Kylesa - Spiral Shadow

Forsaken αρκετά ωραίο κομματάκι. Περιμένουμε άλλο ένα μήνα ακόμα [αν δεν διαρρεύσει πριν την ώρα του].

Πάρτε και εδώ ένα βιντεάκι με τους Kylesa στο στούντιο.

η λύση είναι μία.:lock: μέχρι να διαρρεύσει…:stuck_out_tongue:

τα είπα για το “forsaken” και στο thread για τη συλλογή metal swim.
και εγώ στην αρχή ήμουν από αυτούς που πίστευαν πως το νέο άλμπουμ βγαίνει νωρίτερα απ’όσο θα έπρεπε, αλλά και τα 2 τραγούδια που έχουν διαρρεύσει είναι πάρα πολύ καλά.οι ενστάσεις μου αρχίζουν να διαλύονται, και σταυρώνουμε τα δάχτυλα και περιμένουμε…

το χρωμάτισες για να μη μπορεί να κλικαριστεί? wtf ρε άνθρωποι.

Leakαρε :vibrate:

[spoiler]θα θελες horror

preorder για το βινύλιο εδώ[/spoiler]

δε φτάνει που ψεύδεσαι ασυστόλως, αλλά ποστάρεις πάλι και preorder, και με κάνεις να νοιώθω άσχημα που δεν έχω πιστωτική.:stuck_out_tongue:

Άργησες να απαντήσεις, όλη μέρα περίμενα.

Δεν χρειάζεται πιστωτική, με χρεωστική ή προπληρωμένη μπορείς να αγοράσεις μέσω internet.

απάντησα όμως.8)
εννοείς απλή κάρτα αναλήψεων? γιατί όταν λέω πως δεν έχω ιδέα για αγορές μέσω ίντερνετ, εννοώ πως δεν έχω ιδέα…

Φακ. Το προηγούμενο βινύλιο του Static Tesnions που ήταν από την Prosthetic - στην ευρώπη από Lafamilia - είχε 13 στο εμπόριο, και αυτό έχει 18. Πως την έχουνε δει έτσι?

Άμα έχεις συγκεκριμένες απορίες ρώτα στο αντίστοιχο topic.

Το static tensions το πήρα 10? από το punkdistro. Αυτό είναι διπλό όμως και collector’s :-k

bump!

δικαίως ^
στους ρώσοι. και καλή μας μέρα :stuck_out_tongue:

μόνο ΚΑΥΛΕΣΑ σήμερα λοιπόν.:smiley:

Το ομώνυμο παιδιά μου, το ομώνυμο…

παίζει κάτι με τις διάρκειες?γιατί σε αυτό που έχω κατεβάσει το forsaken είναι σίγουρα λειψό.

Στο Rate Your Music που το κοίταξα πολύ πρόχειρα, δίνει αυτές τις διάρκειες:

1 Tired Climb 3:20
2 Cheating Synergy 2:51
3 Drop Out 4:29
4 Crowded Road 3:30
5 Don’t Look Back 3:20
6 Distance Closing In 3:51
7 To Forget 3:32
8 Forsaken 3:41
9 Spiral Shadow 5:12

10 Back and Forth 2:33
11 Dust 3:44

Δεν ξέρω τι ισχύει γενικά…

Πάντως με μια πρώτη ακρόαση, το δισκάκι κόβει κώλους…!!!

άρα μόνο στο forsaken υπάρχει πρόβλημα, το οποίο όμως το έχουμε ακούσει από τη συλλογή metal swim, οπότε είμαστε κομπλέ.
και φαίνεται πως είναι αρκετά διαφορετικό από το προηγούμενο (πιο mainstream ίσως), αλλά μου κάνει για δισκάρα και αυτό.

Πρώτες ακροάσεις.

Ισχύουν πάνω-κάτω όσα έγραψα και για το νέο Zoroaster.
Δεν υπάρχει πια sludge εδώ, δεν τους λες καν “extreme” πια. Ίσως ούτε καν metal.

Η σκηνή της Georgia πάντα προσκύναγε τους Mastodon, και τώρα φαίνεται να σκάσανε ομαδικά Crack the Skye σύνδρομα.

Το Forsaken που ακούσαμε στη συλλογή είναι το χειρότερο κομμάτι του δίσκου.

Τα υπόλοιπα γαμάνε. Και ροκάρουν και τριπάρουν άψογα και η φωνή της Λάουρας είναι μεστηγκάβλα, ενώ και ο Κόουπ έχει συμμαζέψει τις γκαρίλες του.

Το ομώνυμο είναι το “Cripple God” του 2010. Μόνο κλάμα παιδιά, μόνο.

κατά τα άλλα, μάλλον τείνω να συμφωνήσω με αυτό που είχες πει ότι το νέο κύμα του sludge της georgia έχει πολλές πιθανότητες να γίνει το νέο grunge.τουλάχιστον για τα σημερινά δεδομένα, που οι μύθοι στην rock έχουν πάψει πλέον να υφίστανται.
είναι δισκάρα, και η pleasants έχει μεγάλο μερίδιο σε αυτό.

edit:
το “don’t look back” (το οποίο είναι κομματάρα) το λες μέχρι και pop:!:

the riffs…the riffs

Μόνο θετικό το βρίσκω που ο μπλιντιν παρ’όλο που ήταν αρνητικά προδιαθετιμένος λόγω “βιασύνης” ανακάλεσε τόσο γρήγορα! Κατεβαίνειν τάχυστα…:slight_smile: