Let's Play II : 52 Χρονια Μουσικης σε 52 Εβδομαδες

Καλα, η μαζική απαξίωση που έχει φάει το The Wall πραγματικά με ξεπερνάει…

4 Likes

To θριλερ στο ρετιρέ του 1973 συνεχιζεται

1 Like

Ε θα ψηφίσουμε ΚΑΙ Αnimals. ;p Τρομερή χρονιά πάντως…

3 Likes
  1. Pink Floyd - The Dark Side of the Moon
  2. Genesis - Selling England By The Pound
  3. Cockney Rebel - The Human Menagerie
  4. Rory Gallagher - Tattoo
  5. ZZ Top - Tres Hombres
13 Likes

Aπό τελευταία σε τελευταίο βλέπω μέχρι το ‘79 να τους τρώμε στη μάπα! :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 Likes

Λογικα ισοπαλια τωρα Dark Side of the Moon με Sabbath Bloody Sabbath.

5 Likes

Μπαίνει στην πεντάδα των Floyd, αν και απολύτως οριακά. Ένας φίλος μου λέει γι’ αυτό “είναι ο καλύτερος δίσκος όλων των εποχών και ΙΣΩΣ ο καλύτερος δίσκος των Pink Floyd” :joy:, το σίγουρο είναι ότι μας εξάπτει :sunglasses:

5 Likes

Για μένα με τίποτα, αλλά καταλαβαίνω το appeal. Είναι το κονσεπτ του δίσκου και το βίωμα του καθενός, όσοι το προσκυνούν νομίζω τα ίδια με τον φίλο σου λένε. ;p

Δεν θυμάμαι αν το ξαναείπα, παρατήρησα ότι οι μονές χρονιές μέχρι στιγμής είναι κάπως πιο τούμπανες από τις ζυγές. Άσχετο και μάλλον αυθαίρετο.

1 Like

Εδώ προβλέπω να ψηφίζονται και τα σόλο του Waters την επόμενη δεκαετία, οπλίσου με υπομονή :stuck_out_tongue:

3 Likes

Κι εγώ ετσι έλεγα πάντα: " ο καλύτερος rock δίσκος όλων των εποχών και πέμπτος καλύτερος των Floyd", χαχαχαχα!!

Πάντως τρώει πολύ κράξιμο τα τελευταία χρόνια, ρε παιδιά, για το The Wall μιλάμε…

4 Likes

Το pros and cons of hitch hiking γαμαει, δεν γαμαει;!

3 Likes

Άστονα ρε, τα λέει για να μην τον κράξουμε αν βάλει προσωπικά του Iggy :stuck_out_tongue:

2 Likes

Εγώ πάντως είμαι υπερ του κραξίματος στους Pink Floyd και, παράλληλα, διαφωνώ με το κράξιμο που τρώει το “The Wall”…

3 Likes

[quote=“anhydriis, post:591, topic:67143, full:true”] την κρυφη μου ενοχη απολαυση, τον elton τον john
[/quote]

Καμία ενοχή να μη νιώθεις, ειδικά στα 70ς έχει κυκλοφορήσει αριστουργήματα, φοβερές ενορχηστρώσεις πάντα, ροκάρει όταν θέλει, προγκρεσιβίζει αλλού, εκληκτικός μουσικός κ συνθέτης.

7 Likes

The Idiot > Το 70% των αλμπουμ των '70s.

1 Like

Αυτό είναι κακή επίδοση :stuck_out_tongue:

2 Likes

Με τέτοιο καλαίσθητο εξώφυλλο σίγουρα γαμάει. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Ε θα είναι καλύτερο από κάτι και αυτό :stuck_out_tongue:

Ποιός θα κράζει ποιόν στα '80ς είναι ένα καλό ερώτημα.

Πες πες κάτι θα μείνει εύχομαι, ο καιρός γαρ εγγύς (4 εβδομάδες από τώρα)

1 Like

Βάζω όσο θες ρε. Δεν με νοιάζει. Για μένα μάλλον μέσα στα top20 της δεκαετίας.

1 Like

αν και οι πωλησεις δεν παιζουν ρολο με την πχιοτητα, ας παρουμε μια γευση :stuck_out_tongue:

PINK FLOYD DARK SIDE OF THE MOON Sales: 50,000,000
ELTON JOHN GOODBYE YELLOW BRICK ROAD Sales: 31,000,000
MIKE OLDFIELD TUBULAR BELLS Sales: 18,000,000
LED ZEPPELIN HOUSES OF THE HOLY Sales: 12,451,004
BLACK SABBATH SABBATH BLOODY SABBATH Sales: 1,206,200
THE WHO QUADROPHENIA Sales: 1,200,000

πηγη: Best-selling albums of 1973

3 Likes