Kickback - Et Le Diable Rit Avec Nous (2011)

Kυκλοφορεί επίσημα στις 25 νοεμβριου.

Νταξει ανοιγω το θρεντ, γιατι τα 2 κομματια που ακουσα ειναι ψιλο-αρρωστια.

(στριμαρουν στο castingstone:thumbup:)

είχα ποστάρει και στο άλλο θέμα τους εδώ http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=1238635&postcount=14 αλλά καλά έκανες κι άνοιξες καινούργιο μόνο για το νέο άλμπουμ.

πλησιάζουν οι μέρες ευτυχώς, το Νo Surrender το είχα λιώσει, παίζει να μην είχα ξανακούσει τόσο HxC στη ζωή μου!

το line-up μειώθηκε στους τρείς ή είναι ιδέα μου ? Ο ψηλός σταθερή αξία πάντα παραμένει, κολλητοί πλέον με τον Steve!

βασικα σκεφτομαι σοβαρα το preorder

αρρωστα κομματια, αναμενουμε με αγωνια

[B][SIZE=“6”]ΝΑΡΚΟ-ΑΡΡΩΣΤΕΙΑΑΑΑΑ!!![/SIZE][/B]:p:D:D:D

Όποιος/οια βρεθεί να με ρωτήσει[B][COLOR=“Teal”] “θα το πάρεις;”, [/COLOR][/B]θα λάβει τη ταμπέλα ([I]με κορδόνι να τη φορά περιλαίμιο[/I]!) του/της πιο ηλίθιου/ιας στο σεπτό Φόρουμ…:p:lol:

[B]Θεοί.[/B]…[I]Θα γαμηθεί η γειτονιά -αποκλείεται να έχω τα παράθυρα κλειστά καταχείμωνο θέλω να το διατυμπανίσω…[/I]

Τι κομματάρες είναι τούτες; Ο ακραίος ήχος στα καλύτερά του ρε πούστη μου!
Αναμένουμε μία από τις κυκλοφορίες της χρονιάς.

Πραγματικά κι εγω περιμένω κάτι πολύ μεγάλο, ελπίζω να μην απογοητευτώ.

Στο la tigre τα δευτερολεπτα 0:22-0:32 ειναι απο τις πιο εντονες/ανατριχιαστικες μουσικες στιγμες που ενιωσα φετος. Την ιδια ανατριχιλα ειχα νιωσει για το black heksen rise απο integrity, που το χω ακουσει πριν κυκλοφορισει ο νεος δισκος. Τελικα βρισκεται στο τοπ-3 της χρονιας. Ελπιζω να συμβει το ιδιο και με το kickback

Δε θα συμμεριστώ τον ενθουσιασμό ακόμα (καλά όχι ότι είμαι και καμιά φανατίλα κίκμπακ_ρε_μοουνιά να περιμένω το δίσκο της χρονιάς εδώ, αλλά όπως και να’χει είναι μεγάλη μπάντα).
το Stained I μού φαίνεται σαν να ακούω κάποιο rehearsal των DsO, μια θολή κλινικότητα δηλαδή χωρίς βάθος κι ανάπτυξη ιδιαίτερα, τεσπά δε μου λέει κάτι.
το Cavalcare La Tigre είναι όντως ισχυρό κομμάτι, αλλά θέλω να το δω μέσα σε τι σύνολο θα τοποθετηθεί, δεν εκφέρω άποψη ακόμα.
Τα ξαναλέμε όταν το ακούσουμε όλο.

εγω νομίζω αυτό είναι που σε τρελαίνει με κικμπακ … εκεί που νομίζεις οτι ακούς μπλακ μεταλ συνειδητοποιείς οτι ακούς χαρντκορ :wink:

ελα μωρε αφεσου ελευθερος, δε χρειάζεται να σαι τοσο σφιγμενος. Το κομματι γαμαει ασαλιωτα τα παντα είτε ο δισκος βγει μαπα είτε κορυφη. Δεν αλλαζει κατι

παράδειγμα: στη δισκάρα NO SURRENDER, ακούς ένα κομμάτι που αρχικά κινείται σε…sleep rythme:p, νομίζοντας πως πρόκειται για την αρχή ενός συνηθισμένου ποπ-ροκ κομματιού, [B]για να εξελιχθεί σε χάρντκορ ολοκαύτωμα-τσουνάμι!!! [/B]Ε, δεν παίζονται οι τύποι!!! [COLOR=“Blue”]Άμα τους πρωτακούσεις, κολλάς άσχημα[/COLOR]…:smiley:

Το ακουσα καμια δεκαρια φορες κι η γνωμη μου δεν αλλαξε. Φονιαδες απο τους λιγους, οσο περνουν τα χρονια, τοσο πιο αδιστακτοι ακουγονται. Bonus pics (σε spoiler για να μη τιγκαρει η σελιδα) απο περιοδεια No Surrender. Το κακο κι η παρανοια προσωποποιημενα. Ετσι οπως το πανε με το νεο δισκο θα καινε τη σκηνη καθως θα φευγουν.

[SPOILER]
[/SPOILER]

πραγματικά κι εγώ δε μπορώ να θυμηθω ποσες φορες το εχω ακουσει αυτες τις μερες. Δε θυμαμαι αν εχει ξαναπαιξει κομματι τοσο πολυ. Αναμενουμε σε καρβουνα.

αν λικάρει ρίξτε συρματάκι

[I]δεν κατάλαβα τι εννοείς,[/I] αλλά…bump μωρέ :stuck_out_tongue: έτσι 1ον -για το γαμώτο και
2ον-[B] θα τους φέρει επιτέλους [/B]κάποιος προμοτερ/διοργανωτής/κλαμπ;;;;;

θα σφυρίξω κλέφτικα εγώ που έχω και τα κονέ μου με τη ρώσικη μαφία, και το περιμένω πως και πως, μην ανησυχείτε! :smiley:

…με τη [B]γαλλική[/B] Μαφία εννοείς!:-#:blues::trumpet:

Οι Ρώσοι θα το φέρουν του χρόνου;;;

Όχι ρώσικη καλά το είπα, δεν εννοώ από ποιά χώρα είναι, άλλου είδους μαφία εννοώ… :wink:

Κι όχι οι ρώσοι συνήθως το φέρνουν λίγες μέρες νωρίτερα, πρωτού βγεί στη πιάτσα (άν και δεν ισχύει πάντα αυτό).

Το περιμένουμε από στιγμή σε στιγμή αυτό…

Οι δύο διασκευές που κάναν είναι το Mind of a Lunatic των Geto Boys, και το It’s a Burning Hell από Brainbombs.

Sorry για τα 3 απανωτά posts, ξανακάνω άλλο ένα να πώ ότι λήκαρε, και θα πέσει γερό λιώσιμο το σαββατοκύριακο! :slight_smile:

[I]μωρε κάνε όσα “μπαμπ” γουστάρεις[/I], αρκεί να γουστάρουμε να ακούμε/μαθαίνουμε νεότερα απ’ τη μπαντάρα…!!!:smiley: