Kreator - Morbid Angel - Nile live at Thessalonica 17/11 Principal

για οσους κοιτανε τα σετλιστ οι kreator ειναι αρκετα προβλεψιμοι μα το νεο αλμπουμ τα σπαει και παιζουν 5 κομματια απο αυτο οποτε τελεια, οι μορμπιντ εχουν ενα αρκετα δυνατο σετλιστ (αρκει να παιξουν το 14ο τραγουδι που παιζουν στα πιο πολλα λαιβ) και οι ΝΙΛΕ τελος αλλαζουν καθε φορα καποια τραγουδια. εχουν γενικα ενα σχετικα καλο σετλιστ αλλα υπαρχουν 1-2 μερες που εχουν παιξει μαζεμενα καποια κομματια που ειναι για ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ξυλο βεβαια και αν μας κανουν τη χαρη να τα παιξουν κ την παρασκευη θα μιλαμε για ανεπαναληπτο σετλιστ!! 5 μερες εμειναν…

Πλησιαζει και αυτο :smiley:

[SPOILER]Οι μορμπιντ να παιζανε και κανα παραπανω απ’το Blessed εκτος απ’το fall from grace καλα θα’ταν οπως και οι Nile τιποτα απ’το Νεφρεν-Κα.Αλλα λεπτομερειες,ωραια σετλιστακια κατα τ’αλλα[/SPOILER]

[SPOILER]ΝΑΙ ρε Fall From Grace. Δεν αντεξα και ανοιξα το σποιλερ σου Φαουστ. Και Morbid Angel παω ανυποπτος φουλ. Και το Fall ειναι το αγαπημενο μου απο τον δισκο, ο οποιος συγκριτικα με Altars και Covenant υστερει αρκετα κατ’εμε. Δεν θελω αλλα σποιλερ για MA ομως :Ρ Kreator ειδα τελικα σετ, δεν αντεξα, ε μεχρι Coma εχω ακουσει, δεν τρελαθηκα τοσο, αλλα για καποιον που εχει ολοκληρωμενη γνωμη για δισκογραφια λογικα θα γουσταρει. Και Nile ειδα σετ καθως εχω ακουσει πολυ λιγο, μονο Ithyphallic και τωρα κατεβαζω και Black Seeds Of Vengeance να εχω μια καλυτερη εικονα, αν και τους εκτιμω αρκετα.

Fall From Grace λεει :’)[/SPOILER]

Ρε ιεροσυλε το Blessed υστερει των Altars και Covenant?!?:stuck_out_tongue:
Κreator κι εγω τα ιδια,μεχρι το κομα εχω ακουσει,δεν παω γι’αυτους ετσι κι αλλιως.Λογικα οταν παιζουν θα απομακρυνθω σε καμια γωνιτσα μεχρι να παιξουν κανα τορμεντορ:p
Kαι σοφη κινηση να κατεβασεις το Black Seeds Of Vengenace8)

Προσωπικα το Blessed δεν μου εχει κανει καμια ιδιαιτερη εντυπωση και το λεω αυτο με πασα επιγνωση. Δεν λεω πως ειναι κακος δισκος, φυσικα οχι, απλα ειναι ενας καλος dm δισκος με 2-3 κομματια διαμαντια, τιποτα παραπανω. Απλα δεν μου εχει κανει τοσο κλικ. Και φυσικα υστερει απο Covenant και Altars, δεν ακουω κουβεντα :Ρ

Αυτο και αν ειναι ιεροσυλια,αλλα ενταξει δεκτο γιατι δεν πας για Kreator…
4 μερες εμειναν, υπομονη λιιιγο ακομα και ο καθενας θα δει αυτο που γουσταρει.

4 μερες ρε πουστη, 4 μερες ακομα για να δω την [B][SIZE=“3”]ΜΠΑΝΤΑΡΑ[/SIZE][/B] που ακουει στο ονομα Kreator… Δεν μπορω να περιμενω λεμε… Το setlist μου αρεσει παρα πολυ γιατι μου αρεσει παρα πολυ και το Phantom Antichrist σαν δισκος. Προσωπικα θεωρω οτι δεν κανει καθολου κοιλια το setlist.

Οσο για Morbid Angel που ασχοληθηκα επιμελως προσφατα, καλο το setlist, αλλα θα ηθελα καποιες αλλαγες.

[SPOILER] Η κυριοτερη θα ηταν σιγουρα το Angel Of Disease και θα ηθελα πολυ και το Blessed Are The Sick/Leading The Rats.[/SPOILER]

Υ.Γ. Συμφωνω με τον martian, πολυ καλο το Blessed Are The Sick, ωραια ατμοσφαιρα, δυνατα κομματια, αλλα δεν συγκρινεται με Altars Of Madness και Covenant.

Μου αρέσει το σετλιστ απλώ εγώ θέλω (θέλε :p) επιπλέον 3-4 από τα παρακάτω κομμάτια στο σετλιστ. Συγκεκριμένα:

Terror Zone
Under The Guillotine
The Pestilence
Civilization Collapse
Reconquering The Throne

‘Eνα απ’ αυτά που έγραψες το 'χουν ήδη στο σετλιστ πάντως :stuck_out_tongue:

Ναι βρε αγορίνα μου το Civilization Collapse αλλά τα άλλα θέλω καναδυό στανταρ [SPOILER]TERROR ZONE TERROR ZONE TERROR ZONE TERROR ZONE TERROR ZONE AMHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHN :papas::papas:[/SPOILER]

Επίσης παιδιά κακώς δεν έχει γίνει λόγος για το άνοιγμα-ευχάριστη έκπληξη του Live: Fueled By Fire :smiley: Μια συμπαθητικούλα μπάντα που πήρε μπρός στο δεύτερο άλμπουμ. :wink:

Μπομπα το σετλιστ των Kreator.
Eχουν τοσες κομματαρες ομως που μπορεις να φτιαξεις κανα-δυο ακομη διαφορετικα σετλιστ που να ειναι το ιδιο μπομπες.

Αλλα και κανα Under a Total Blackened Sky να ειχε θα εκστασιαζομουν ακομη περισσοτερο. Και κανα Radical Resistance, και και και…

Γ@μανε οι Fueled By Fire!!!
ομορφο old school thrash!!!

Ελα υπομονη 3 και σημερα ακομα.
Εχουμε καμια ενημερωση για ωρες και γενικοτερα για το προγραμμα?

τσιμπησα κι εγω εισιτηριο σημερα επιτελους

Συζηταγα αυτο ακριβως το πραγμα με τον αδερφο μου προχθες. Οτι μπορουν να φτιαξουν 2 ακομα ισαξια setlist χωρις κανενα ιδιο κομματι. +10000000 για το Under A Total Blackened Sky, μεγαλο [B]ΕΠΟΣ[/B] και κριμα που δεν το παιζουν ποτε live… Και δεν ειναι το μονο, εχουν αμετρητες κομματαρες που δεν παιζονται ποτε.

Ξερεις κατι? Τους ειδες εξω?

Καυλωσε μας…:vibrate:

H προπώληση πως πήγε ? Εισητήρια θα έχει απ’ έξω ? Αν ναι ξέρουμε τιμή ?

ναι θα έχει κανονικά στο ταμείο… 35 ευρώ

Παίδες ξέρετε τι ώρα περίπου θα τελειώσει το live;