Let's Drink Ι - 52 εβδομάδες posts

Αμοιβαία τα αισθήματα!

3 Likes

Εάν κανονιστεί η συνάντηση, θετική είμαι κ γω αν δεν προκύψει κάτι μέχρι τότε

1 Like

Μεσημερι, ετσι; Ο Αποστολης κι εγω θελουμε να παμε Στοκους το βραδυ.

Ρε, τρολλάρεις :stuck_out_tongue: ?

Πιο πιθανό με κόβω να πάω να δω Akrotheism τότε…

1 Like

Δε θες να δεις Πεθαινουν Στο Τελος δηλαδη;

Α, πες έτσι.

Κοίταξε, είναι εύκολο πάσο, κάπου θα τους ξαναπετύχω σίγουρα στο μέλλον, στην τελική στα ίδια στέκια τριγυρνάμε ξργω :stuck_out_tongue:

πάμε να ανοίξουμε πιτ :stuck_out_tongue:

1 Like

Εν τω μεταξύ, το άτομο που αγχώνεται περισσότερο να κανονιστεί η συνάντηση, να γίνει σε ημερομηνία που θα βολεύει τους περισσότερους, να συμμετέχουν το δυνατόν πιο πολλοί κλπ είναι η @SilentWinter που… δεν πρόκειται να παρευρεθεί (κατά δήλωση της ιδίας!)

Επίσης βλέπω, σαν εξ αποστάσεως παρατηρητής, ότι το παρόν thread μπορεί να γίνει αφορμή να αναδυθούν κάποιες δυσαρέσκειες στην επιφάνεια. Τέτοιες παρεξηγήσεις, μια εκ του σύνεγγυς, let’s drink συνάντηση μπορεί να τις εξομαλύνει μπορεί όμως και να τις επιδεινώσει!

(Παρεμπιπτόντως, χρόνια πολλά στις Αθανασίες και τους Θανάσηδες - έχουμε κανέναν εδώ;)

3 Likes

yes… εκ μερους ολων ευχαριστουμε απο καρδιας…

3 Likes

Χρόνια πολλά @JTN

6 Likes

θενκς

2 Likes

Θα ήθελα, αλλά -δεν λέω μεγάλα λόγια- μάλλον δεν θα είμαι, εκτός και αν αγγαρέψω τον μπαμπά να με ανεβάσει. Μέχρι τότε έχουμε καιρό.

Μα φυσικά, θα ήθελα να έχει επιτυχία, ακόμα και διά της απουσίας μου :stuck_out_tongue: …έτσι θαναι πιθανότερο να γίνουν και άλλες συναντήσεις στο μέλλον και να καταφέρουμε να παρευρεθούμε και άτομα που δεν μας είναι εύκολο για τον έναν ή τον άλλο λόγο. Ή να καθιερώσουμε κάτι σαν ριγιουνιον. Οπότε ναι, νιώθω ότι έχω μερίδιο στην επιτυχία αυτού του εγχειρήματος και είχα τσιγκλίσει και τη λύκαινα από το καλοκαίρι να μας μαζέψει, αν θυμάσαι.

Είναι κρίμα να υπάρχουν παρεξηγήσεις ανάμεσά μας, αλλά σεβαστό, αν ένα παιδί δεν αισθάνεται όμορφα και δεν θέλει να το μοιραστεί (κι εγώ πιθανώς έτσι θα αντιδρούσα) είναι δικαίωμά του. Ίσως αυτό μας κάνει να σκεφτούμε καλύτερα που σφάλαμε. Γιατί εδώ είμαστε για να περνάμε καλά και είναι στενάχωρο να υπάρχουν παιδιά που το φόρουμ τους έχει αφήσει γλυκόπικρη γεύση.

Χρόνια πολλά και από μένα, στους Θανάσηδες και τις Αθανασίες, στους Αντώνηδες και τις Αντωνίες για χθες, στον @JTN για πάντα!

10 Likes

Ευχαριστώ.

3 Likes

Είσαι πολύ γλυκό παιδί που έχεις τέτοιες προθέσεις αλλά δεν πρόκεται περί παρεξήγησης. Το άτομο το οποίο κυρίως με ενοχλεί είχε την ευκαιρία του πέρισυ με πολύ ανοιχτή καρδιά να εξομαλύνει τη σχέση μας κι αντ αυτού αποφάσισε να μου πει να συναντηθούμε για να λύσουμε τα παλια, τελικά αποδείχθηκε ότι μου είπε πάλι μόνο ψέματα, κι ενώ παραδέχτηκε ότι με κακολογούσε στο παρελθόν χωρίς βάση, δεν ζήτησε ούτε μια συγγνώμη.

Προσωπικά θετική να τα βρω με οποοιονδήποτε άλλον αλλά άτομο που πληγώνει, κακολογεί χωρίς βάση, κερατώνει και λέει ψέμματα κατά συρροή λες και οι άλλοι δεν έχουν καρδιά και μετά κάνει gaslight τα γεγονότα και περιστάνει το θύμα και έχει βάλει το μισό φόρουμ να τσακωθεί εγώ δεν θέλω πάρε δώσε εκτός αν ζητήσει βοήθεια και το δουλέψει μέσα του σε βάθος χρόνου. Σας βγάζω το καπέλο όσους το έχετε συγχωρέσει μετά από αυτά που έχει κάνει αλλά μάλλον δεν είμαι τόσο μεγαλόψυχη.

Οι υπόλοιποι που εξ αιτίας του δεν μιλάμε ή δεν θέλω πάρε δώσε, ευπρόσδεκτοι να τα ξαναπούμε σαν άνθρωποι μια μέρα, είμαι σίγουρη ότι με κακολογείτε τόσα χρόνια βασισμένοι σε πράγματα που “ξέρετε” αλλά δεν συνέβησαν ποτέ.

6 Likes

Τί γίνεται, ρε παιδιά; :stuck_out_tongue:

Summary

Ειρήνη, μπορεί να μην έχω ιδέα για όλα αυτά, αλλά με το μήνυμά μου αναφερόμουν κυρίως σε σένα. Είσαι πάντα καλοδεχούμενη, από μένα τουλάχιστον, και σε περιμένει και μια μεγάλη αγκαλιά. <3

6 Likes

Οντως τι γινεται; εχουν παιχτει τετοια σκηνικα αναμεσα σε ατομα του φορουμ; :face_with_raised_eyebrow:

1 Like

Καλά δεν είμαστε στην άγνοιά μας, τί ψάχνεσαι τώρα κι εσύ; :stuck_out_tongue:

1 Like

Να μην ξερουμε ρε συ ποιος ειναι ο τεντιμποις; δεχομαι και Pm :joy:

1 Like

Δεν χρειάζεται να ξέρει κανείς, ξέρουν όσοι χρειάζεται και είχαν επηρεαστεί από αυτό. Προσωπικά δεν θέλω να γίνω όπως αυτό το άτομο και να στέλνω χειριστικά μηνύματα για να εκθέσω κάποιον ή να κερδίσω κάτι. Θέλω μόνο να μην με ενοχλεί εμένα και όσους αγαπώ γιατί μέχρι και προχθές, ασχολιόταν.

Προφανως και κανω χαβαλε.Δεν ειμαι καν στην ιδια πολη για να με επηρεαζε εστω και λιγο κατι τετοιο

1 Like