Kylesa - Spiral Shadow

Εγω παίδες αναπολώ τις εποχές των πρώτων δισκίων. Οσο για εναρκτήρια κομματια που λετε δεν ειναι καν kylesa. δλδ οκ παίζει να μην μάρεσαν καθόλου. Πολα effe-δια πολλά καθαρά φωνητικά (της lauras ειναι συμπαθητικά πάντως) μια κάπως post αισθητική. ευχαριστώ,δεν θα πάρω…:stuck_out_tongue:

θα ρίξω κιαλλες αυτιές κάποτε βέβαια μπας και…

καλά προφανώς δεν είναι στατικ τενσιονς.ούτε καν.για πιο πίσω ούτε λόγος.στιλλ μ’ αρέσει.καλά είμαι και λίγο μπιασντ εγώ

kakia mode onΤο προφανώς αυτο απο που βγαίνει? Εξέλιξη της μπάντας θα μου πείτε,θέλουν να προσελκύσουν παραπάνω κόσμο βάζοντας ετσι κ ποστιλικια θα σας πω… βέβαια άργησαν λίγο διότι έχει πέσει πολύ αυτο το post-whatever ρεύμα…

τέλος κατι δήθεν limited double LP και δεν ξλερω και γω τι παπαριές τα ακουω τσάμπα και βερεσέ… δηθενιές για να φεύγουν τα 20άρικα για πλάκα. kakia mode off

Healthy_Hands πες μου πως (δεν) είσαι αυτός που νομίζω?

Οντόπικ, είναι πολύ νωρίς για εντυπώσεις, αλλά προς το παρόν χαίρομαι που διαψεύστηκα.

το γάμησες και ψόφησε, βέβαια τώρα τους έμαθαν όλοι τους kylesa οπότε θα πρέπει να βρούμε το επόμενο underground συγκρότημα που το μάθαμε εμείς πρώτοι.

looool τι λες αγορινα μου? σοπα που το γαμησα και ψοφησε βρε,τι μας λες? την αποψη μου ειπα. Μπορει για μενα οι kylesa να ναι πχ ποστ ροκ/black metal η οτιδηποτε… Οσο για τις παιδιαστικες προτασεις στυλ “βέβαια τώρα τους έμαθαν όλοι τους kylesa οπότε θα πρέπει να βρούμε το επόμενο underground συγκρότημα που το μάθαμε εμείς πρώτοι.” no comments απλα. xD

btw παιζει οντως να θελουν να βγαλουν κανα φραγκο παραπανω,απο την αλλη μπορει και ετσι να τους βγηκε η μουσικη (δν νομιζς βεβεαια)

τεσπα εμενα δεν μ’αρεσε το δισκακι. τελος

Ποοοο ελεος πια με αυτο το θελουν να βγαλουν κτλπ!!!Ποιοι ειναι οι Κylesa ρε αδερφε???Πιστευεις οτι το καινουργιο τους αλμπουμ θα πουλησει πολλα εκατομμυρια αντιτυπα??Να λες κατι τετοιο για τους Iron Maiden,Metallica κτλπ που τα τελευταια χρονια οταν βγαζουν αλμπουμ οσο καλο η κακο κι αν ειναι την πρωτη εβδομαδα εχουν πουλησει μερικα εκατομμυρια αντιτυπα να πω οκ!Αλλα για τους Kylesa?Οσο γνωστοι κι αν ειναι σε Ευρωπη κι Αμερικη εξακολουθουν να ειναι μια underground μπαντα!Ακομα…το κοινο που απευθυνονται και που θα παρει το CD η το Βινυλιο τους θα ακουσει πρωτα το αλμπουμ πριν το αγορασει(Η πλειοψηφια τουλαχιστον) !Τελος,δεν σου περασε απο το μυαλο οτι τα ιδια τα συγκροτηματα μπορει να θελουν καποια στιγμη να παιξουν κατι διαφορετικο και να πειραματιστουν??Δεν σου περασε επισης απο το μυαλο οτι μπορει σε καποιο συγκροτημα να “τελειωσε” η εμπνευση?Κι επειδη το αλμπουμ ειναι διαφορετικο δεν σημαινει πως δεν ειναι Kylesa!!!

Εμενα παντως μου αρεσε το αλμπουμ!!!Δεν το εχω ακουσει αρκετα αλλα απο χτες το απογευμα το ακουω σχεδον συνεχεια!Θα επανελθω με πληρη γνωμη!

το προφανώς βγαίνει από το εξής : “Το άκουσα και ακουστικά προφανώς δεν είναι (σαν) το στατικ τενσιονς.” Δε μίλησα για την έξελιξη της μπάντας και δε με αφορά αυτό επί της παρούσης. Επίσης, το αν εξελίσσεται ή όχι, δεν έχει σχέση με το αν θα μου αρέσει κάτι ή όχι.

ναι τεσπα αλλο καταλαβα εγω. Mech-Cannibal@ Πλακα με κανεις ειναι underground η kylesa. Βασικα,δν στηριζω καν το αντεργκραουντ γτ δεν εχει με μεγαλη διαφορα απο το μεινστριμ… παλι παίζουν τα φραγκα και διαφορα αλλα αυτο ειναι αλλη συζητηση. στη τελικη ποιος ειπε τι ειναι ααντεργκραουντ και τι οχι? ο ριπ νουμπ και ανεφερε πριν π δν εδωσαα σημασια γτ δν λειτουργω με αυτη τι λογικη… εγω ειπα καθαρα οτι ΓΙΑ ΜΕΝΑ οι kylesa το ψηνουν να αρπαξουν κ κανα 2 ατομα ακομη ετσι ρε παιδι μ κ για κανα παραπανω φραγκο… ε το κανατε ολοκληρο θεμα… σας θιξαμε τους αγαπημεους σας. fanboy-ισμοι και αλλοι -ισμοι μακρια… ‘’

edit: “Τελος,δεν σου περασε απο το μυαλο οτι τα ιδια τα συγκροτηματα μπορει να θελουν καποια στιγμη να παιξουν κατι διαφορετικο και να πειραματιστουν??Δεν σου περασε επισης απο το μυαλο οτι μπορει σε καποιο συγκροτημα να “τελειωσε” η εμπνευση?” ειπα οτι παιζει κ να θελουν να πειραματιστουν αλλα απο την αλλη μπορει και οχι δεν ξερω,δε με νοιαζει… οσο για αυτο με την εμπενυση… οταν ξεμενεις δεν αλλαζεις στυλ… αα κ το αλλο οχι δεν μου περασαν ολα αυτα απο το μυαλο. τραβας κανα ζορι? για ηρεμηστε λιγο…

πωπω catfight στους kylesa λολ

Πραγματικα δεν με ενδιαφερει καθολου εαν οι Kylesa ειναι αντεργκραουντ η’ μεινστριμ,εαν θελουν να βγαλουν λεφτα η’ οχι, εαν καποια μερα ξυπνησαν και ενιωσαν οτι δεν εχουν εμπνευση και ειπαν ας πειραματιστουμε λιγο,εαν φορανε αναποδα το βρακι τους εαν εαν εαν…πραγματικα δεν με ενδιαφερουν αυτα,αυτο που με ενδιαφερει ειναι οτι ο δισκος μετα απο λιγες ακροασεις ειναι διαφορετικος και παρα πολυ καλος(προσωπικη αποψη και φυσικα δεν γινεται σε ολους να αρεσει το αλμπουμ)…αυτα…

Σεβαστο… απο εκει κ περα πολυ το κουρασαμε ε κ εδω που τα λεμε πραγματικα δν πρεπει καν νοιαζομαστε για το τι νομιζει ο καθενας… οσο για το κατφαιτ που πε καποιο τυπακι ποιο πριν εν μερει ειχε δικιο… :stuck_out_tongue:

Crack the skye no. 2 thread - Back with a vengeance…

μόνο ο nomisterakis λείπει για να δέσει το γλυκό :stuck_out_tongue:

Ακουσα σημερα αλλες δυο φορες το αλμπουμ και στο δρομο ακουγα τραγουδια σκορπια και μπορω να πω οτι με καθε ακροαση μου αρεσει περισσοτερο!Ειναι ξεκαθαρα διαφορετικο απο καθε προηγουμενο αλμπουμ και παροτι θυμιζει σε σημεια στατικ τενσιονς σε αλλα σημεια μου ψιλοθυμιζουν τους Baroness του Red Album!Τα γυναικεια καθαρα φωνητικα ειναι πολυ καλα και τα κομματια που ξεχωριζουν για εμενα μεχρι στιγμης ειναι Tired Climb,Spiral Shadow,Cheating Synergy,To Forget,Don’t Look Back,Crowded Road,Drop Out

1ον)Δεν ηθελα να πω τιποτα σε εντονο υφος κι αν καταλαβες κατι τετοιο ζητω συγνωμη!
2ον)Οταν ελεγα για την ελλειψη εμπνευσης προφανως δεν αναφερομουν στους Kylesa.
3ον)Ενταξι,δηλαδη αμα η διαφωνια πανω σε ενα θεμα,αλμπουμ,συγκροτημα ειναι Catfight…
4ον)Ας τελειωσει εδω το θεμα!

λολ ακριβως.

τα βασανα του να γινεσαι μεινστριμ

το κατεβασα κ εγω , γιατι οπως ειπε κ ο ρεντραμ , προβλεπεται μαστοντον λαβ/χειτ 2

εντυπωσεις αμα το ακουσω 2-3 φορες

τα φωνητικα παντως θυμιζουν αρκετα courtney love

πιο ηρεμα κ πιο μελωδικα (κ δεν το λεω για κακο)

edit 1 : φαινεται πιο ηρεμο απο το προηγουμενο…καλη φαση.

μπορεί να ξινίζει καποιους που δεν έχουν ακούσει το δίσκο αυτό, αλλά όντως ισχύει, χωρίς να έχει χαθεί η ταυτότητα των kylesa.
το είχα ξαναπεί πως σε αυτό το δίσκο οι kylesa ενσωματώβνουν πολύ το alternative rock των 90’s στο ιδιότυπο sludge τους.

edit:
σε τύπους με τα ακούσματα του awake θα κάνει κλικ ο δίσκος.γι’αυτό είμαι σίγουρος.ας κάνουν τον κόπο λοιπόν και οι οπαδοί του rock των 90’s να το ακούσουν…

καλα οτι ειναι ‘πιασαρικος’ δισκος δεν το συζητω

καταρχας θα χτυπησει πολυ ροκ κοινο που τους αγνοουσε/αδιαφορουσε

επισης πολλες γυναικες/κοπελλες που τους κουραζαν τα βαβουριαρικα/καφρικα φωνητικα του προηγουμενου

(ειμαι κ εγω μεσα σε αυτους :stuck_out_tongue: )

για το αν ειναι δισκαρα κλπ θα παρω θεση μετα απο 5-10 ακροασεις

1η ακροαση ειναι ωραιο,groovατο,δλδ για σαββατο βραδυ να πινεις μπυρονια μια χαρα ακουγεται

οντως θυμιζει αρκετα alternative 90s αλλα νομιζω η φραση κλειδι ειναι

ανταλλαξαν τη τσιτα κ τη καφριλα για τη μελωδια κ το πιο ηρεμο groove

δεν με χαλαει καθολου

κ η λορα ακουγεται παρα πολυ σεξι…δλδ φωνητικα ειναι πολυ καλη

Θα κατεβασω κ το φλακ αλλα αυτη η εκδοση που παιζει τωρα (256 κβπς) ειναι μια χαρα

[B]
στα + , οι πιο ‘αερινες’ ενορχηστρωσεις

εχουν χωρο τα κομματια κ αναπνεουν καλυτερα[/B]

κ ειμαι περιεργος να δω πως θα φανει στους πιο καφρους/μεταλ οπαδους τους

παιζει κ να το αποκυρηξουν 8)

:-k :-k :-k :-k

ασε ρε τα :-k:-k:-k

εννοω οτι δεν παλευω τα καφρικα φωνητικα

αμεσως να με βγαλεις ψινακη :stuck_out_tongue: