Linkin Park, 21/7/09, Terra Vibe

Ok θυμηθηκα τον κωδικο. :stuck_out_tongue: Wize το απο πανω ποστ δικο μου ειναι.

Απο τη μία καλό είναι να έρχονται σήμερα συγκροτήματα που είναι τώρα στα πάνω τους. Επίσης καλό είναι να μας συμπεριλαμβάνούν σαν χώρα στα τουρ τους όσο γίνεται περισσότερες μπάντες που κάνουν επιτυχία παγκοσμίως απο όλους τους χώρους. Απο την άλλη όμως δεύτερη φορά συνεχόμενη χωρίς κάτι καινούριο?
Ξερω γω, θα δείξει. Ελπίζω να μην γίνει φάση σε στυλ James με 20000 την πρώτη χρονιά και 6-7000 μετα απο 11 μήνες και μάλιστα με καινούριο άλμπουμ…

εντι το προβλημα μου ειναι το πως θα παιξει να γινω μελος μεσω νετ αφου δεν υπαρχει προπληρωμενη η πιστωτικη…

about music σωστες οι σκεψεις σου αλλα προσωπικα εγω απο περισυ ξερω παρα πολλους που θελανε να πανε αλλα δεν τα καταφεραν λογω σχολων,σχολειων και λοιπα…το οτι ειναι τελη ιουλιου ειναι καλο πιστευω.
και ξαναλεω.αν δεν ειχε επιτυχια το προηγουμενο δεν νομιζω καπακι δευτερη χρονια να τους εφερναν.
παρολα αυτα δεν μασαμε μια!και 30 ατομα ναμαστε ακομα καλυτερα!χεχε

Εχετε κ εσεις LPN??? :thumbup: Κ εγω αφηνα comments sto site tou Mike που τα διαβαζει ολα:roll:

Σιγα ρε συ βγαλε μια προπληρωμενη στην Τραπεζα Κυπρου. 5 λεπτα ειναι η διαδικασια. Και ΑΦΜ να μην εχεις, στη βγαζουν. 5 ευρω κανει για να την αποκτησεις. Ψησου μεγαλε :twisted: Οσο για τα 30 ατομα, δικιο εχεις! Και μονος μου να μαι δε με νοιαζει :stuck_out_tongue: !!! Εγω να τους δω θελω. Τωρα αν παιξει κοσμος οπως περσυ ( γιατι και εγω εχω πολλους φιλους που δεν ηρθαν λογω εξεταστικης… και εγω φετος 22 Ιουνιου με 3 Ιουλιου εχω εξεταστικη αλλα οκ κατι θα κανα αν ερχονταν εκεινη την περιοδο) μπορει να τους δουμε και 3η χρονια σε Projekt Revolution. Στη Γερμανια και Αγγλια καθε χρονο πανε. Γιατι οχι και εδω?? (δεν εχω ερθει απο τον Αρη βεβαια, ξερω πολυ καλα τι σημαινει ΕΛΛΑΔΑ σε κατι τετοια θεματα…)

εννοειται εχουμε LPN και μια περιοδο ελιωνα εκει και παρακαλουσα να ρθουνε!χεχε!!βρε λες να με ακουσαν?:p:p

ναι ετσι θα το κανω!η απλα θα τσιμπησω απο τον κολλητο μου.ετσι ακριβως!αν και θα παει πολυ καλα μου φαινεται και φετος…η ημερομηνια ειναι πολυ καλη!φανταζεσαι να μας συμπεριλαβουν στην ευρωπαικη project rev τους??με τοσες μπαντες!!
για σαπορτ δεν ακουστηκε τπτ ε?μην εχουμε τυπακια οπως τα περσινα…

Καλη φαση που συμπεριλαμβανεται η Ελλαδα στο τουρ τους, αλλα πολυ πιτσιρικο-μπαντα προσωπικα

δεν θα το λεγα…ισως πιο σοφτ οσων αφορα τον ηχο

πχ οι Slipknot που ειναι επικαιροι και αυτοι αυτες τις μερες νομιζω εχουν μεγαλυτερη περαση στην πιτσιρικαρια

κανενα προβλημα και για μας τους μεγαλυτερους

οταν εβλεπα το 99 στο mtv το wait n bleed των slipknot σκεφτομουνα θα τους δω ποτε?

αυτο εγινε το 05 και φετος παλι!!!

Αν θες πες μου τι εχεις βαλει για Alias στο ΛΠΝ να σε κανω αντ. Γινε μελος φιλε. Και το meet and greet εχει αλλαξει. Θα ειναι 2 απ τους 6 μεσα σ 1 δωματιο θα πηγαινουμε θα μιλαμε μαζι τους και θα μας υπογραφουν οτι τους δωσουμε. Θα υπαρχει περισσοτερος χρονος αλλα εχει μειωθει ο αριθμος αυτων που κληρωνονται για να πανε. Δε ξερω αν ειναι Projekt Rev. Ενα ρωσικο σαιτ (απ το lplive.net το διαβασα) λεει πως το τουρ θα λεγεται Road To Revolution. Τωρα μακαρι να μπορουμε να αγορασουμε τη συναυλια μεσω καποιου κωδικου απ το ιντερνετ για να την εχουμε σε μπ3 και σε καλη ποιοτητα! Το περσινο σαπορτ ηταν ελεινο και τρισαθλιο. 1 βλακας εμο-φλωρακος με ξανθια φραντζα μεχρι το λαιμο :lol: Τι να πεις?

Υπαρχουν ρε συ πολλα πιτσιρικια 15-16 που τους ακουνε. Αλλα ενταξει αυτο δε σημαινει κατι. Οταν πρωτοξεκινησαν το 2001 ολοι τους ελεγαν “the new metal-boy band” (δεν πολυξερω τι σημαινει αυτο…). Προσωπικα ειναι τα “καλα παιδια” (καταλαβαινεις τι εννοω) της μεταλ - ροκ σκηνης με καποια ραπ φωνητικα. Υπαρχουν τραγουδια οπως το Given up, By myself (καλυτερα ακουσε το λαιβ απ το Summer Sanitarium 2003) που εχουν καποια heavy φωνητικα σε συνδυασμο με ραπ. Και αλλα πολυ σοφτ οπως πχ Leave Out All The Rest. Δεν πιστευω πως παιζει καποιο ρολο αυτο στο αν τους ακουν μονο πιτσιρικια, δε νομιζω πως παιζει κατι τετοιο. Και σλιπκνοτ ακουνε παρα πολλα πιτσιρικια, δεν τους λες πιτσιρικο-μπαντα… Αλλα γενικα οι ΛΠ λογω του γεγονοτος πως ειναι “fusion” band πολλοι κοιτανε μονο πως υπαρχουν ραπ φωνητικα αγνοωντας πως εχουν και το στοιχειο του ροκ και μεταλ. Παντως οτι μεγαλο ερχεται καλο κανει στην Ελλαδα. Γινομαστε και εμεις Ευρωπαιοι…:stuck_out_tongue:

Επειδη οπως ειπες ειναι ‘καλα’ παιδια κ τοτε δεν εβριζαν στους δισκους κτλ,τους παρομοιαζαν για πλακα με την μανια του 2000, τα ποπ συγκροτηματα οπως ΒSB, N’sync, …
Σας ζηλευω για τα Μ&G.Toσα χρονια φαν κ ακομα να γινω μελος.Αν κληρωθειτε, παρακαλω να βαλετε στο LPN τις photo κ τις εντυπωσεις σας. A κ ο τραγουδιστης των Blackout (ο ξεβαμμενος) προσφατα παρουσιασε ενα Show για μεταλ που διοργανωσε το Kerrang.Τους αποκαλεσε rising stars:lol3:
Αν η συναυλια ειναι PR θα εχει καλυτερη διοργανωση, μπορει να ειναι κ το MFR και θα εχουμε σαφως καλυτερο οπening act=D>

δεν νομιζω ναναι pr …
αν και η περιοδος ειναι τετοια που θα μπορουσε να ειναι…ειδωμεν…

Χαίρεται! :slight_smile:

Ωραία, πάλι εδώ οι LP και πάλι μέσα! Το καλό είναι πως επειδή δεν θα είναι Minutes to Midnight Tour δεν θα παίξουν πολλά από αυτό το δίσκο (λογικά πάντα). Όχι ότι είναι κακός ο δίσκος, αλλά πέρισυ που παίξανε 2-3 μπαλαντοειδή παραλίγο να μας πάρει ο ύπνος! Καλά τραγουδάκια, αλλά όχι για LP. Τεσπα, ας ευχηθούμε να παίξουν κομμάτια που δεν παίξανε πέρισυ!

Peace! :wink:

Φιλε καλημερα. Προσωπικα θα απογοητευθω αν δεν πουνε το A Place For My Head… Θα ειναι μεγαλη μλκ αν δεν το πουνε φετος… Αν αντικαταστησουν το Numb, Leave Out All The Rest, The Little Things Give you away με τραγουδια του τυπου Don’t Stay, By Myself και τετοια θα γουσταρουμε ακομα πιο αγρια!!!

Ναι κ το With You κ το Figure.09 να παιξουν αλλα δεν ειναι αναγκη να αφαιρεσουν τα ηρεμα,πρεπει στα μισα περιπου να σταματησουμε να παρουμε καμια ανασα:p

μαλλον δεν θα παω προβαλλοντας φεικ δικαιολογιες τυπου δεν υπαρχουν λεφτα ή οτι περισυ ακουσα οτι δεν ηταν καλοι αν και μετα θα το μετανιωσω.

Αν γουσταρεις, να ερθεις! Λεφτα πιστευω μπορουν να μαζευτουν, 4 μηνες εχουμε μπροστα μας, οχι οπως περσυ που το ανακοινωσαν 2 μηνες πριν… Οποιος σου ειπε πως περσυ δεν ηταν καλοι δε σου λεει αληθεια. Εκτος αν πηγε μονο και μονο για να τους δει ετσι ή για παρεα με αλλους. Φετος πιστευω θα ειναι ακομα καλυτερα. Περσυ ηταν καλο το σετλιστ αλλα οχι το καλυτερο…

Συμφωνω, δικιο εχεις… Δεν το ειχα σκεφτει ετσι… Περσυ οταν αρχισαν να παιζουν ηρεμα κομματια, τοτε σταματησα να κανω σαν τρελος ( :stuck_out_tongue: ) και ψιλοηρεμησα απο την ταχυπαλμια. Να φανταστεις δεν θυμαμαι και πολλα. Βλεπω βιντεο απο τη συναυλια στην Αθηνα και λεω σε πολλες φασεις “εγινε αυτο?” Ασε, εκεινη τη στιγμη το εζησα μονο, δεν συγκρατησα πολλα μετα… Για with you - figure 0.9 + 100000000000000000000000

πειραζει που εμενα μαρεσε πολυ η περσινη σετλιστ?
το little things παρακαλουσα μεσα μου να το παιξουν και μολις φυγαν οι καραγκιοζηδες οι μπλακ αουτ και ειδα πανω στη σκηνη την ακουστικη του mike πανω σε σταντ τρελλαθηκα!!:stuck_out_tongue:
εντι τι λες??να αντικαταστησουν το ναμπ??αυτο το τραγουδι και μετα απο 20 σιντι 8α το παιζουν στα λαιβ τους.(ασε που ειναι μεγαλη κομματαρα)
και ευτυχως που υπαρχουν και τα ηρεμα και χαλαρωνουμε και εμεις και ο τσεστερ που του πηδιεται η φωνη.θυμαμαι περισυ σε 2 κομματια ειχα συγκινηθει.(μωρε μονο που δεν εκλαψα!) στο ναμπ και στο λιτλ 8ινγκς.
το παραδοξο ειναι,παντως,οτι ειμαστε οι πρωτοι στην τουρ τους μεχρι τωρα οποτε δνε ξερουμε ποιες θα ειναι οι υποψηφιες σετλιστ οπως περισυ που το γνωριζαμε.
και ναι περισυ η συναυλια τα εσπασε κανονικα!τελειος ηχος!

Κ εγω θυμαμαι ελαχιστα απο εκεινη τη βραδια, αλλα δεν πρεπει να εχω διασκεδασει τοσο ποτε ξανα!!!Αυτο που θυμαμαι ειναι πως σε καθε τραγουδι διαπιστωνα οτι ο chaz ακουγόταν πολυ καλυτερα απο τα cd!To Numb, TLTGYA k to LOATR δεν τα εχω ακουσει ποτε καλυτερα!!! Ηταν σαφως καλυτερη ερμηνεια απο το RTR!