Let's Play II : 52 Χρονια Μουσικης σε 52 Εβδομαδες

Ε τοτε να μιλαμε με κραυγες, κι ετσι μπορουμε να γινουμε αρκετα κατανοητοι σε πολλα θεματα :stuck_out_tongue:

4 Likes

Εγώ πάντως μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο… Όταν βλέπω την λέξη αυτοδιαχειριζόμενο φαντάζομαι έναν χώρο smart house που λειτουργούν όλα από μόνα τους με ΑΙ από την Cyberdyne Systems, άρα ο Μανώλης είναι περιττός :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2 Likes

Που να διαβαζες και “ο Μανωλης διαχειριζει το αυτοδιαχειριζομενο” :stuck_out_tongue:

Δε νομιζω το “χειριζομαι” να υπαρχει σε ενεργητικη φωνη και να χρησιμοποιειται. Υπαρχουν και τετοια ρηματα ρε.

Ίσως να ήθελε να γράψει “ο Μανώλης διαχειρίζεται από το αυτοδιαχειριζόμενο” , που είναι γραμματικά σωστό τουλάχιστον. Ίσως και νοηματικά βέβαια, αν ο Μανώλης είναι πρόβατο.

Το διευκρίνισαν πιο πάνω, είναι όντως ρήμα που έχει μόνο παθητική φωνή. Όπως το γίνομαι για παράδειγμα.

Σαραντάκος :face_vomiting:

1 Like

Τι σημαίνει αυτό?

Ότι αντιπαθώ αυτόν τον τύπο, προφανώς

(το λινκ από Κρις)

Απολαμβάνω @GRACCHUS_BABEUF και τον δεινό εκ μέρους του χειρισμό της γλώσσας!

Τι έγινε, δεν είχαμε έκδοση αποτελεσμάτων για το 2021;;

εμείς εδώ φανταζόμαστε στέκια , καταλήψεις κλπ , οπότε ο Μανώλης δεν είναι περιττός :stuck_out_tongue:

5 Likes

Αν το πεις με κραυγές ίσως να το καταλάβει

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

(Καιρό τώρα ήθελα να στο πω. Καφρίλα, αλλά μ’ άρεσε)

@anhydriis

4 Likes

New year’s philological resolutions :grin::grin:

Παμε να μαζευομαστε λιγο με το 2021, περιμενει και η στεφανι :sunglasses:

3 Likes

Καλή ιδέα φαίνεται εκ πρώτης όψεως, αν κρίνουμε όμως από την έλλειψη ενδιαφέροντος - ενθουσιασμού στις ψηφοφορίες για τις κυκλοφορίες των τελευταίων ετών, όπου αρκετοί επιλέγουν να απέχουν, μάλλον δεν ταιριάζει στο όλο concept του τοπικ να επανερχόμαστε μια φορά το χρόνο!
Άσε που ήδη μετανιώνουμε για κάποια album που δεν βάλαμε σε λίστες για παλιότερα έτη, φαντάσου για τα πρόσφατα τι μπορεί να έχει ξεφύγει (ελπίζω δηλαδή, πάντα θες να υπάρχουν πράγματα να ανακαλύψεις!)

Αν μπορέσεις να βάλεις σαφείς διαχωριστικές γραμμές, πολύ ευχαρίστως συμμετέχω. Και δεν εννοώ τις προφανείς περιπτώσεις, εννοώ τα seventies που δεν υπήρχαν διαχωρισμοί και προσδιορισμοί, εννοώ κάτι “πολυσυλλεκτικά” των τελευταίων (αρκετών) ετών, εννοώ πράγματα που δεν είναι αυστηρά metal αλλά τα ακούν κατεξοχήν μεταλλάδες κλπ.
Τώρα που το σκέφτομαι, πλάκα θα είχε να το ξανακάνουμε αλλά με τον περιορισμό να βάλουμε πεντάδα εντελώς διαφορετική από την προηγούμενη! Για τα μισά χρόνια τουλάχιστον, είναι πολύ εύκολο!

Καλή χρονιά με υγεία, να ευχηθώ και από εδώ!

4 Likes

Όχι μωρέ, όταν ανεφερα να παιξουμε ξανά χωρίς metal αυτό δεν αποτελούσε πρόταση, ήταν απλώς μια σκέψη που έκανα δυνατά! Ανυπομονώ για τα 60s, προσωπικά θα μου άρεσαν και τα 50s, θέλετε να δούμε αν θα υπήρχε ενδιαφέρον για κάτι τέτοιο;

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους σας! Να χαίρεστε ότι αγαπάτε, υγεία σε σας και τις οικογένειες σας!

9 Likes

Τι θα γινει με την παρτη σας; Μεταφερθηκαμε στο Let’s Play ΙII : 2 Χρονια Μουσικης σε 2 Εβδομαδες και δεν το ειπατε; ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ; Σιγουρα εβαλε ο @pantelis79 το χερακι του σε αυτο, μιλαμε για 15θημερη παραταση.

Καλη χρονια κι απο εδω, με υγεια και ομορφες μουσικες.

8 Likes

Θα φανεί όταν κάνουμε τα 60’s, συγκεκριμένα την περίοδο 60-64 πιστεύω. Αλλά οκ, και για μένα που έχω κάποια ακούσματα, τα 50ς θα ήταν δύσκολα, εκτός του 59 σίγουρα που έχει τους πιο σημαντικούς τζαζ δίσκους ξέρω γω.

Χρόνια πολλά κι απο μένα.

6 Likes

Χρονια πολλα σε ολους με υγεια!!

(αμφιβαλλω αν εχω ακουσει εστω και εναν ολοκληρωμενο δισκο απο τα 50s, αλλα αν εχουμε συμφορουμιτες που μπορουν να βγαζουν πενταδες μια χαρα)

7 Likes

Εχουμε 51 ψηφισαντες εως τωρα, μεχρι τα μεσανυχτα κλεινουμε το '21. Οι υπολοιποι που δεν εχουν ψηφισει ξερουμε που παρκάρετε ε @jonkyr ή να πω φανη λαμπροπουλε? :grin::grin::grin:

Μια βοηθεια μονο επειδη νιου γιαρ χανκοβερ απο @kbil @Curehead @Miss_Machine @Oljeselger δεν εχω δει ακομη λιστα σωστα?

10 Likes

δυστυχως είμαι και θα είμαι off για τις επόμενες δύο εβδομάδες(ελάχιστος χρόνος).
βάλε 5 ποντάκια όμως για νούμερο 1 της χρονιάς, στον δίσκο που στηρίζει όλη η φαμίλια(including 8yo πιτσιρίκο, με πάθος μάλιστα)

Untitled

ευχαριστώ και καλή χρονιά!

14 Likes