Let's Play II : 52 Χρονια Μουσικης σε 52 Εβδομαδες

Πρωτον, ειπα “συνηθως”. Δευτερον, για να παιξεις σε χωρους μεγαλυτερους απο το Κυτταρο χρειαζεται ενας συνδυασμος πραγματων, τον οποιο ο Martin Turner σημερα μαλλον δε διαθετει.

Εσύ καλό θα ήταν να αφήσεις τα συνήθως και τα ναι μεν αλλά και να πας επιτέλους να βάλεις συνειρμό στο πέρα θρεντ, που τρεις μέρες τώρα σταπαυτάσου.

Μη μου πει κανείς ότι το μπουρδελιάζω έτσι;

For clarity, έγραψα πως αυτό που πιστεύω εγώ δε με απασχολεί αν οι άλλοι το αποδέχονται, όχι ότι γράφω τις απόψεις των άλλων στα παπάκια μου. Όσο περίεργο και να σου φαίνεται, έχουμε και οι δύο δίκιο, απλά δε γίνομαι triggered από το τι πιστεύει ο καθένας, καλά κάνει.

Θα με ενδιέφερε πάντως η άποψή σου, γιατί αυτό

σιγά σιγά σταματάει να είναι anecdotal evidence όσο το δείγμα μεγαλώνει

4 Likes

Η συζήτηση ξεκινησε για τον τιτλο “πιο επικίνδυνη μπάντα στον κοσμο” που οκ κλαιν δεν δινουμε σημασια σε τέτοια πια αλλα καποια εποχη διναμε :stuck_out_tongue:

Σιγουρα αυτος που την σκαρφίστηκε τους είχε δει σε καποιο λαιβ γιατί εκει συμφωνα με βιντεα της εποχης απλα γαμουσαν κ εδερναν. Τωρα αν βαλεις ναρκωτικα κακοποιησεις παιδικης ηλικιας τατουάζ γυρισμενα μανικια στα κοντομανικα σκουλαρικια στο στηθος τζακ ντανιελς συλληψεις δημιουργείται μια εικονα λαρτζερ δαν λαιφ να το πούμε ελληνικα.

Τωρα αν θετε να συζητήσουμε τι ισχύει τι οχι τι είναι δημιουργημα των μιντια τι διαφημιστικο τρικ μαζι σας.

Απλα καθε φορα που θα μπαίνει το εξωφυλλο του ace of spades κ θα βλεπω την λεξη “συμμορια” θα μπαινω να ζηταω στοιχεία εγκληματικων πραξεων των 3ων. Μη σας πω οτι ο lemmy ηταν απλα ενας μπεκρης ναρκωμανης μεσηλικας απο ενα σημείο κ μετα που απλα ετυχε να παιζει μπασο κ εχουμε απειλες κ λιποθυμιες.

6 Likes

Good point. Βέβαια ο Lemmy είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είχε κάνει φυλακή, αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Το θέμα είναι ότι τα γύρω γύρω που λέμε καμιά φορά, συμμορίες, αλητείες και δε συμμαζεύεται, ένα feeling είναι περισσότερο και δεν χρειάζεται να τα παίρνουμε τοις μετρητοίς. Για την ακρίβεια, θα πρόσθετα ότι καλό θα ήταν να μην τα παίρνουμε τοις μετρητοίς. Έχουμε κληρονομήσει τέτοιους τρόπους έκφρασης ως κατάλοιπο από μια εποχή κατά την οποία ο κόσμος που άκουγε αυτή τη μουσική, για διάφορους λόγους, ήθελε να ξεχωρίζει από τη mainstream μάζα και γι’ αυτό έφτιαχνε και τους ανάλογους ήρωες. Ας κρατήσουμε το διασκεδαστικό περίβλημα και ας πετάξουμε τα υπόλοιπα που έτσι κι αλλιώς δεν έχουν αντίκρισμα στο σήμερα.

10 Likes

Γιαυτο κ εγω εβαλα κ βλεπω το τεραστιο live at ritz.

1 Like

Ω ρε και να είχε μπει για public urination και να το 'παιζε ιστορίας :stuck_out_tongue:

1 Like

Χαχα, δεν έχει σημασία, από ένα σημείο και μετά είναι σαν εκείνο το ανέκδοτο με τον παππού που κοκορευόταν ότι γαμάει 20 γκόμενες στην καθισιά του

Μεγάλε, μη λες τέτοιες κουβέντες και πάει κατά λάθος η κουβέντα και σε άλλους που βάζανε λαδάκι για να φαίνονται γυαλιστεροί, όπως και το τατουάζ στο μπράτσο. Ή που ανέβαιναν σε μηχανή του σκι στα χιόνια μόνο σε σωβρακάκι, κάτι που ούτε ο Axl δε θα το έκανε. Στη θέση σου, θα έκρυβα λόγια. Σκέψου να τα γράφαμε τα παραπάνω και να έπεφτε το μάτι αυτού για τον οποίο μιλάμε (υποθετικά) και να μας έβλεπε, επειδή έχει μιλήσει και άπταιστα ελληνικά. Πάντα υποθετικά μιλάμε. :stuck_out_tongue:

3 Likes

Ποιο θρεντ;

Ρε Παντέλο

Το Βρες το άλμπουμ συνειρμικά

Α καλά, το ξέχασες τελείως έτσι;

Ναι :pensive:

Σημερα γυριζω απο Κρητη, σε μιαμιση μερα καταναλωσα περιπου 15.000 θερμιδες (φιλικα, γαμιεστε), θα μου δωσετε λιγες ωρες να συνελθω και θα βαλω αργα το βραδυ.

7 Likes

Εντάξει όλα αυτά που λέτε, αλλά εγώ ήθελα να ρωτήσω το εξής: συμβουλές μεταξύ μας για το πώς θα ανταπεξέλθουμε στην όλο και πιο έντονη γκρίνια φιλενάδων/συζύγων/συγκατοίκων/γονιών/συναδέλφων/συμπληρώστε-ό,τι-θέλετε για τις ώρες που σπαταλάμε ξαφνικά γράφοντας και ακούγοντας ξεχασμένους δίσκους για να θυμηθούμε αν αξίζουν να μπουν σε λίστες, πότε θ’ αρχίσουμε να δίνουμε; Είμαι ο μόνος που αντιμετωπίζω αυτό το φαινόμενο και δε δείχνει να επαρκεί η απάντηση: “είναι ένα παιχνίδι απ’ το forum”;

12 Likes

Sorry mate, you’re on your own :smile:

2 Likes

ΤραβάτεΜεΚιΑςΚλαίω

2 Likes

2 Likes

Δεν έχω οικογένειες και τέτοια αλλά κατά βάση το πρόβλημα είναι πότε να γράψω. Γράφω σπάνια αν έχω καμιά πολύ χαλαρή μέρα στη δουλειά και κυρίως στο πήγαινε έλα με το μετρό.

Kατά τ’ άλλα, έχω εξηγήσει σε δικούς μου πως “θυμάσαι που έγραφα παλιά σε ένα φόρουμ? ξαναγράφω τώρα!” :stuck_out_tongue:

Ξέρουν πως έχω πρόβλημα γενικά.

9 Likes

Θα έχεις πολύ κακό πρόβλημα με το μπουφάν τώρα α

Έχεις μπλιέξει άσκημα

Αυτό πάντως πιστεύει ακράδαντα η δικιά μου για όλους σας (μας), ιδίως όταν της έδειξα τα γραφικά και τα στατιστικά που βγάζει ο anhydriis και της εξήγησα ότι κανείς δεν τον πληρώνει γι’ αυτό.

10 Likes

Πότε θα σταματήσει επιτέλους να θεωρείται κριτήριο επιτυχίας και ολοκλήρωσης η χρηματική αμοιβή, νισάφι!

7 Likes