Αποχωρεί ο K.K. Downing από τους Judas Priest!

Μεταφέρω το ποστ μου σε αυτό το θρεντ για να πάρω επίσημα μέρος στο πένθος και την οδύνη…

Κι αυτό το σόλο


ποιος θα το παίξει έτσι ρε παλικάρια;

Εντάξει βλακεία το ποσοστό.Αυτό που ήθελα να πω είναι πως θα δούμε Priest και απο τη στιγμή που δε μπορούμε να κάνουμε κάτι ας το ευχαριστηθούμε όσο πιο πολύ γίνεται.Τους έχω δει και όλους μαζί,σίγουρα θα τους ήθελα μια τελευταία φορά με κανονική σύνθεση,στενοχωρήθηκα όσο όλοι για την αποχωρηση αλλά τι να κάνουμε?
Σε αυτά που γράφεις στη δεύτερη παράγαρφο συμφωνώ.

00:28

το μέταλ

Δυστυχώς αυτό που γράφω στη δεύτερη παράγραφο το νιώθω εδώ και μερικά χρόνια με συχνότητα που αγγίζει τη συνήθεια-και κυρίως με θανάτους και δευτερευόντως με διαλύσεις συγκροτημάτων.

Κατάρα σ’εκείνη την καλοκαιρινή μέρα που διάβασα για τον Midnight και γέρασα μέσα μου 20 χρόνια

ε μιλαμε για μουσικη 40χρονων. δεν ειναι τιποτα το περιεργο.

Οσοι θυμουνται το 2008 πως επαιξε το Sinner ειδικα ο KK θα αρχισουνε να κλαινε.

φιλαρακο πολυ σωστος δυστηχως οπως τα λες ειναι τα πραγματα!!!

Έπρεπε να είχαν σταματήσει όλοι μαζί ηρωικά πριν το tour και happy end τα λοιπά είναι ιστορία.

Ken μετά απ’όλα αυτά που λένε για σένα περίμενα πιο ουσιαστικό ποστ.

:lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3: εγραψες!!!

το οτι αποχώρησε ο Κ.Κ. σαν πρωταπριλιάτικο αστείο (και μάλιστα κακόγουστο ) ,ακούγεται .

No K.K. ,no party και βασικά no live για μένα.
έχω δει τους priest και στο ΟΑΚΑ ,αλλά και τις επόμενες δυο απο την επιστροφή του θεού και έπειτα .
Προτιμώ να τους θυμάμαι (συναυλιακά ) πλήρης , πολύ περισσότερο αν όντως ισχύει οτι είναι η τελευταία περιοδεία .
Δεν θέλω η τελευταία εικόνα των Priest, που θα έχω να θυμάμαι στην σκηνή, να είναι χωρίς τον K.K.

Ξενέρα .

πάντως αν δεν υπάρχει πρόβλημα υγείας είναι ντροπή του τιπτον να ηχογραφίσει με άλλον κιθαρίστα δίσκο. άντε να το καταλάβω να πάρουν κάποιον sessiona για το τουρ για να μη ακυρώσουν παντού, οκ. αλλά αν συνεχίσουν χωρίς τον κκ είναι μεγάλος μαλάκας.

γιατι να μην ακυρωσουν ρε συ… αφου “διαλυθηκαν”!!!

άντε σου λέω εκεί εγώ δίνω ένα ελαφρυντικό γιατί πολύ κόσμος περιμένει κτλ κτλ κτλ.αλλά αν συνεχίσουν πραγματικά ξεφτίλα.και ξανααναρωτιέμαι…τι διάολο κάνει ο ian??? τόσο νταβάς έχει γίνει ο tipton???

http://judaspriest.com/News/Doc/KK-Downing-Retirement-Announcement.pdf

ποιος ειναι ο ritchie faulkner??? τον ξερει κανενας???

ο κιθαρίστας της κόρης του harris

@ρχιδι@

Κρίμα και μέγαλη ξενέρα για όλους μας!Παρόλου που τους έχω δει 3 φορές τώρα στην τέταρτη θα υπάρχει ένα μεγάλο κένο μέσα μου!

Τα εχετε πει ολα πιο πριν… Το εμαθα χτες το βραδυ και το σοκ ηταν τεραστιο… Αυτο που σκεφτηκα κατευθειαν ηταν ενα μεγαλο [B][SIZE=“3”]ΓΙΑΤΙ?[/SIZE][/B] Ευχομαι να μην ειναι λογος υγειας, αλλα απο την αλλη αν διαφωνουσαν και τσακωθηκαν, τωρα βρηκαν? Μετα απο 37 χρονια κοινης πορειας? Δεν μπορω ουτε καν να φανταστω τους Judas Priest στην σκηνη χωρις τον ιδρυτη Kenneth Keith “K. K.” Downing και τις διπλες κιθαριστικες του επιθεσεις με τον Tipton… Απλα δεν μπορω να το χωνεψω… Θα παω στο live, δεν αλλαζει αυτο, αλλα πλεον τα συναισθηματα μου δεν ειναι τα ιδια…

Λοιπον να και η επισημη ανακοινωση απο τον ιδιο τον Κ.K. Οποιος καταλαβε, καταλαβε. Μονο θεμα υγειας δεν ειναι, ευτυχως δηλαδη. Κατα τα αλλα…

APRIL 21st 2011

K.K. Downing press release

Dear friends,

It is with much regret that I will not be with you this summer. Thank you all from the bottom of my heart for your concerns about my health. [B]Please rest assured that I am O.K.[/B]

[B]There has been an ongoing breakdown in working relationship between myself, elements of the band, and the band’s management for some time.[/B]

[B]Therefore I have decided to step down rather than to tour with negative sentiments as I feel that this would be a deception to you, our cherished fans.[/B]

However I would urge you to please support the Priest as I have no doubt that it will be a show not to be missed.

All my love and respect,

Κ.Κ Downing