Leprous - Pitfalls [2019]

:hear_no_evil::speak_no_evil:

1 Like

Πες τιποτα θα μας σκασεις

1 Like

@akefaloskavalaris δεν έχεις άδικο στην ανάλυση σου αλλά ίσως το άλμπουμ σου αντιστρέψει την σκέψη, ότι δηλαδή pop θέματα μπορούν να είναι τρομερά προοδευτικά!
@Outshined έτσι σε θέλω!

Το άλμπουμ είναι όσο διαφοροποιημένο όσο το περιμένει κάποιος από τα δυο τραγούδια. Αναμενόμενα στις 2-3 πρώτες ακροάσεις το αποκωδικοποιείς και πιάνεις bits and pieces, αλλά καταλαβαίνεις πως παραμένει Leprous. Από εκεί και πέρα θέλω να το ακούω συνέχεια. Έχει τις μελωδίες, έχει τις ερμηνείες και κυρίως έχει το συναίσθημα. Και εννοείται πως έχει την ποιότητα.

Ας αφήσουμε τα υπόλοιπα για το επίσημο review… :sunglasses:

5 Likes

Λοιπόν θα τολμήσω να πω πως το “The Sky Is Red” είναι ενα από τα καλύτερα κομμάτια τους ever. Απίστευτη συνθεση, τεχνικά και συναισθηματικά.

3 Likes

Καθόλου τολμηρό, απολύτως προφανές.

3 Likes

From the bottom ρε γκιαούρηδες!

2 Likes

Τώρα αυτό που κάνετε ρε μάγκες, που το ακούσατε οι συντάκτες κι εμείς πρέπει να περιμένουμε 25 μέρες, αλλά μας λέτε τα αγαπημένα σας κομμάτια, πως λέγεται;

4 Likes

Έχεις απόλυτο δίκιο, εγώ το βουλώνω.

Hype building.

7 Likes

Καριολικι λεγεται. :joy:

6 Likes

:joy::joy::joy:

2 Likes

Ακομα απορω πως γινεται να υπαρχει κοσμος που να βρισκει “αχρωμο” τον Solberg.

Με το που μπαινει ο τυπος στα φωνητικα, το τραγουδι γινεται 2 επιπεδα ανωτερο και πιο ιδιαιτερο :sweat_smile:

Στη μεση γινονται ωραια πραγματακια. Λοιπον αντε κανα 2 βδομαδες για το νεο Leprous. Πιθανοτατα και με τριτο single συντομα.

^ called it. Παρασκευή.
Τι εξωφυλλαρα. Ένα από τα 7λεπτα ε.

2 Likes

@QuintomScenario θα ΚΛΑΨΕΙΣ με το Distant Bells.

4 Likes
2 Likes

Σιγά μην κλάψω, τι είμαστε, τίποτα κοριτσάκια?

Εκλαψα εκει που ο Einar κι ο Toro λενε οτι δεν πιστευουν οτι τα αλλα μελη εχουν ακουσει ολοκληρο το πρωτο αλμπουμ των Leprous, και οτι καποιοι μπορει να μην το εχουν ακουσει καν :sweat_smile:

Πολυ ωραιο βιντεο, ειναι ωραιοι τυποι. Εχουν πολυ σωστη οπτικη για την μουσικη κατα την γνωμη μου.

2 Likes

Γνωστο το κολπο, βαζουμε VPN σε Αυστραλια και ταξιδευουμε στο μελλον.

Πρωτες εντυπωσεις: 10/10

Φωνητικα Einar απο αλλο πλανητη εντελως… μαλλον αυτον στο βαθος αριστερα.
Τα εγχορδα δινουν απιστευτο βαθος στο κομματι.
Οι κιθαρες μετα το 4:30 το ιδιο.
Ο Baard κανει τα δικα του παλι με τα τυμπανα, τρελο το παλικαρι.
Τα τελευταια 2 λεπτα ειναι καταπληκτικο κρεσεντο.
Θα μπορουσε να λεγεται Pitfalls αυτο το τραγουδι, νομιζω το επαναλαμβανει στους στιχους.
Α α ααα, Α ααα, Α α ααα, Α ααα

1 Like