Leprous @ Gagarin (2/3/2023)

Ακόμα δεν υπάρχει επίσημη ενημέρωση.

Θα κατέβαινες πάλι καλά που δεν κατέβηκες. Και γω ήθελα να πάω καρναβάλια πάλι καλά που δεν πήγα γιατί δε θα γυρνούσα.

στο gagarin που πηρα μου ειπαν πως με την μεχρι τωρα ενημερωση θα γινει

Έχει απεργία το μετρό και απ’ ότι φαίνεται θα γίνει κανονικά η συναυλία.

Έχει βγει πρόγραμμα? Τι ώρα ανοίγουν πόρτες και τι ώρες παίζουν οι μπάντες?

Πόρτες - 19.30
Kalandra - 20.00
Monuments - 20.45
Leprous - 21.50

2 Likes

Απαράδεκτοι. Κανένας απολύτως σεβασμός στους νεκρούς και το τριήμερο πένθος.

5 Likes

Παιδια δεν ειναι τοσο απλο, δεν ειναι συναυλια ελληνικης μπαντας. Σε περιπτωση ακυρωσης, ο διοργανωτης τι θα κανει απλα θα μπει μεσα? Συμφωνω με τις ακυρωσεις σε αθλητικους αγωνες και γενικα σε event εγχωριων σχηματων, παραστασεων κτλ. αλλα εδω ειναι αλλη περιπτωση.

5 Likes

Εδώ θα γίνει κανονικά το Παναθηναϊκός - Εφές…

Καλησπερα παιδια. Δινω το εισιτήριο μ, σε οποιον θελει να παει, 30€ η τιμη αγορας.

Einai pio grigoro kai eykolo na kraksoyn omos

5 Likes

Ούτε του Wilson η συναυλία που ακυρώθηκε το 2018 όμως ήταν “ελληνικής μπάντας”

3 Likes

Η μουσική δεν είναι μόνο για χορούς και πανηγύρια. Η μουσική μας συντροφεύει σε κάθε στιγμή της ζωής μας, από τις πιο χαρούμενες στιγμές μέχρι τις πιο σκοτεινές. Ίσα ίσα στις πιο δύσκολες στιγμές λειτουργεί παρηγορητικά και κατ’επέκταση θεραπευτικά. Ο καθένας διαχειρίζεται διαφορετικά τον πόνο και θρηνεί διαφορετικά. Και εν πάσει περιπτώση δε θα βάλουμε δερβέναγα και σε αυτο αγνώστους στο ιντερνετ που λενε ‘‘τι πρέπει να κάνεις’’ για όλα τα γαμημένα πράγματα στη ζωη

9 Likes

Εκεί όμως είναι Ευρωλίγκα, δεν είναι ελληνικό πρωτάθλημα. Στην Ελλάδα αναβλήθηκαν οι επαναληπτικοί του κυπέλλου.

Υπάρχει κάποιος που δεν θα παει και θέλει να πουλησει το εισιτήριο του;

1 Like

Ενω ημουν hyped από αρχη βδομάδας και έψαχνα εισιτήριο και παρακαούσα για αλλαγλη χώρου, μετά την χτεσινη σφαλιάρα απλά δεν βρήκα καμία όρεξη. Μεχρι σλημερα νλομζα θα αναβληθελι για τλελος του τουρ ή πο επόμενη σεζον. Κια τσαμπα να μου έδιναν εισιτηριο δε θα μπορο΄σα να χαρώ live τωρα. Καλα να περάσετε

6 Likes

Καταπληκτικοί για μια ακομα φορά οι Leprous.

Και γενικότερα ήταν αρκετά τα θετικά που προέκυψαν από τη χθεσινή βραδιά.

7 Likes

Πράγματι, άλλη μια φοβερή εμφάνιση από τους Leprous. Είναι πολύ όμορφο το γεγονός οτι έχουν χτίσει τέτοια σχέση με το ελληνικό κοινό και τα live τους είναι τόσο έντονα και με συμμετοχή του κόσμου.

Monuments παρά τα θέματα που είχαν στον ήχο, μετά το πρώτο κομμάτι ήταν κι αυτοί πάρα πολύ καλοί. Μίλησα λίγο μαζί τους μετά το live, απ’ότι κατάλαβα όλοι τους είπαν πως ήθελαν πιο δυνατά την κιθάρα :laughing:
Κρίμα που δεν είχαν merch (δεν ειχα δει την ανακοίνωσή τους), ο drummer μου είπε οτι το van τους ηταν λιγο παρακάτω αλλά δεν ήθελαν να πουλήσουν εκεί merch για να μη σκάσει καμια αστυνομία.

Kalandra επίσης πολύ ωραίοι, έχουν ένα πολύ ταξιδιάρικο vibe και παρότι είχαν κάμποσα προηχογραφημένα γενικά μου άρεσαν κι έχουν πολλά να πουν σαν μπάντα μουσικά.

7 Likes

Οι Leprous πάντως είχαν 35€ τα περισσότερα μπλουζάκια (είχαν και κάποια με 30€), είπαμε ρε παιδιά, όχι κι έτσι. Από εμφάνιση πάντως, ήταν πάρα πολύ καλοί. Αναμενόμενα ξεχώρισαν Baard και Einar. Και παίξανε σχεδόν 2 ώρες ε :astonished:. Πήγα χωρίς ιδιαίτερη διάθεση, απλώς και μόνο επειδή είχα το εισιτήριο, αλλά τελικά το κλίμα γύρισε και παρ’ όλη τη μαυρίλα των ημερών, πέρασα ένα δίωρο στο οποίο ξεχάστηκα.

12 Likes

Σου λέω Παντελή απ΄ότι μου είπαν τα παιδια των Monuments και λόγω του cut που θα έπαιρνε το gagarin από τις πωλήσεις, αποφάσισαν να μην πουλήσουν.

Συγκεκριμένα μου είπε θα έπρεπε να πουλήσουν πάνω απο 100ευρω το hoodie για να βγάλουν κάτι από αυτό. Τωρα πόσο όντως ισχύει αυτό δεν ξέρω, αλλά είναι κρίμα, για όλες τις μπάντες (κι εφόσον έχουν και δικό τους άτομο να κάτσει για merch, δεν απασχολείται δηλαδη κάποιος από το venue).

2 Likes