Linkin Park in Athens, 25/6

Ειναι μαλλον δυσκολο να γινει κατανοητο οτι τα ακριβα συγκροτηματα εχουν χεσμενη την Ελλαδα και ερχονται μονον εαν βολευουν οι ημερομηνιες.

Χρειαζεται μεταπτυχιακο σε πυρηνικη φυσικη για να το καταλαβει κανεις…

δε διαφωνω καθολου,αλλα πως γινεται να ειδαμε περυσι μιουζ με 25/40ευρω(οπως και τουλ)…τζαμπα ηρθαν???δεν πιστευω…μαλλον καποιοι αλλοι κερδιζουν τα κερατα τους εις βαρος τον συγκροτηματων…και βεβαια μην ξεχνας οτι εχουμε δει και RW σε δυο κυμματα…

Stathis21,μιλούσα γενικά ,δεν αναφερόμουν σε σένα προσωπικά.

Και εγώ φοιτητής είμαι.Και δούλευα μέχρι τα Χριστούγεννα και τώρα πάλι ψάχνω για δουλειά.Και δε βλέπω το νόημα να χάνεις συναυλίες από γκρούπ ποσ σου αρέσουν για αντίδραση στους διοργανωτές.Στο τέλος είναι σίγουρο ότι θα μετανιώσεις που δεν πήγες.
Τα τελευταία 4 χρόνια που έιμαι Αθήνα πάω σε όσες μπορώ.Αλλά και όταν έχει τύχει να έχω φύγει για καλοκαίρι πίσω στην πόλη μου(6 ώρες λεωφορείο) το έχω κάνει να κατέβω μόνο για συναυλία και να ξαναφύγω.Και Θεσσαλονική έχω πάει για συναυλία αυθημερόν.

Σίγουρα αν μένεις επαρχία είναι πιο δύσκολο και πίστεψε με, το ξέρω.Αν δε μπορείς να φύγεις για σοβαρούς λόγους (δουλειά,απόσταση ίσως) τότε κανένα πρόβλημα.Δεν θα ακούσεις από μένα τίποτα.
Αλλά δικαιολογίες του τύπου: “είναι στη Μαλακάσα,΄κάνει 5 ευρό παραπάνω από όσο ήθελα,έρχονται τετάρτη και όχι σάββατο,δε παίζουν 2 αγαπημένα μου τραγούδια, κ.λ.π” είναι γκρίνια και μιζέρια.
Ειδικά φέτος που έχουμε τόσες συναυλίες, ο καθένας μπορεί να βάλει τις προτεραιότητες του και να κάνει το πρόγραμμα του και τα κομπλότα του και να πάει όπου θέλει.

Πάντα φιλικά

Αμα βαζαν οτι ερχεται εκτος RW παντως στο RW,στανταρ τωρα θα πλακωνομασταν για το ποιος πρεπει να ναι headliner,ποιος πρεπει να παιξει παραπανω και ποιος δεν κολλαει και ειναι τελειωμενος και κανει αρπαχτη και τετοια.
Εδω τωρα γκρινιαζουμε που βαλαν within temptation πανω απο τα υπολοιπα.Φανταστειτε να ειχε αλλα 10 εκεινη τη μερα τι γκρινια θα επεφτε.

Παιζουν μεγαλο ρολο και οι μανατζαρεοι και τα κονε που εχουν οι δικοι μας με αυτους , δειτε στα αλλα ειδη μουσικης τι ερχεται στην ελλαδα … παρολο π ακυρωνονται μερικα τελευταια στιγμη :lol: #-o

Καλά να πάθει που κοίταξε να “στριμώξει” προτιμήσεις δύο διαφορετικών ειδών σε μία συναυλία ώστε να μας στραγγίξει. Σαν τρελλή ήθελα 69 eyes, αλλά να σκάσω τόσα λεφτά για να δω Korn που προσωπικά δεν ακούω καν το θεωρώ εκβιασμό. Ή να μάθουν να συνδυάζουν σωστά τα συγκροτήματα ή να κάνουν μεμονωμένες συναυλίες. Αν πάω στους Linkin θα’ναι κυρίως επειδή ξέρω πως θα’ναι μόνοι τους και όχι με κάποιο άλλο μπαρουφοσυγκρότημα.

+απειρο. Σε ολα. Μεχρι και στο σαπορτ.
Οι τιμες μου φαινονται νορμαλ αν αναλογιστει κανεις οτι 2 μηνες μετα θα δουμε Μειδεν με τα ιδια λεφτα για πολλοστη φορα…
Η γκρινια με το θεμα του “τους ακουγα παλια αλλα τωρα οχι, κι ολοι τους βριζουν αρα δεν παω” μου φαινεται απιστευτα χαζη. Δηλαδη Offspring οσοι ενθουσιαστηκατε και θα πατε να τους δειτε, ακουτε ακομα τακτικα;

μια ερωτηση…

το PL2 καταργηθηκε?

και εχουμε μονο PL1…δλδ τα ακριβα περσινα …και γενικη εισοδο…

δηλαδη αν θελω να ειμαι οσο πιο κοντα στην σκηνη…παιρνω γενικη εισοδο…???

Ναι και μετά σπρώχνεσαι κι άμα λάχει χώνεις και καμιά αγκωνιά.

Αν αναφέρεσαι σε μένα Σόφι, οι Linkin Park απλά δε μου κάνουν πια τόσο κέφι, σε αντίθεση με τους Offspring που ακόμα πεθαίνω να τους δω… κι ας είχα καιρό να τους ακούσω πολύ και τους δύο. Δε γκρίνιαξα, χαίρομαι που έρχονται όλοι αυτοί εδώ, απλά δήλωσα πως μάλλον δε θα μπορέσω να έρθω στη συναυλία για ποικίλους λόγους. :-k

Στο ερώτημα που θέτεις εγώ απαντώ “όχι, δεν τους ακούω τακτικά ακόμα”.

LP μπορεί να μην τους ακούω αλλά σε καμιά περίπτωση δεν θα προτιμήσω να μην πάω επειδή τους βρίζουν όλοι και τους λένε καραεμπορικούς και δεν συμμαζεύεται (εντάξει καραεμπορικοί είναι αλλά… μας αρέσουν/άρεσαν). Απλά θα πάω με παρέα και για να θυμηθούμε το παλιό μας κόλλημα τότε που κάναμε εκατόμβες στον Δία για να’ρθουν.

Αναφερομουν σε διαφορα ποστς με παρομοιο ειδος σχολιων οπως αυτο που ανεφερα.:wink:
Κι εγω θα προτιμουσα να τους δω πριν 3 χρονια αλλα ακομα ειναι ενα νεο που με ενθουσιαζει. Προσωπικα.

Αυτο ακριβως.

Χμ, το μονο που με ανησυχει ειναι το setlist μιας και το τελευταιο τους το βαριεμαι οικτρα και ευελπιστω να παιξουν οσο γινεται περισσοτερα κομματια απο Hybrid ή εστω Meteora.

Ε ναι. Αν κάτσει, μπορεί να πάω και γι’αυτό που λέει ο Leviathan, να θυμηθώ το παλιό κόλλημα… θα είναι σίγουρα συγκινητικό, χεχε

αυτο με την τιμη και τους μαιντεν δεν το καταλαβαινω…δλδ επειδη ερχονται πρωτη φορα πρεπει να τους χρυσοπληρωσουμε???
οσο για τους οφφσπινγκ θα ερθουν με τοσους αλλους μαζι(ασχετο αν οι περισσοτεροι με αφηνουν εντελως αδιαφορο)με εισητιριο 45ευρω και οχι 75(που αν παει κανεις 3ημερο γινεται 30)…30-45 ευρω διαφορα δεν ειναι και λιγα…

Δεν ειπα να τους χρυσοπληρωσουμε. Εκανα απλα μια συγκριση. Μπορει οι Μειδεν να ειναι οι Μειδεν αλλα οταν ερχονται πολλοστη φορα με ιδιο εισιτηριο με αυτο που ερχεται μια μπαντα(στην …ας πουμε…ακμη της:p ) μου φαινεται λογικη τιμη. Λογικη με οσα εχουμε συνηθισει τα τελευταια χρονια απο Didi.
Οσο για τα αλλα γκρουπς με τα οποια ερχονται οι Offspring, ε δεν νομιζω να παει κανεις κυριως για αυτα…
Για τους Offspring διαβασα τα πιο πορωμενα σχολια.
Τα 75 ευρω που αναφερεις ειναι για το PL1 ε. Μιλαμε για το νορμαλ εισιτηριο. :wink:

καλα το νορμαλ εισητηριο ειναι αστα να πανε…μια φορα το πηρα αναγκαστικα και μου βγηκε ξυνο…τελος παντων οπως ειπες συνηθησαμε(και επειδη κι εγω θα τα σκασω για κισσ και μαιντεν,και ισως και τπτ αλλο)και επειδη δε λεει να καταντησω γραφικος,…
καλη διασκεδαση σε οσους πατε…

Γιατι μου φενεται οτι σεχδον οσοι εχουν ποσταρει, δεν 3ερουν τι σημαινει Linkin Park “LIVE”… :-k

τι σημαινει???

απο οσους τους εχουν δει εχω ακουσει οτι και για τους SOAD…λιγοι στα live…σαν να βλεπεις συγκροτημα που διασκευαζει soad/LP αντιστοιχα…

επισης και οτι video εχω δει απο bootlegs…νταξει δεν μου γεμισαν τρελα και το ματι…οτι τα σπανε live…

πιο πολυ το hype…παρα ουσια…

αα…και το live in texas …το οποιο η γενια των 00ς ροκαδων/μεταλλαδων για καποιο λογο θεοποιησε…
για καποιο λογο οι LP δειχνουν να βαριουνται απιστευτα …ασε που απο κατω το κοινο ειναι ακουνητοι τα αμερικανακια…σαν τους θεατες του subbuteo ενα πραμα …χαχαχαχχα

για να μην παρεξηγηθω…σκεφτομαι σοβαρα να παω LP…το hybrid theory ειναι τρομερος δισκος…

επισης αυτη η συναυλια πιστευω θα κοψει κοσμο απο offspring που εχουν αντιστοιχο κοινο…

θα ταν γαματο να τους βαζαν μαζι…

btw…offspring …πολυ καλυτεροι live…

Αυτό για όσους λένε για τους LP και τα λάιβ τους:!:

Κοιτα που με κανουν να υπερασπιζομαι την Didi. Παιδια τοσα ζηταει η καθε μπαντα, τοσο κανει το εισιτηριο. Απο την στιγμη που κοψανε τα μαλακια με τα PL μια χαρα θα ειναι το πραγμα. Πιο πολυ με αγχωνει εμενα ο ηχος παρα η τιμη του εισιτηριου.

Περσι γκρινιαζαν ολοι για τα PL, τωρα τα αναπολειτε γιατι “πως θα παμε μπροστα”. Τραγικοτητα σε ολο της το μεγαλειο.

Θες να πας μπροστα γιατι ειναι το αγαπημενο σου γκρουπ? Ε πηγαινε απο νωρις στη συναυλια.

  1. Εχω μαθει να κρινω live απο αυτα που βλεπω και ακουω ο ιδιος, οχι απο τα κακης ποιοτητας bootleg και βιντεακια του youtube και σιγουρα οχι απο αυτα που μου λενε διαφοροι (φιλοι και μη) γιατι τιποτα δεν ειναι αντικειμενικο.

BTW, ακομα και στα κακης ποιοτητας βιντεακια που εχω δει απο SOAD μια χαρα ειναι.

  1. Ναι ρε γαμωτο. Και πηραν τον Λωρη τηλεφωνο οι Offspring και οι LP και του ειπαν “ρε συ Νικο, θελουμε να παιξουμε μαζι την ιδια μερα, στο ΟΑΚΑ και φυσικα να ειναι Σαββατο για να μπορει να ερθει ολο το ελληνικο κοινο που ειναι και το πιο αγαπημενο μας. Και να πα να γαμηθουν τα φεστιβαλ της Κεντρικης Ευρωπης”.