Let's Play II : 52 Χρονια Μουσικης σε 52 Εβδομαδες

Άστην, έχει πάρει φόρα τώρα, τη βλέπω όπου να 'ναι να ποστάρει λίστα 1996 τη βδομάδα του 1989, ξεπερνώντας έτσι και τη φιλενάδα της τη Silent

3 Likes

Πέρα από την πλάκα τώρα (και όχι επειδή με είπε λούζερ ο άλλος, κλάιν μάιν).
Το peak της απέχθειάς μου προς τον Ούλριχ ήταν τις δύο προηγούμενες δεκαετίες. Κυρίως για την υπόθεση με τα κατεβάσματα, τις αποκαλύψεις για τη συμπεριφορά απέναντι στον Newsted, τα καραγκιοζιλίκια γύρω από τους Metallica συνολικά κ.λπ.
Πρέπει να πω ότι, ίσως επειδή τα τελευταία χρόνια σαν να έχει ηρεμήσει και ο ίδιος λίγο, κάποια πράγματα τα 'χει πάρει πίσω κ.ο.κ., σαν να έχω αρχίσει κι εγώ να ηρεμώ απέναντί του. Ακόμα νιώθω λίγο να αναστατώνομαι κάθε φορά που τον βλέπω, αλλά όχι στον βαθμό που το βίωνα παλιότερα. Ίσως έρθει κάποια στιγμή που θα τον βλέπω, θα χαμογελάω και θα λέω “α ο Λαρς ρε”.

You never know

AND he’s still not much of a drummer… :stuck_out_tongue:

3 Likes

Να πιάσουμε τη συζήτηση για τον Λαρς Κυριακή βραδάκι, για να πέσει ο βαρύς πέλεκυς της καλύτερης δίκασης on time?

i could never

i could never ever
η φίλη μου είναι αξεπέραστη :sunglasses:

4 Likes

Να μιλήσουμε για Lombardo; Όποτε θες!

Πάρτο βάλτο για το ότι ο Λαρς δεν είναι ποτέ on time σου έδωσα, αλλά δεν, κρίμα

1 Like

Ντεφορμέ :smile:

3 Likes

Εντωμεταξύ μόλις συνειδητοποίησα ότι στο άβαταρ σου δεν είναι ο Λαρς :skull: :skull:

4 Likes

:sweat_smile:

1 Like

Ο Quorthon τον κατουράει τον Λαρς.

4 Likes

Για τον Ντιο έλεγα, αλλά whoever has the fly…

Για Λαρς οκ μόνο ΛΟΛ, με το Ναψτερ είχε δίκιο, η συμπεριφορά απέναντι σε Newsted ήταν κυρίως από τον Τζέημς, και τα “καραγκιοζιλικια” γύρω από τους Metallica ούτε εσύ ίσως να ξέρεις τι είναι .

1 Like

Έγινε ρε :sweat_smile:

1 Like

Δεν τον ξέρω τον κύριο, έχει beef με τον Λαρς επειδή στο RnR Hall of Fame ψηφίζουν πλεμπαίοι??

1 Like

ΠΕΡΑΣΤΕ ΕΞΩ ΠΑΡΑΚΑΛΩ !!!

2 Likes

Δημόσιο μαστίγωμα και ταμπέλα “ΕΙΜΑΙ ΤΕΝΤΥΜΠΟΗΣ” προς παραδειγματισμό…

2 Likes

Νταξει παιδιά συγχωρέστε με, γκουγκλαρα και είδα, ο Λαρς κάνει λάθη on stage, δεν το αμφισβητεί κανείς αυτό

Κάτι που έχετε κοινό με τον Λαρς!

3 Likes

Έχω κι εγώ τεράστιο κούτελο, αυτό που το πας

3 Likes

Είδα κάποια σχόλια παραπάνω και σπεύδω να δηλώσω ότι συμμετέχω κι εγώ στην χαρά για την ανάδειξη του Master of Puppets σαν κορυφαία κυκλοφορία του 1986, όχι φυσικά γιατί πιστεύω ότι άξιζε την πρωτιά, ούτε καν, αλλά γιατί συνειδητοποίησα πόσο τεράστιας σημασίας ήταν για αρκετούς εδώ η επιβεβαίωση της αυταπάτης τους ότι η “δισκάρα” από την “μπαντάρα” είναι κορυφαία και “όλος ο κόσμος το λέει”!
Προφανώς δεν μιλάω για όλους όσους ψήφισαν το MoP, απολύτως σεβαστή η άποψη του καθενός όπως και (ειδικά) η συγκεκριμένη ανάγκη για δικαίωση που δείχνει τόσο ουσιώδης για πολύ κόσμο. Αλλά να, είναι κάπως αστείο (για να το θέσω ευγενικά) να διαβάζουμε πριν λίγες εβδομάδες για τους “ανώριμους Maiden-ικούς” που στηρίζουν αναφανδόν Irons και ίσως κάνουν… έφοδο για να βγάλουν πρώτο το Somewhere το 1986 (τεράστιο άγχος!), και την προηγούμενη εβδομάδα οι ίδιοι “ώριμοι” οπαδοί των Metallica να κάνουν κατάληψη του thread μέσα στην αγωνία τους για την περιφανή νίκη (που ήταν σε κίνδυνο), και μέσα στον εκνευρισμό γιατί υπήρχαν – άκουσον, άκουσον – και διαφορετικές απόψεις!

Και τι δεν είδαμε γραμμένο! Στην αρχή δειλά - δειλά, να εκφράζονται φόβοι μήπως δεν βγει πρώτο το MoP. Κατόπιν αρχίσαν να εκθειάζουν τον δίσκο τραγούδι - τραγούδι σε ένα… κρεσέντο αυτοδικαίωσης! Επειδή όμως υπήρχε ακόμη ο κίνδυνος κάποιοι να μην έχουν καταλάβει ποιο είναι το “σωστό”, ένας δεν άντεξε και έκανε λόγο για “ενήλικη μουσική” (Metallica) απέναντι σε “παραμύθια” (Maiden)! Πραγματικά ασχολίαστο!
Υπάρχει όμως και πιο κάτω! Γνωστός και μη εξαιρετέος “εμβριθής” χρήστης και fan των… Καλιφορνέζων (sic!) κοινοποίησε σε ποστ τις επιλογές του, με τους Metallica πρώτους (νομοτέλεια!) και τους Maiden στην τρίτη θέση με πληθωρικούς επαίνους για το Somewhere στο κειμενάκι κλπ, Μόνο που όταν αναρτήθηκαν οι ψήφοι όλων στο σχετικό excel, αποδείχθηκε ότι στην φόρμα ψηφοφορίας (εκεί που μετράει δηλαδή) το… είχε αφήσει εκτός πεντάδας, γιατί ποτέ δεν ξέρεις αν τελικά θα κριθεί η πρωτιά σε αυτούς τους τρεις πόντους!
Αστείρευτο γέλιο, μεγάλη και ατελείωτη πλάκα, αλήθεια!

(Να υπογραμμίσω ξανά ότι τα παραπάνω δεν έχουν σκοπό να θίξουν κανέναν, ούτε φυσικά το γούστο οποιουδήποτε. Επειδή όμως δεν βρισκόμαστε στο topic των Metallica, να επιβεβαιώνεστε κάποιοι μεταξύ σας πανηγυρίζοντας για την “μπαντάρα” και χλευάζοντας ταυτόχρονα τους “ανώριμους”…αντιφρονούντες, θα υπάρχει και η ανάλογη επισήμανση του πόσο αστείες είναι τέτοιες συμπεριφορές!)

5 Likes

Καλό :joy:! Ρε πόση δουλειά θα βάλετε στον @anhydriis, μη μαλακίζεστε :stuck_out_tongue:! Για μένα σε τέτοια περίπτωση έχει προτεραιότητα η δημοσιευμένη λίστα.

2 Likes