Αποχωρεί ο K.K. Downing από τους Judas Priest!

Βαγγέλη ρητορική η ερώτηση να φανταστώ;

περιμενες κατι απο τους πριστ δηλαδη?

σκασε ρε ΤΡΟΛΛ

βαλε το νοστραδαμους εσυ να χτυπηθεις λιγο

2 φορες το χω ακουσει,και αμα.βαλε ναητγουης,φορα και την μπλουζα τους και χορευε μπροστα στον καθρεφτη.

φαουλ

Ρε μπουγάτσες μη δίνετε ο ένας τον άλλο ναούμ! :lol:

Βαγγέλη εξαρτάται από το τί λέμε ότι είναι σημαντικό στο metal και τί όχι. Εγώ ας πούμε λέω ότι το metal δεν το κάνουν μόνο τα καινούρια groups που έχουν πράγματα να δώσουν, αξιόλογους δίσκους να βγάλουν κτλ., αλλά και οι μορφές του παρελθόντος που σβήνουν τη φανμπόικη δίψα για μνημειώδη lives σε αρένες κτλ. Απ’ αυτή την άποψη θα συμφωνήσω με το Θεριό, ότι το metal χωρίς αυτή την εικόνα των δύο κιθαρών των Priest να υψώνονται στον αέρα είναι πιο φτωχό, κι ας μην είχαν να βγάλουν κάτι αξιόλογο στο studio οι -μέχρι πρότινος- Priest.

ναι ετσι δεν διαφωνω

[SPOILER]αλλα στα αρχιδια μου, εγω προλαβα και τους ειδα[/SPOILER]

[SPOILER]Μωρέ και γω τους έχω δει, και δυο φορές, αλλά δεν ήταν αρκετές γαμώτεν, ήθελα κι άλλο. Και βασικά αυτός είναι ο μοναδικός λόγος που μπορεί να πάω. Μόνο και μόνο επειδή μιλάμε για τους Halford/Tipton/Hill/Travis. [/SPOILER]

Δεν χρειαζοταν να τα γραψεις ολα αυτα, μιας και φυσικα συμφωνω με οσα λες και επαυξανω, αλλα η απωλεια του ενος κιθαριστα [U]τη συγκεκριμενη χρονικη στιγμη[/U], απλα μας χαλαει την ‘‘τελεια μεταλ εικονα/εμπειρια’’ που περιμεναμε να δουμε τον Ιουλιο και τιποτα παραπανω.
Η ιστορικη αναδρομη που κανεις ειναι ανευ νοηματος, διοτι εγω εννοω οτι [U]σημερα[/U] ‘δεν τρεχει κατι’ που εφυγε ο KK. :wink:

Μπορει μονο εγω να το βλεπω τοσο ψυχραιμα, τι να πω. :smiley:

Φιξντ :smiley:

να βλέπεις τώρα έναν 30χρόνο παιδάκι να παίζει δίπλα στους tipton/hill…FAIL!!!

Τι να πω8O…θά’χει τους λόγους του
…πάντως η αντικατάσταση του μου φαίνεται προχειροδουλειά
:):!:

πουτσες μπλε κι αρχιδια εμπριμε…

ελεος πιο ξενερα ανακοινωση δεν περιμενα. χωρις ΚΚ δεν ειναι judas priest. παλι καλα που εχουμε προλαβει να τους δουμε δηλαδη, γιατι οσοι περιμενουν τωρα (και γω ηθελα να παω για 2η φορα) θα τους δουν κατι λιγοτερο απο λειψους…

πραγματι μαλακια,θα τους δουμε που θα τους δουμε πρωτη φορα(εγω δηλαδη)ε ας τους βλεπαμε κανονικα.τελευταιο τουρ ειναι αλλωστε.ξενερα,αλλα και παλι,η συναυλια δε χανεται και ελπιζουμε σε επιστροφη εστω και την τελευταια στιγμη ή τουλαχιστον για το στουντιο.

το τελευταιο που λες ειναι ακομα χειροτερο. αμα βγαλουν και νεο δισκο δεν μιλαμε για καμια epitaph tour τελικα. φαντασου και το εξης, να βγαλουν νεο δισκο να ξανακανουν περιοδεια και μετα να γυρισει και ο ΚΚ… δεν ξερω αλλα εμενα μου σκισανε πολυ την ορεξη που ειχα για να τους πω το αντιο το καλοκαιρι.

εγω απο την αλλη δεν καταλαβαινω για ποιο λογο το ‘‘τελευταια μας περιοδεια’’ πρεπει να σημαινει απαραιτητα και οχι αλλοι δισκοι.μπορουν να συνεχισουν κανονικα στο στουντιο αλλα χωρις να περιοδευουν.
απο την αλλη ομως,πραγματι αν τελικα συνεχισουν να περιοδευουν και μετα την επιταφ τουρ,θα ειναι η μεγαλυτερη ξενερα εβερ και απλα το κανανε για την κονομα το ολο κονσεπτ της περιοδειας.

Παιδες δεν πιστευω αυτα που διαβαζω,νομιζω οτι μου κανουν φαρσα!

Αν δεν παιζει χοντρο προβλημα υγειας,ειναι μεγαλο κριμα,να φευγει το ιδρυτικο μελος λιγο πριν αρχισει η τελευταια περιοδεια…

Αυτο που θα δουμε παντως θα ειναι Priest,μη μου πειτε δηλαδη οτι με ριπερ ητανε και δεν ειναι τωρα priest?ελεος!Κυριως μπορει να μην επηρεασει τοσο ηχητικα τις συναυλιες αλλα πιο πολυ συναισθηματικα τους οπαδους.

Ωστοσο,ισως η πιο αξιοπρεπης κινηση θα ηταν να το διαλυσουν το μαγαζι.

Μεγαλη ξενερα.

Προφανώς και δεν ήταν Πριστ με Ρίππερ. :roll:

Δε μου έφτανε το σημερινό hangover και που σέρνομαι μέσα στο σπίτι σαν τσουβάλι άδειο από την αφυδάτωση, έπρεπε να φύγει κι ο Downing από τους Priest:?

Διαβάζω εδώ κάτι παραλληλισμούς με άλλα λέει συγκροτήματα που φεύγουν διάφορα μέλη…ΡΕ, ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ; Βάζετε το πάσα ένα συγκρότημα σε σύγκριση με τους Priest; Γιατί; Παρηγοριά στον άρρωστο κι έτσι; Ο άλλος πιο πίσω το έβγαλε και με μαθηματικό ποσοστό, θα δούμε λέει τουλάχιστον 80% Priest…Ντάξει, και 73.9% να ήτανε, να έμενε κάποιος από τους άλλους 4 ανάπηρος, δε θα έτρεχε κάστανο, Πριστ ρε μουνιά κι έτσι #-o

Το σημαντικό μάγκες είναι ότι το heavy metal με το οποίο όλοι μεγαλώσαμε ξεμένει και από ήρωες και από σύμβολα. Όπως και να το κάνουμε, οι δύο συγκεκριμένοι κιθαρίστες είναι iconic για αυτή τη μουσική. Και όταν μένουμε ταπί από τους ήρωες της προσωπικής μας αθωότητας, να δούμε πώς θα την παλέψουμε.

Τσίαρς