Katatonia live in Greece

Καταρχήν Καλησπέρα σε όλους!

Όσον αφορά το συγκεκριμένο live και την αρχική συμμετοχή των Enslaved οι οποίοι τελικά ακύρωσαν επειδή είναι στο studio θα ήθελα να ρωτήσω μερικούς γιατί ξενέρωσαν τόσο πολύ που δεν θα έρθουν τώρα από τη στιγμή που πριν 1 χρόνο που ήταν να ξανάρθουν (μαζί με τους Hail of Bullets) η προπώληση μια βδομάδα πριν το live ήταν 25 εισιτήρια και γι’αυτό τελικά ακυρώθηκε…Που ήταν όλοι αυτοί τότε?ή μήπως άρχισαν να ακούνε Enslaved εδώ και 1 χρόνο?

Όσον αφορά τώρα για το αν θα φάνε χρόνο οι Sirenia από τους Katatonia και τα support από τους Sirenia κτλ…από αυτά που φαντάζομαι πως όλοι γνωρίζουν είναι ότι οι Katatonia είτε παίξουν μόνοι τους είτε παίξουν με παρέα το set list τους είναι standart όπως ισχύει με όλα τα συγκροτήματα σε όλες τις συναυλίες σε όλο τον κόσμο οπότε τζάμπα χαλάτε την ζαχαρένια σας (το live θα ξεκινήσει στις 6 …κάτι σημαίνει αυτό) :slight_smile:

Και οι Sirenia ρε παιδιά έρχονται πρώτη φορά στην Ελλάδα μην είστε αρνητικοί υπάρχει κόσμος που τους περιμένει και πρέπει να το σεβαστούμε :slight_smile:

Και για να κλείσω τον μονόλογο μου νομίζω πως είναι καιρός να αρχίσουμε όλοι να στηρίζουμε και την Ελληνική σκηνή που βγάζει διαμαντάκια και τα χαντακώνουμε με την προκατάληψη και την απουσία μας στις προσπάθειες τους!
Προσωπικά χαίρομαι πάρα πολύ που θα απολαύσω τους Sorrowful Angels σε μεγάλο stage τους αξίζει και σας συμβουλεύω να τους ακούσετε με ανοιχτά αυτιά και ματιά!:smiley:

Καλή Συναυλιακή σεζόν σε όλους!!!:p:p:p

Γεια σου φιλε, πρωτα απ’ ολα, καλα εκανες και εγραψες αυτα που εγραψες γιατι ειναι σωστες και λογικες θεσεις.

Επειδη ανοικω σε αυτους που γκρινιαξαν για Enslaved, ειμουν ενας απο τους 25 που ειχαν προμηθευτει ειστηριο (το Νο 12 -αν θυμαμαι καλα) και πιθανων να ειναι κι αλλοι εδω παλιοι οπαδοι τους. Η 3η (επισημη) ακυρωση συναυλιας τους, δημιουργει μεγαλυτερο εκνευρισμο και γιατι ειναι “ακυρωση” και γιατι πλεον εχει γινει “θεσμος” με τους συγκεκριμενους.
Οσο για του Sirenia προσωπικα δεν μου αρεσουν, αλλα και η συγκριση: “Katatonia-Enslaved” με “Katatonia-Sirenia” ειναι ανιση! Τουχαστον τα ελληνικα σαπορτ ειναι πολυ αξιολογα και πιστευω (και ευχομαι) το λαιβ να παει πολυ καλα!

Καλησπέρα και σε σένα,προφανώς ήμασταν εγώ εσύ και άλλοι 23 !

Πέραν αυτού απ’όσο γνωρίζω οι Enslaved δεν επικύρωσαν ποτέ την συμμετοχή τους οπότε δεν μπορούμε να μιλήσουμε αυτή τη φορά για ακύρωση.Τους είχε γίνει η πρόταση και οι Katatonia το ανακοίνωσαν πριν επικυρώσουν ή ακυρώσουν οι Enslaved και αυτό ευτυχώς το γνωρίζω στα σίγουρα γιατί διαφορετικά ίσως να ήμουν και εγώ ένας από αυτούς που θα γκρίνιαζαν…

Νομίζω πάντως πώς θα τους δούμε μόλις τελειώσουν τις στουντιακές τους υποχρεώσεις!
Όσο πιο καλό κοινό τόσο πιο καλό live!

Παντως εχω μια απορια…οι Enslaved δεν ηξεραν οτι θα ηταν στουντιο οταν κλεισανε το λαιβ? :-k

τώρα δεν είπε η νυφίτσα ότι δεν είχαν επιβεβαιώσει οι enslaved? για 'υτό και δεν είχαν ανακοινώσει τίποτα σε άλλα sites, παραμόνο τους katatonia στο metalzone.

Οκ,λαθος μου…Κι οι Κatatonia παντως τους ειχαν σε blog στο προφιλ τους στο myspace.

Ναι επίσης λέει ότι οι Katatonia το ανακοίνωσαν πριν επικυρώσουν οι Enslaved:p

ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!! Που πήγαν οι Enslaved???:cry::cry::cry: Ε ρε γαμώτο αυτή η μπάντα μια φορά δεν θα μου κάτσει!!!

σήμερα άρχισε η προπώληση
http://i554.photobucket.com/albums/jj416/kariolakas_asdf_1234/P1210022.jpg?t=1264092592

0002!!!

:lol::lol: απίστευτος, ανέβασες και φωτογραφία με τη φάτσα σου και το εισιτήριο :bow:
το πρώτο εισιτήριο ποιος σου το πήρε μέσα από τα χέρια???

μία κοπέλα που δουλεύει στο tickethouse… εντομεταξύ να φτάνουμε με έναν φίλο μου στη στοά και με το που μπαίνουμε μέσα τρεχάλα και μπουνιές!

are tickets on sale yet?!?!?!?!?! i can’t stop listening to this band

you are here sweetie?:slight_smile:

μπαααα

yes, tickets are on sale. You can find them at Ticket House and they cost 30 euros

Also take a look at the following links. If you have any problem, let me know

http://www.tickethouse.gr/home/

http://www.rocking.gr/livedates-info4029.php

ευχαριστὠ…συγνὠμη, που εἰναι Τicket House? I am new to Athens. Do I have to go there, or can I buy tickets online? thanks again

katatonia me sirenia:respect:

Support bands for New Night over Europe confirmed
February 1st, 2010

We?re pleased to welcome our finnish friends and dark heavyweights Swallow The Sun as the direct support for the New Night Over Europe 2010 tour. Opening act on the tour will be the hypnotic German instrumentalists Long Distance Calling. Both bands have featured guest vocals by Jonas Renkse and rumours say there might be a chance that Jonas will join them one of the nights for an extra performance. We think this is nothing but an excellent fitting package and we?re sure you all feel the same, so come out and celebrate the darkness and sing the songs with us!

Ντάξει…συμπαθητικοί οι sirenia…
Αλλά θα προτιμούσα να μας έρθουν κι εμάς με Swallow The Sun… :slight_smile:

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΕΡΟΥΝ Κ ΕΔΩ ;;;; θα πεθάνω

Από τη στιγμή που έχουν ανακοινωθεί τα ονόματα δύσκολο το βλέπω…
Θα θέλαμε βέβαια… :papas:

πωωω, θα ηταν τελειο αν ερχοντουσαν οι swallow the sun!!! αλλα οπως ειπε και ο νον σερβιαμ, δυσκολα εφοσων εχουν ανακοινωθει τα support… παντως και σαν guest να ερθουν και να πουν κανα-δυο τραγουδακια δεν με χαλαει καθολου!!!