Kreator - Phantom Antichrist

ναι ρε αφου το κατάλαβες, τι με παιδεύεις;:stuck_out_tongue:
Πάνω στον πανικό μου έκανα λάθος :smiley:

Γαμει ε

ΠΩ ΠΩ!!! [B][SIZE=“5”]ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ[/SIZE][/B]! 8O8O8O8O8O8O8O8O

παιζει κ να μπει πανθεον μαζι με terrible certainty και pleasure to kill.

Holy Shit εμπνευσάρα από τις λίγες, ελπίζω να τα σπάσουν όπως ποτέ άλλοτε και εντός εξωφύλλου…

ΠΟΛΥ καλο, αντε να βγει ! :smiley:

Επαληθέυτηκα.
Και μια που το ρίξαμε στις προφητείες…

Καὶ ὅτε ἤνοιξε τὴν σφραγῖδα τὴν τετάρτην, ἤκουσα φωνὴν τοῦ τετάρτου ζῴου λέγοντος· ἔρχου.
καὶ εἶδον, καὶ ἰδοὺ ἵππος χλωρός, καὶ ὁ καθήμενος ἐπάνω αὐτοῦ, ὄνομα αὐτῷ ὁ θάνατος, καὶ ὁ ᾅδης ἠκολούθει μετ’ αὐτοῦ· καὶ ἐδόθη αὐτῷ ἐξουσία ἐπὶ τὸ τέταρτον τῆς γῆς, ἀποκτεῖναι ἐν ῥομφαίᾳ καὶ ἐν λιμῷ καὶ ἐν θανάτῳ καὶ ὑπὸ τῶν θηρίων τῆς γῆς.
Καὶ ὅτε ἤνοιξε τὴν πέμπτην σφραγῖδα, εἶδον ὑποκάτω τοῦ θυσιαστηρίου τὰς ψυχὰς τῶν ἐσφαγμένων διὰ τὸν λόγον τοῦ Θεοῦ καὶ διὰ τὴν μαρτυρίαν τοῦ ἀρνίου ἣν εἶχον·

Αποκάλυψη Ιωάννη, 6: 7-9.

έπος το εξώφυλλο!!! μπήκε στην επιφάνεια εργασίας με συνοπτικές.

[SPOILER]

ρε ΜΜΜΝΙΑ[/SPOILER]

Eξωφυλλαρα, ελπιζουμε και σε αναλογο “περιεχομενο”

Τρέλανε μας πάλι ρε Mille!!! Γαμεί το εξώφυλλο!

Το εξωφυλλο σπερνει!!!:)8O

Λοιπον παμε. Απο το Νοεμβρη μεχρι τωρα το συγκροτημα που εχω λιωσει περισσοτερο απο ολα ειναι οι Kreator. Τους αγαπουσα παντα, αλλα ειδικα τωρα μετα απο την επαναληπτικη και πολυμηνη διατριβη μου στην δισκογραφια τους, τους [SIZE=“3”][B]ΛΑΤΡΕΥΩ[/B][/SIZE]. Απο τις αγαπημενες μου μπαντες και μεσα στις 2-3 αγαπημενες μου στιχουργικα. Απο το Terrible Certainty και μετα οι στιχοι τους ειναι ολα τα λεφτα. Ταιριαζει τοσο πολυ ο τροπος σκεψης μου με του Mille που ειναι τρομακτικο…

Απο εκει και περα για την συζητηση που εγινε σχετικα με τον τιτλο του αλμπουμ, το θεμα εχει ως εξης. Οι στιχοι στο ομωνυμο κομματι θα ειναι κοινωνικοπολιτικοι οπως παντα και ο τιτλος θα ειναι μεταφορικος, ακριβως οπως και στο Enemy Of God (απιστευτοι στιχοι). Οποτε ειναι μια χαρα τιτλος, δεν υπαρχει καμμια λογικη στο να γραψουν κατι τυπου Son Of Evil στιχουργικα. Το εξωφυλλο ειναι απλα γαματο και μετραω αντιστροφα μεχρι να βγει ο δισκος και να μας ερθουν για συναυλια…

:thumbup:

εντυπωση μου κανει πως ΟΛΟΙ οσοι εχουν κατσει αν διαβασουν στιχους Kreator ΣΟΒΑΡΑ ειναι λιγο πολυ στη φαση που ειπες οτι εισαι (οτι ταυτιζεσαι με τις σκεψεις του μιλλε κλπ).

πιστευω πως εχουμε να κανουμε με πολυ καλογραμμενους και ειλικρινεις στιχους και προφανως εχει και το χαρισμα ο μιλλε οτι λεει να χτυπαει ευαισθητες χορδες και να μενει στη μνημη. :slight_smile:

Σε ολα τα συγκροτηματα που ακουω διαβαζω και δινω μεγαλη βαση στους στιχους και οι Kreator χτυπανε ευαισθητες χορδες μεσα μου. Οσοι φιλοι με ξερουν καλα μπορουν να καταλαβουν, δεν νομιζω οτι υπαρχει αλλος στιχουργος που ο τροπος που σκεφτεται να ειναι τοσο κοντα στον δικο μου… Και αυτο το συνειδητοποιησα πιο εντονα με το λιωσιμο που εριξα στην δισκογραφια τους τους 4 τελευταιους μηνες.

8O8O
το εξωφυλλο ειναι φοβερο!!!

Με αντιγράφειειειειειει :stuck_out_tongue: :smiley:

[I]ΟΚ φοβερή δουλειά εξωφυλου[/I]…:roll:

Χθες εσκασε και το Single με διασκευαρα στο The Number Of The Beast!They nailed it!!!Το ομωνυμο τα σπαει!

Ναι,πολύ ωραίο το ομώνυμο και με πιο καθαρή παραγωγή από τους προηγούμενους δίσκους νομίζω.Αλλά ρε γμτ θα ήθελα περισσότερο το στοιχείο της έκπληξης.Αφού το έχει ο Mille με το να βάζει λίγο πειραματισμό μέσα,απορώ γιατι δεν το έκανε καθόλου τώρα…

Το 7ιντσο δεν το αγόρασα. Δεν το πολυέψαξα για να πω την αλήθεια. Το τραγούδι το άκουσα στο youtube και χωρίας να αποτελεί μνημείο πειραματισμού σίγουρα κόβει σβέρκους και παίρνει σκαλπ. Οι γνήσιοι οπαδοί των Kreator σίγουρα τρίβουν τα χέρια τους (και εγώ μέσα σε αυτούς είμαι). Τη διασκευή δεν την άκουσα. Ευελπιστώ να συμπερηληφθεί ως bonus σε κάποια από τις εκδόσεις του άλμπουμ

Γιατί όταν το έκανε στα 90ς έφαγε κράξιμο και δεν πούλησε τίποτα:p