Kreator - Phantom Antichrist

Το Outcast ειναι δισκαρα μεγατονων!Εχει και Tommy απο Coroner=αψογη κιθαριστικη δουλεια,οχι οτι ο Mille παει πισω.

nir1 σε ολα τα παραπανω ποστ σου ελεγες οτι η μπαντα θα γραφει για μπαρμπουτσαλα που θα θελξουν μονο τα παιδακια και οτι το “γυρισε” στιχουργικα και αλλα τετοια. καμια σχεση. καλα σου ειπε ο ματια και ολοι οι αλλοι γτ στην προκειμενη εισαι “οφ” και δεν ξερω κ για ποιο λογο το σκεφτεσαι ετσι λαθος. η μπαντα εδωσε εναν ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟΤΑΤΟ τιτλο στο αλμπουμ κ τελος. με τιποτα δεν θα χασει-θυσιασει τη φοβερη στιχουργικη ποιοτητα της για να προσηλυτισει παιδακια.

Δηλαδη καποιους τους πειραξε η λεξη Antichrist στον τιτλο?Παρεπιπτοντως το Phantom Antichrist το βρισκω και γαμω τους τιτλους.Ερωτηση,το Enemy Of God που κυμαινεται στο ιδιο (μεταφορικο) υφος δε σας πειραξε?

ε ναι, εκει ειναι τ θεμα! :wink:

Πρέπει να ναι γαμώ. Από τα άλμπουμ Kreator που έχω ακούσει ελάχιστα. Κάτι Leave This World Behind, Black Sunrise είναι κομματάρες. Θα το τιμήσω όποτε βρώ χρόνο:)

Όσο για το παραπάνω μινι τζερτζελέ

Όταν θα μαστε αγκαλιασμένοι στο live και o Mille θα μας πωρώνει, αυτά δεν θα χουν καμια σημασία:D

Deadmeat καταρχην μην μου βαζεις λογια, πουθενα στα ποστ μου δεν λεω οτι “η μπαντα θα γραφει για μπαρμπουτσαλα που θα θελξουν μονο τα παιδακια”. μιλαω ΜΟΝΟ για τον τιτλο και ποσο παιδικος μου φανηκε. ο τιτλος. μονο. ουτε η μουσικη, ουτε οι στιχοι που κανεις δεν εχει ακομα ετσι κιαλλως. [SPOILER]και μαρεσε που το διευκρινησα κιολας. twice![/SPOILER] και δευτερον αποφασισε ρε αγορι μου, στην αρχη μου λες “δικιο εχεις ρε νιρ1” και μετα μου λες “εισαι οφ” :stuck_out_tongue: αποφασισε

μαγκες το οτι δεν συμφωνειτε μαζι μου ουτε “οφ” ουτε “πατατοφ” με κανει. κανεις μας δεν εχει διαβασει τους στιχους για να ξερει αν ειναι μεταφορικοι, αν ειναι κυριολεκτικοι, η αν μιλανε για τις ιχθυοκαλλιεργειες ή τον ΜΠΑΟΚ. απλα κατα τη γνωμη μου, ο τιτλος “Phantom antichrist” (ΚΑΙ το Enemy of God by the way) ειναι πιο παιδικος απο ενα Coma of Souls ή ακομα και απο ενα Endorama. πιο θρας ειναι, αλλα και πιο παιδικος. τοσο απλα. ουτε σημαινει οτι το αλμπουμ θα ειναι μαπα…

Imperium,συμπληρωνω μερικα κομματια απο το Outcast που θα σε ξετιναξουν:Phobia (ενταξει classic),Enemy Unseen,Stronger Than Before,Whatever it May Take (don’t capitulate,ναι ρε Mille!!!),Against the Rest,A Better Tomorrow.Τα αργα κομματια οπως το ομωνυμο και το Forever ειναι απο αυτα που μεγαλωνουν μεσα σου σιγα-σιγα.

(γαμω το σπιτι μου ρε νιρ και σε παω κιολας γτ σ αρεσει το γαματο θρας.)

[B]ΕΓΩ ΣΟΥ ΒΑΖΩ ΛΟΓΙΑ[/B]? δεν βλεπεις οτι τοσες μερες σου τη λεμε γιατι καθεσαι και μιλας για τους στιχους??? στην αρχη που νομιζα οτι μιλουσες μονο για τον τιτλο συμφωνησα μαζι σου ομως μετα αρχισες να μιλας λεγοντας αυθαιρετα οτι οι στιχοι θα ειναι παιδικοι. ε τοτε προφανως και θα αντιδρουσα κ εγω. αλλιως δεν θα ειχα λογο να σ πω το παραμικρο. ειλικρινα. δεν θα καθομουν να σου αλλαξω τη γνωμη αν μιλουσες μονο για τον τιτλο. αλλα οχι και son of evil οι kreator του σημερα!

οσον αφορα τωρα σε enemy of god και λοιπους τιτλους εγω (και πολλοι αλλοι νομιζω) τους γουσταρω γτ ειναι μεταφορικοι και καταπιανονται με το σημερα. στο κατω κατω το θρας ειναι η επιτομη της επιθετικοτητας και οι kreator ανεκαθεν γουσταραν να φανατιζουν (με την καλη εννοια) τους φαν τους! εδω φυσικα και μπορει να γινει συζητηση (περι… ιντελεκτουελ τιτλων κλπ :lol:). στο παραπανω οχι ομως.

καλά σας φαίνεται παιδικός ο τίτλος [B]enemy of god[/B]?! :-k
κράζει τον τυφλό οπαδισμο στις θρησκείες(ακραίες πράξεις απο οπαδούς θρησκειων-εχθρος αυτής της πρακτικής, enemy of god.το πιάσαμε?) και σας φαίνεται παιδικός ο τίτλος που βρήκε?!

προσωπικα ναι, και το enemy of god μου φαινεται παιδικος. το ξερω οτι ειναι μεταφορικο, και συμφωνω με το περιεχομενο των στιχων, but still, ο τιτλος μου φαινεται παιδικος, τι να κανουμε τωρα :stuck_out_tongue: δεχτειτε οτι καποιος μπορει να εχει απλα [U]διαφορετικη γνωμη απο σας[/U]. ρε συ Deadmeat, το [U]ΠΙΘΑΝΟΙ[/U] στιχοι που εχεις βαλει και σε Bold, αυτο εννοω. δεν ειναι δυσκολο…

τεσπα, βαρεθηκα να μιλαω γιαυτο, παω να ακουσω τους αγαπημενους μου [SPOILER]ωριμους [/SPOILER] “coma of souls” Kreator…

@ Imperium > λιωσε δισκογραφια ASAP, δεν νοειται να ακους διαφορα αλλα μπαρμπουτσαλα αν εχεις παρακαμψει την περιοδο που το extreme agression θα σου βγαινει απο τ’αφτια… :wink:

γιεπ.

βρε πως δεν δέχομαι οτι αυτή ειναι η γνωμη σου.
απλά απο την στιγμή που ειναι μεταφορικό, και “πιάνεις” το πως το λεει, δεν μου φανερώνεται για πιο λόγο σου μοιάζει παιδικό.

τελοςπαντων…το θέμα ειναι οτι έχουμε νεο δίσκο Kreator.!8)

ρε κ εγω βαρεθηκα ειλικρινα. οι kreator ομως ποτε δεν το επαιξαν αντιχριστοι ουτε ξεπουληθηκαν σε οτιδηποτε. ξεκολλα! οι στιχοι θα ειναι σιγουρα γαματοι και ευχομαι και η μουσικη! ασε που αν ειναι κομματαρα το phantom antichrist μπορει στο τελος να γουσταρεις κιολας! :lol:

και οσον αφορα στο coma of souls, απο παλια οι κρεατορ ηταν AGENTS OF BRUTALITY! πω ρε κομματαρα!!!

ΤΕΛΟΣ!

Ρε τα χω ακούσει όλα από Kreator εκτός από τα ενδιάμεσα (Endorama, Renewal, Outcast, Cause For Conflict) κι όχι καλά το Endless Pain και το Terrible Certainty. :slight_smile:

Οπότε αφήνεις τα καινούρια άλμπουμ και τις μαλακίες και ξεκινάς δουλειά στον καλύτερο Γερμανικό θρας δίσκο έβερ

υπαρχουν πολλοι “καλυτεροι γερμανικοι θρας δισκοι εβερ” :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=6j7QhWw26Ds

Γαμάν οι violent force, αλλά όχι

Το λέω από τώρα…
ΟΤΑΝ LICKAΡΕΙ ΘΕΛΩ ΠΜ…

οταν κανει ΤΙ ? Leakαρει μηπως ?