill ακομα και ο travis δεν μετρανε δηλαδη? Να κανω μια ερωτηση? Οταν εφυγε ο halford πως νιωσατε? Το ιδιο σοκαριστικο ηταν, να μην πω χειροτερα. Τρομερη δουλεια εκανε και ο ripper…αλλα αλλο να ακους την φωνη που στιγματισε την μπαντα. Ηταν καπως. Παιδια εγω εξακολουθω και πιστευω πως θα γυρισει τελευταια στιγμη. Δεν γινεται αλλιως. Να μην ειναι τιποτα κολπα ρε γαμωτο? Περναν διαφορα απο το μυαλο.

Τελειως ασχετο.

To κιθαριστικο διδυμο Tipton / KK ειναι μαλλον το σπουδαιοτερο και πιο διασημο που εχει υπαρξει ποτε στο metal. Αυτοι οι δυο ηταν κυριολεκτικα αχωριστοι κι επηρρεασαν ΤΑ ΠΑΝΤΑ οσον αφορα το παραδοσιακο metal. Τα 80ς δε θα ειχαν τη μορφη που ξερουμε αν δεν υπηρχαν οι Priest, ολοι θα επαιζαν σαν Sabbath, Dust και Pentagram. Δικαιως αναγνωριζονται ως το ιστορικα δευτερο σημαντικοτερο σχημα στην ιστορια του ‘‘σκληρου ηχου’’.

Εδώ θα διαφωνήσω.Ο Hansen ΕΙΝΑΙ οι gamma ray,όπως και ο Waters ΕΙΝΑΙ οι Annihilator κλπ κλπ.Χωρίς να θέλω (ΠΡΟΦΑΝΩΣ) να υποτιμήσω τον Downing,πιστεύω ότι Priest είναι και ο συνιδρυτής Hill και ο συνεχώς παρών απ το 1974 Glenn και ο εδώ και 20 χρόνια drummer Scott (ο καλύτερος που είχαν ποτέ) και , πάνω απ όλα , ο Metal God Rob Halford.
Οκ,ξενέρωσα και γω που δε θα είναι ο Downing,αλλά δεν είναι περίπτωση gamma ray οι Priest.Θα δούμε κατά 4/5 τους priest που όλοι αγαπάμε και θα καεί το Φάληρο.Τόσο απλά…

Λοιπόν απ’ ότι φαίνεται πολλοί δεν μπορείτε ή δε θέλετε να καταλάβετε πόσο μεγάλη απώλεια είναι αυτή για τους Πριστ και για το metal συνολικά. Ας είναι, ας πιστεύει ο καθένας ό,τι θέλει. Εγώ επιμένω, εκτός κι αν ξαναγυρίσει ο Ken, Judas Priest δεν υπάρχουν πια.

ενταξει για τα λαιβ να το καταλαβω αλλα ποια απωλεια για το μεταλ???

Φυσικα και ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ απωλεια για τους Πρηστ ο KK,οπως τεραστια απωλεια θα ηταν και ο Τιπτον και ο Χιλλ.

Αλλα οταν αυτη η εικονα

χαλασει,συμφωνω με τον Γρακχο.Οι Πρηστ δεν υπαρχουν πια.

Είναι τεράστια απώλεια,κανείς δε το αρνείται.Αλλά αυτό δε σημαίνει πώς αν όντως λείπει (και δεν είναι κάποιο απ τα συνήθη τρικ που γίνονται) στις 5 Μαίου δε θα δούμε,κατα 80% τουλάχιστον JUDAS PRIEST!

στις 5 Μαιου δεν θα δουμε κατα 10000% πρηστ.