Αlternative κυκλοφοριες

Ok, οι unexpect απλά τα σπάνε (thnx Therion που μου τους ανέφερες και τους τσέκαρα παραπάνω)!!

Τώρα τα σχόλια πέρι Portnoy, καλύτερα να τα αφήσουμε να περάσουν έτσι…:stuck_out_tongue:

Εδω ρε εχουμε ολοκληρο Terror Club και θα περιμενουμε τον Πορνο-y?:stuck_out_tongue:

Οι Unexpect οντως ειναι καταπληκτικοι,αν και σε φασεις μου φανηκαν καπως too much.
Εσυ ΛΙΝΑΤΣΑ κοροιδευε οσο θες,εισαι μακρια ετσι κι αλλιως,αλλα κατι μου λεει πως μεσα στο σπιτι ακουγεται ακομα ολημερις το Systematic Chaos,μια και η παντοφλιτσα καραδοκει.:lightsabre: O:)

+1.

Κατάλαβες; Κουνιέται και μας το παίζει μάγκας εδώ…
Αλλού κάνει τον Κινέζο όμως :stuck_out_tongue:

+10000000

She is a tough one :lol: When she first met me she called me Greek God. Now she calls me God Damn Greek …8)

Λοιπον η Jen μου επεβαλλε (με τον γνωστο της τροπο) να ακουσω ενα δισκιο που λεει πολλα …Εγω ημουν σκεπτικος μετα απο τοσο θαψιμο που εφαγε απο κριτικους αλλα ευτυχως εχω και το ετερον ημισυ το οποιον ειναι μεγαλη ποζερου (πιο πολυ απο μενα) .

Ελα ομως που δεν ειναι ποζερια αλλα modern fucking rock right up your ass 8O . Αλλες στιγμες ειναι σαν να ακους Meatloaf (με παραγωγη Desmond) οπως στο επος Van Nuys και αλλες στιγμες Daughtry , Nickelback… Στο ειδος του σπερνει και οι στιχοι τσακιζουν κοκκαλα .

Sixx AM - The Heroin Diaries Soundtrack

Castanets - First Light’s Breeze

Πολύ όμορφο δισκάκι του 2005. (Psych) folk κατά βάση με διάφορα άλλα στοιχεία που εμπλουτίζουν τον ήχο. Περιέχει ένα από τα αγαπημένα μου τραγούδια των τελευταίων χρόνων, το “Bells Aloud”. Επίσης, έχει μερικούς πολύ αξιόλογους στίχους. Το “Cathedral” που κυκλοφόρησε έναν χρόνο πριν από το “First Light’s Breeze” είναι επίσης πολύ καλό. Myspace

και οι υπέροχοι στίχοι του “Bells Aloud”

There is no sweetness to send
there is no trusting friend
to fail
there is no way to refend what we do
to ourselves
me and you
Don’t it get difficult

There is a sea collapsed
it’s splitters surround
there is a worn trap of time and aren’t we wrestless
there is the weather inside us in motion lightening
over air over she
don’t it get dark outside

You better hold me
you better hold me only
better hold me
but there’s no way of knowing
there’s no way to tell
and aren’t we deep and dangerous wells

There is no true work to be done
there is no sure and simple fun
that we don’t pay
we have not been given here and we cannot earn
we were not taught
one thing that we could learn

Outsounding bells are loud for the sake of something’s ring
out gathering and grabbing for the sake of giving things
and we could have taken any of these roads
but who knows
'bout this one we chose?
And who knows, friend, how far it goes?

And you better hold me closely
better know me truly
How this could pass right through me and back into that bleed
we better know just what we need

δε θα το λεγα. οι primordial εχουν πιο πολυ την pagan νοοτροπια μεσα τους. οι agalloch τεινουν σε πιο νορβιγικη ατμοσφαιριλα. και βασικα οι primordial δεν ειναι γενικα τοσο μελαγχολικοι, οσο επικοι.

το επομενο ειναι για τον αγαπητο Pot. για ριχτου μια αυτια.:stuck_out_tongue:

συμπαθητικοτατοι θα ελεγα. doom or be doomed (αν και οχι τοσο τυπικοι ντουμαδες).

well, προσωπικά και οι primordial μού ακούγονται αρκετά μελαγχολικοί, αλλά, ναι, είναι εμφανώς πιο επικοί από τους agalloch.

Something of a silhouette Αν και συνήθως δε μου αρέσουν τα γυναικεία φωνητικά, οι SoaS το κάνουν πολύ καλά! Μάλιστα σε σημεία ο τρόπος που τραγουδάει θυμίζει Keenan! Στις επιρροές τους έχουν Dredg,Muse,A perfect circle, Sigur Ros, Fiona Apple (τα σπάει), Incubus, Jimmy eat world!

ΜΥSPACE

Τα τραγούδια του demo τους μπορείτε να τα κατεβάσετε ΕΔΩ

Kαι μια εναλλακτικη κυριολεκτικα προταση,την οποια ενδεχεται να εκτιμησουν οι οπαδοι των Tool,μια και προκειται για μεγαλη επιρροη του Maynard.Ο αδικοχαμενος Bill Hicks λοιπον,ενας καυστικοτατος-κυνικοτατος κωμικος που ελεγε τα πραγματα με τ ονομα τους…Το Aenima ειναι αφιερωμενο σ αυτον.Τσεκαρετε και φρεσκαρετε τα αγγλικα σας ταυτοχρονα…:smiley:

Suck devil’s cock 8O

Σηκώνουν πόλεμο οι δηλώσεις σου! Με αμφισβητείς? Πολύ θέμα το νησί πάντως…Καταλαβαίνεις καταστάσεις Motley Crue… 8)

Εγώ φταίω ρε που (επειδή τα άλλα τους πέφτουν κάπως πιο δύσκολα) τους έχω πήξει στους Hinder,Daughtry,Saliva κλπ μαζί με οτιδήποτε έχει σχέση με Cornell και Vedder…

Θα τελειώσει και αυτό το παραμύθι και θα πάρω εκδίκηση…Καμια 250αριά μείνανε μόνο…:frowning:

Ξερω μην μου θυμιζεις περσι σχεδον ολο τον Αυγουστο την εβγαλα εκει . Περασμενες ξαπλες…:frowning:

τερμα τα διφραγκα!

επιτελους βγαλαν δισκο, και γ@μ@ει. και τα ep καλα ηταν παντως.

το ροκιν ειχε κανει και συνεντευξη πιο παλια σε αυτους:

Υπερπηδανε!Αποκαλυψις…8O

:bounce: :dizzy: :vibrate: Tετοια λεγετε να φτιαχνομαστε …:smiley:

King ακουσα το τελευταιο Primordial και δηλωνω συγκινημενος 8O Ενα εχω να πω…ο τραγουδιαρης εχει πολλα mother fucking ωα , shit… Kοιτα να δεις που θα με κανει μεταλλα παλι ο αθεοφοβος :lol:

Ακουω παρα πολυ καλα λογια για το καινουριο Stars αλλα δεν το εχω ακουσει ακομα . Τo the night starts here παντως ειναι κομματαρα.

Της Αννεκε παντως εμενα μου εκαναν πολυ ωραια εντυπωση :smiley:

Θυμιζω στον συναγωνιστη Hokam τους UXL και το Can I Dream Again

Chiodos εμενα μου αρεσε πολυ στην πρωτη ακροαση http://www.myspace.com/chiodos

Mano μια που επιασα ψιλοεμο (επιρροες) ακου ποιο band οριζει (οπως οι Jimmy Eat World) τον καθαρο και ανοθευτο εμο ηχο στη δεκαετια που διανυουμε και πες μου τι σχεση εχουν αυτα που λανσαρουν τα media.
Mae λοιπον οχι στον τελευταιο τοσο πολυ αλλα στα destination beautiful (ειδικα) και Everglow που ειναι ο ορισμος του ειδους (ξερω πως θελεις να εισαι ο μονος που ξερει και ειναι ενημερωμενος)

Fightstar επισης μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο την πρωτη φορα

Επισης βγαλανε ιδιαιτερα καλο για το ειδος τους οι Adema (επεστρεψαν!)

Αυτα για να κραταω σε ισορροπιες τις προτασεις…

O Νikki Sixx που ειπα στο προηγουμενο ποστ με εχει τσακισει με την ιστορια του και ηδη μιλαω για το modern rock album της χρονιας . Α ρε Motleys

Thanks που μου τους θυμισες μαν!!Μ ειχαν αρεσει και την πρωτη φορα που τους ειχα ακουσει.Καλα θα ηταν να τους βλεπαμε μαζι με τους υπερτατους Magnum,αλλα που τετοια τυχη…:frowning:

χοχο…και σκεψου πως λαιβ ειναι 10 φορες καλυτερος. ειναι ο καλυτερος φροντμαν που εχω δει εβερ επειδη οτι τραγουδα το ζει επι σκηνης.:smiley: :smiley: :smiley: αποστομωτικος οσο δε παει!

Aυτά ειναι…:smiley:

Από αυτά που έχουν προταθεί άκουσα τα παρακάτω :
Dredg : El Cielo και Catch without Arms.
Shels - Sea Of The Dying Dhow
The Pax Cecilia - Blessed Are The Bonds
kai Russian Circles - Enter

Όλα ένα και ένα.Το καθένα με εξέπληξε διαφορετικά και συνάμα
ευχάριστα.Ωραίες μπάντες και ωραία μουσική για πιο χαλαρές στιγμές. 8)