Αlternative κυκλοφοριες

έχω καιρό να προτείνω κάτι και επειδή δεν έχω παρακολουθήσει και μερικές σελίδες του topic, μη με κράξετε αν έχουν ήδη αναφερθεί :oops: , λοιπόν, σας προτείνω τους Gallows που έβγαλαν πρόσφατα και single και έτσι τους θυμήθηκα ξανά :stuck_out_tongue:

Δε τα πάω καλά με τις ταμπέλες, για όσους όμως τις θεωρούν απαραίτητες, οι τύποι λένε ότι παίζουν Punk / Rock. Αλλά τι να τις κάνουμε τις περιγραφές όταν υπάρχει κοτζάμ myspace?

Φήμες κάνουν και εδώ λόγο για εκρηκτικά live…

Πω πω τι γινεται εδω μεσα και εχω και νεο look (σεταριστηκε το σταθερο κομπιουτερ στο σπιτι) και θα σας λιανισω αλητες :stuck_out_tongue:

@Pot 8O Τα ακουσε ολα παλι ! Damiera don’t worry διαλυθηκανε ετσι κι αλλιως. Απο αυτα επειδη εχουν μονο δυο ακροασεις το καθενα θα πω οτι οι Κiss Kiss και Lis Er Stille ειναι απο αυτους που θα απασχολησουν πολυ αυτη τη χρονια .
Που θες να ξερω οτι δεν ηξερες τους ηγετες εδω και λιγο καιρο στον ψυχεδελικο ηχο της Αμερικης? Πρεπει να επαθες ζημια με Comets On Fire (σε συμπονω) οι ανθρωποι ειναι και απιστευτοι live και δινουν μια νεα προταση στον ηχο. Eιδικα το avatar αποθεωθηκε απο ολο τον μουσικο τυπο.
ΑΤΙΜΕ μετα απο Pig fucking Iron δευτερο ισοπεδωτικο χτυπημα με Hypnos :dizzy: . Δεν ειμαι καλα…

@Signal Εγραψες big time με τους Illium. :wink: Eυγε και παλι! Aλλο ενα αγαπημενο μου εφετος με προοπτικες .

@Manos Πολυ σωστος και γενικα αμα βρισκετε καλες indie προτασεις ριχνετε γιατι εγω το κανω σπανια.

@Karvou Γενικα οπως ξερετε δεν εχουμε ορια στο ΤΕΡΡΟΡ αλλα ειπαμε να μην το απλωσουμε και στο πανκ γιατι θα γινουμε χταποδι. Βεβαια αυτο σαν οδηγια και οχι σαν περιορισμο(απεχθανομαι αυτη τη λεξη).

@Τrust ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ!!! Τι φεστιβαλ ειναι αυτο (ηταν μαλλον)? Εκπληκτικο site εκπληκτικη αφισα απιστευτο για ελληνικα δεδομενα ενδιαφερουσα μουσικη και τα Ελληνικα bands που ειπες και ειδικα οι ΕOS τα σπανε!!! Μου αρεσε που και οι δυο ειχαν στα friends τους Boards Of Canada (πολυ χασιμο) και εκει που τα ειδα ολα ηταν που στο Billing του φεστιβαλ ειχαν τους !!! (ναι ετσι λενε το band) το οποιο φετος εχει κανει αισθηση με το αλμπουμ Myth Takes και εχουν πολλους οπαδους στη Νεα Υορκη. Οσοι ενδιαφερονται να ακουσουν…
http://www.myspace.com/chkchkchk Aυτο κι αν ειναι φλωρια που λεει κι ο Cozy 8)

Kουραστηκα παω για υπνο 8O

Alkari: http://www.myspace.com/alkarian
Slivered: http://www.myspace.com/slivered
Artemis http://www.myspace.com/artemis1 :!: οκ, το παρατράβηξα :oops:

Tωρα που το σκεφτομαι κανενας δεν το παρατραβαει αφου στο ΤΕΡΡΟΡ εχουν προταθει μερικα ειδη οπως … alternative/hardcore/thrash/indie/modern rock/post grunge/experimental/ambient/trip hop/post anything/ country/folk (american-irish)/metal/progressive (rock mostly)/ psychedelic/ emo /punk rock/ classical/pop/classic rock/ retro rock/hard rock/electronic/soul/christian rock …to name a few.

Οποτε , συμπερασμα βαρατε ασυστολα τρομοκρατικα και κακοποια αλμπουμιδια φτανει να ειναι στο ειδος TERROR CLUB 8O

Σημερα δεν προτεινω τιποτα , κανω απεργια 8)

Αν και στάνταρ θα τους έχει αναφέρει κάποιος, έχει ακούσει κανείς τον τελευταίο δίσκο των The National, “The Boxer”;
Σούπερ ουάου λέμε!

Sorry for the greeklish again but i’m outta town. RE ALHTARA Cozy den tha akouso tipota pou proteineis giati se miso thanasima :x

Eides to theo George Michael kai ego emeina edo kollimenos meta apo apegnosmenes prospatheies na ertho ena diimero astrapi . SE MISO REEEE:evil: Eida to frontpage kai eimai etoimos na skaso apo ti zileia mou:blow:

Re ambale me ta 80’s pou ksereis mono tous Roxette :stuck_out_tongue: ti sou irthe na anafereis ton episis ambalo Robbie Williams se article gia to theo? OYST REEE :!: :?

Zito o Theos George Michael kai elpizo na perases kala RE ALHTH kai osoi pigate alla pou na min soseis na pas se alli sinablia ATIME [-X

Ta eipa kai isihasa

PS: O George re exei kai alles yperklassikes kommatares AMBALE

PS2: Eprepe na sou po pou eimai ego tora na zilepseis esi alla den eimai kakos anthropos opos esi re, ego eimai kalos anthropos.

PS3: Mia xara o sinomilikos stis photo. Eidate pos kratiomaste re teleiomenoi pitsirikades?

Protasi gia simera …

Older …to APOLYTO cd tou George Michael (gia na dikaiologiso tin always off topic attitude)8)

Το άκουσα εχθές ρε συ κι επειδή βλέπω πως διαμορφώθηκε μια αίσθηση “αμπαλοσύνης” γύρω από το όνομά σου…Τι φλωριά είναι αυτή;;; :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Χαχαχα :bow2: :bow:
Σε τι να πρωτοαπαντήσω τώρα; :stuck_out_tongue:
Εσύ είσαι ρε άμπαλος! Και δε με νοιάζει που ακριβώς είσαι, εγώ είδα George Michael…ουχουχου!! :lol:
Και φεύγω και για διακοπές αύριο :smiley:
Και οι Roxette πατάνε χάμω τον GM και όλους τους άλλους των 80’s, οπότε γιατί να ακούσω άλλους; 8)
Και θες δε θες, ο Robbie είναι ο μεγαλύτερος Pop τραγουδιστής των late 90’s-00’s! :wink:

Άκου τώρα το cd που πρότεινα, πάρε και το myspace τους: http://www.myspace.com/thenational

Και όσο για την “ευχή”, τα έμαθες ότι 6/11 παίζουν εδώ οι Tool ε; :smiley:
Μη στεναχωριέσαι, θα σου στείλω ταχυδρομικώς το bootleg να πάρεις μια ιδέα :lol:

:bye: take care master!!

Χα, φύγε ρε! Δεν το πρότεινα για σένα, παλιοκάφρε!! :lol:
Αλλά που να εκτιμήσεις εσύ [-X :stuck_out_tongue:

Tote na xaireste tin dekaetia sas re AMBALOI . Ksexases kai ton Justin Reeeeee :lol: :lol: :lol:

Poso ftoxoi eisaste… Oi Roxette to cowboys and angels oute sta oneira tous mporoun na to doun re 8O

Elpizo na proskinises to theo REEE!!! I HATE YOU :stuck_out_tongue:

PS: Oso gia Tool pistepse me den thes tin apantisi mou 80’s AMBALE . AAAA ta neyra mou meta tous Asia me patise kai ston G.M.

Χο χο χο… επειδή φεύγεις για διακοπές θα σου βάλω κάτι δύσκολο, τούτέστιν no myspace, οπότε πρέπει να ψάξεις μόλις γυρίσεις, για ν΄ακούσεις τους: Soft Machine στο θεικό “Bundles”…

DOSTOY TOY ALHTH!!! STA AYTIA :stuck_out_tongue:

PS: Kales diakopes Cozara kai alli fora liga logia gia ton GM min sou rixo apanota tromokratika kai trexeis…

Μιας και σήμερα άκουγα τους δίσκους τους και στην πιθανότητα να υπάρχει ένας εδώ μέσα που δεν έχει ακούσει, υπενθυμίζω το καταπληκτικό γκρουπ “TV on the radio” !!!

Πάρτε και το myspace τους:

http://www.myspace.com/tvotr

Ξεκολλατε ρε αν προτεινουμε κατι και το εχει κανει καποιος πριν απο μας δεν τρεχει και τιποτα .

Μου εδωσες πασα να αναφερω ξανα τους Wax On Radio οι οποιοι με μεσο ορο ηλικιας 20 χρονια κανουν αυτα…http://one.revver.com/watch/158627

Πω πω αρχισανε τα indie Cozy - Karvou , γουσταρω! Εγω ενα που μου ερχεται στο μυαλο τωρα ειναι το band που ειναι μαζι με Mute Math σε tour …Eisley (πολυ καλο νεο αλμπουμ)

Που 'σαι ρε Daz ψυχάρα?

έχω πέσει κατηγορία…:frowning:

still preaching, still teaching?

ωραία. Τότε προτείνω τους Hurt!!!:lol: :lol:

Α ναι , αυτη η αφισα στο synch festival κατι μου θυμιζε και το βρηκα… την γκρουπαρα τους Hammock (ιδου και το εξωφυλλο απο το τελευταιο τους )

Aν σας αρεσει αυτο ακουστε και το Kenotic (2005) που ειναι καλυτερο ακομα!

To ηξερα οτι μου τη φυλαγες απο τοτε και για αυτο το ειπα μωρο μου. Ξεχασες Daughtry ΑΛΗΤΗ!!!

Γεια σου ρε C γιγαντα και μην πεφτεις κατηγορια ρε οχι τωρα 23 Οκτωβριου βγαινει C&C και πρεπει να τσεκαρω για Riverside γιατι ηταν για Σεπτεμβριο θυμαμαι παλια…8O

εννοώ έχω πέσει κατηγορία σε ενημέρωση και ψάξιμο.

Εδώ είμαι ετερόφωτος. Αν και ότι μου στείλουν, αν και δεν έχω παράπονο…

Πες κάτι δυνατό σε στυλ Hinder. Ακούω καλά λόγια για το τελευταίο Funeral For A Friend? Λέει τίποτα? Σε κάτι πιο παλιά δεν μου είχαν κανει κλικ.

Ο Daughtry είναι thumbs up. Από τις εξαιρέσεις των TV shows.