Let's Play II : 52 Χρονια Μουσικης σε 52 Εβδομαδες

γενικά το '77 φτιάχνει το τοπ20 της δεκαετίας :stuck_out_tongue:

1 Like

Μόνο αν λογίζουμε σαν δεκαετία την περίοδο 77-79.

6 Likes

μπαααα :stuck_out_tongue:

Καλα τσακωθείτε εσείς, το '78 ερχονται οι Bee Gees να σαρώσουν τα πάντα, κακομοίρηδες!

4 Likes

Nα πούμε εδώ πως το How Can You Mend a Broken Heart είναι γαμώ τα ντοκυμαντέρ πάντως

Πραγματι φοβερος δισκος, απλα δεν ειχα μπει στη διαδικασια να εμβαθύνω, κακως βεβαία, επηρεασμένος απο ολο το μετέπειτα

2 Likes

To 77 εχει βγει ο κορυφαιος δισκος ολων των εποχων απο τη μεγαλυτερη μπαντα του συμπαντος. Πριν και μετα ειχαν βγαλει επισης τους κορυφαιους δισκους ολων των εποχων, απλως τους απλωσαν σε 3-4 χρονια για να υπαρχει σασπενς.

Κατα τα αλλα συνεχιστε να μιλατε για Pink Floyd, πατε καλα, σας διαβαζω.

3 Likes

ΩΝΣΓ ξέχασα τελείως αυτό

αρχείο λήψης

όσοι έχετε μείνει, κάποιος ας κάνει το καλό…

και σε κάποια λίστα το είχα δει ρε γμτ… πφφφφφφ

3 Likes

Εντάξει ρε μάγκα άκου και λίγο Rush όμως

2 Likes

Καλω τον @pantelis79 σε βοηθεια.

1 Like

Ενάντια στον συν-Rush-όπληκτό σου ωρέ;

2 Likes

Οχι ενταξει, ποτε. Παντελη, ληξη συναγερμου.

3 Likes

Ναι, το έβαλε ο αδερφός @apostolisza8 . Αριστούργημα! Δεν το έβαλα γιατί έρχεται η καρδιά του Σαββατόβραδου…

4 Likes

ΝΑΙ!!

δεν με εχει τρελανει μεχρι τωρα το 73 οποτε σκεφτηκα να το βαλω κι εγω το Closing Time αλλα μου φαινεται καπως λόγω του ποσο λατρευω το The Heart of Saturday Night

5 Likes

έτερον εκάτερον χιχιχιιχ… μα τι έπαθα; εντελώς αδικημένο ένα τέτοιο δισκίο με 0 βαθμούς εως τώρα @JTN κανε σεφτέ!!! αχχαχα

1 Like

Λατρεύω θείο Τομ αλλά νταξ, το πραγματικό πανηγύρι ξεκινάει σε καμιά δεκαετία.

3 Likes

Σε βλέπω τι πας να κάνεις:

Summary

3 Likes

Το ξερω οτι μαλλον το λες μεταξυ σοβαρου και αστειου, απλα να πω οτι αυτο ειναι ενας πολυ καλος λογος για να κανουμε τις ψηφους μας μυστικες παντως. Προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου η ιδεα να μπαινει καποιος στην λογικη του να ψηφισει κατι μονο και μονο βασει της πιθανοτητας να μπει αυτο στην τελικη διαλογη. Εν τελει, so fucking what ξερω γω… Ακομα και 0/5 να εχω καθε βδομαδα επι 52 βδομαδες απο την τελικη λιστα, ποσως με ενδιαφερει, το παιχνιδι ειναι για χαβαλε οχι για να βγαλουμε καποιο μέτρο εσφαλμενης αντικειμενικοτητας :stuck_out_tongue:

7 Likes

Υπαρχει μια κλικα που θελει να περασει την αποψη οτι το The Wall ειναι αντικειμενικα χειροτερο απο 3-4 δισκους των Floyd, γελανε κι οι πετρες αλλα δεν πειραζει. Οι ιδιοι ειναι που δεν παραδεχονται οτι το TDSOTM εχει μεσα 3-4 αδιαφορα φιλλερακια :smiling_imp: Ακουσαμε κιολας οτι το Animals ειναι ο τελευταιος μεγαλος δισκος των PF, τι αλλο θα δουν τα ματια μας… Σας διαβαζει η φατσουλα του εξωφυλλου του Division Bell και παθαινει ανακοπη καρδιας απο τα γελια.

3 Likes

συν 01101001 01101110 01100110 01101001 01101110 01101001 01110100 01100101
αλλά και σε κάποιους ίσως να βοηθά, βιβλιογραφικά μιλώντας…

1 Like