Let's Play II : 52 Χρονια Μουσικης σε 52 Εβδομαδες

Remember we were born to burn
There is a holy hell where we can save ourselves

:black_heart: :black_heart: :black_heart:

artworks-M0OgxyPS7cupi50X-TZBlEA-t500x500

έτσι την πάτησε και το Pain of Salvation την προηγούμενη εβδομάδα. Μεχρι τους πρώτους 40 ήταν μπροστά και μετά έγινε ντου από το τσατ :grin:

5 Likes

Έπρεπε να περάσουν 341 μέρες για να αντιληφθεί το σούπερ-αναβλητικό συνειδητό μου αυτό που συνεχώς επεσήμαινε ο @hopeto. Πως ο χρόνος έχει 52 εβδομάδες και πως τα χρόνια μεταξύ 1970 και 2023 είναι 54!!! Ωιμέ. Aφού λοιπόν δεν τετραγωνίζεται ο κύκλος ας δούμε αν χωράνε 54 χρόνια σε 52 εβδομάδες…

Ως διπολικός ενίοτε σκέφτομαι ως τριπολικός. Οπότε 3 προτάσεις.

Πρόταση Α - Πάμε Σαν Άλλοτε

Ητοι συνεχίζουμε ως έχει και κλείνουμε το 2023 Κυριακή 14/1/2024. Προφανώς η προθεσμία για το 2022 σε αυτήν την πρόταση είναι η Τρίτη 2/1/2024.

Πρόταση Β - Διπλοί Μπελάδες

Ψηφίζουμε τις δύο επόμενες βδομάδες από δύο έτη (2019-20 και 2021-22) και μένει η τελευταία εβδομάδα για το 2023. Προφανώς η προθεσμία για το 2023 σε αυτήν την πρόταση είναι η Τρίτη 2/1/2024.

Πρόταση Γ - Εορταστικό Υπερθέαμα

Ψηφίζουμε για τα τελευταία 5 έτη μαζεμένα με τελική προθεσμία την 26/12/2023. Έπειτα κάθε μεσάνυχτα αποκαλύπτονται τα αποτελέσματα κάθε έτους με τελευταία πανηγυρική αποκάλυψη την 31/12/2023 με τα αποτελέσματα του τρέχοντος έτους.

Δημοκρατικά λοιπόν μέχρι αύριο τα μεσάνυχτα…

Πως τετραγωνίζουμε τον κύκλο;
  • Πρόταση Α - Πάμε Σαν Άλλοτε
  • Πρόταση Β - Διπλοί Μπελάδες
  • Πρόταση Γ - Εορταστικό Υπερθέαμα

0 voters

Μην είστε φλώροι ε, Γ ψηφίστε

4 Likes

Το '23 ισως θα μπορούσε να μείνει και εκτός.

Πολλοί λόγω παιχνιδιού πάω στοίχημα πως δεν έχουν ακούσει σχεδόν τίποτα φετινό. Εγώ ψυχαναγκαστικά έπιασα τον φάκελο μου με φετινές κυκλοφορίες και έχω λιώσει, αν και θέλω να ακούσω άλλα τόσα, είχα ήδη αρχίσει να γράφω τη λίστα μου για τις καλύτερες κυκλοφορίες του '23. Δε θα έχω θέμα. :yum:

2 Likes

Μεχρι 22 ως έχει και μετά ενας ολόκληρος μήνας για το 23. :thinking:

3 Likes

Αν ψηφίσουμε μαζεμένα, παίζει να βγάλουμε πεντάδα πάντως… :laughing:

1 Like

'νταξει 5 δίσκους πιστεύω βρίσκουμε, θα μας βοηθήσουν και οι ανασκοπήσεις ντε. Ασε που τα τελευταία έτη είναι ακόμη ρευστά, θα τα στρώσουμε το 2030 με το 60 χρόνια επιτυχίες!!! :ninja:

4 Likes

:exclamation: :exclamation: :exclamation:

To '29 ρε. :rofl:

1 Like

Εγώ θα συνεχίσω μόνο στην περίπτωση (Α), το δηλώνω από τώρα.

4 Likes

χααχχα πάλι λάθος!!!

ήταν η πρώτη λίστα ντε :grin:

εγω οταν ακουω για εορταστικο υπερθεαμα

egw (3)

10 Likes

Ψήφισα κι εγώ Α συνοδοιπόρε στις μουσικές μας.

3 Likes

Πάτησα “καρδιά” μα δεν είναι αρκετή.

:heart: :heart: :heart:

2 Likes

Στην Hegaiamas ρε παιδιά.

Πάω να αυτοεξοριστώ.

ΥΓ. Εννοείται εορταστικό υπερθέαμα από το πολλ.

4 Likes

Είμαι φλώρος , Α

6 Likes

Εγώ προτείνω με το που βγουν τα αποτελέσματα του 21 από τον threadmaster να μπει ένας mod και να το κλειδώσει

2 Likes

To A έχει το πλεονέκτημα του περισσότερου χρόνου να κάνουμε ένα φρεσκαρισμα στις καλύτερες κυκλοφορίες κάθε χρονιάς, οπότε και το ψήφισα, αλλά το hegaiamas ρε παιδιά που είπε ο συναγωνιστής @martian θα έχει σίγουρα άλλη χάρη.

Το Β νομίζω θα έχει τα μειονέκτηματα του Γ (λίγος χρόνος) χωρίς όμως τον εορταστικό χαρακτήρα.

Όσον αφορά το 2023 μπορεί μεν να ακούσαμε λιγότερα λόγω του lets play και να είναι και πιο φρέσκα, αλλά πιστεύω σχεδόν όλοι θα μπορέσουν να έχουν μια πολυ δυνατή πεντάδα, στα γούστα του ο καθένας.

Οτι το 2023 είναι το πρόβλημα δηλαδή :stuck_out_tongue: ?

1 Like

Παιδιά, σκεφτείτε το (και το λέω εγώ, που θα ψηφίσω Muse και Wet Leg το 2022), πόσο γαμάτο θα είναι να είναι ο τίτλος του thread 52 Χρόνια Μουσικής σε 52 Βδομάδες, να έχουμε thread 20000 post, και με το που βγουν τα 52α αποτελέσματα (ή αμέσως μετά ένα φοβερό ευχαριστήριο γραφικό από τον threadmaster) να το κλείσουμε. Θα μπει κάποιος στο μέλλον, και θα λέει τι παίζει εδώ, τι έγινε

6 Likes