Αlternative κυκλοφοριες

Funeral for a friend…no C . Μετριο αλμπουμ.

Faber Drive (soft) , The Exies , State Of Shock , Evans Blue , 12 Stones , (Fuel και Alterbridge) σε λιγο . Και Sick Puppies , Hush (To Mirage ειναι must for you) και ελπιζω να εχεις ακουσει Saliva που ειναι κορυφη εφετος στο ειδος.

Ολα προσφατα albums…

Mission to Felspar - October Sky

Social Code - Social Code

The All American Rejects - Move Along (Παλιό αλλά καλό)

Hey Guys!! Please δώστε καμμία πρόταση παρόμοια με DEVIL SOLD HIS SOUL!!! What the f@ck! 'Εχω πάθει τρελή πλάκα λέμε!!! Ποιός μάστορας τους πρότεινε? Εσύ Daz?

Oι All American Rejects είναι respect!

Machina: http://www.myspace.com/machinametal (grunge με 2 πρώην μέλη των Evanessence,πολύ καλοί)

Aorist Tense http://www.myspace.com/aoristtense τα σπάνε

Ωχ ο Memnoch σε απογνωση :lol: Ειναι καναδυο στο Τερρορ (οπως ο Scary face kαι ο Κing) που ακουνε πιο πολυ απο μενα τετοιους ηχους και μπορουν να βοηθησουν.
Απο τη μερια μου θα σου προτεινω σε διαφορετικο ηχο τους Pax Cecilia 8O 8O και αν θελεις οπωσδηποτε post-hardcore εχω μερικα παρε για αρχη το περσινο των Misery Signals - Mirrors.

Kαι μετα μου λες τι γινεται εδω μεσα…ΧΑΜΟΣ 8O

Ναι…

Πολυ καλο :smiley: Γυναικα μην χαζευεις βγαινει The Receiving End Of Sirens το καινουριο και αγγιζει την τελειοτητα οπως και ο προκατοχος του. Πρωτη ακροαση και δηλωνω ενθουσιασμενος.

Δεν βλεπω πολυ στο φορουμ να αναφερονται οι Agalloch και αξιζουν πολυ μεγαλυτερη αναφορα οποτε οποιοι δεν τους εχουν ακουσει να σπευσουν ΑΜΕΣΑ κυριως του 2002(ΕΠΟΣ) αλλα και το περσινο . Ετσι οπως εχω δει τις προτιμησεις του φορουμ θα επρεπε να αναφερονται συνεχεια.

Επισης μια Αμερικανιαρικη γκρουπαρα που δεν εχω αναφερει και τους ακουγα προσφατα (κανουν ενα διαλειμμα δισκογραφικα αυτο τον καιρο) ειναι οι Dishwalla με αρκετη προτιμηση στα δυο τελευταια τους (δισκαρες).

[FONT=“Comic Sans MS”][SIZE=“3”]Έτσι ρε Daz…βεντούζα! Το “The Mantle” είναι δισκάρα και οι Agalloch γκρουπάρα! Με συγκίνησες πάλι βρε…
Agalloch Agalloch Agalloch Agalloch…[/SIZE][/FONT]

:thumbup: Το mantle το έλιωσα την προηγούμενη βδομάδα!

I lost you Pot, αργκω ειναι τουτο ? Eγω να δεις συγκινηση που ειχα τραβηξει οταν πρωτοειδα το review στους Radio Moscow 8O Ακομα τρεχω …

Μανο λιωστο κι αλλο γιατι ειναι αξεπεραστο επος .

Ξεχασα να αναφερω οτι ενα απο τα αγαπημενα bands του Τερρορ οι Hurt θα μας εχουν νεα δουλεια εντος ολιγου. Stay alert 8O
Mακαρι να σταθουν στα standards του ντεμπουτου (θα εχετε πανηγυρια απο μενα :lol: ).

ΤERROR 8O

PS : http://www.myspace.com/35007loose Dutch Terror (ας ελπισω ο Pot να τους ξερει γιατι φοβαμαι την αντιδραση του σε αντιθετη περιπτωση).
Βελγους εσυ , Ολλανδους εγω ρε ΑΛΗΤΗ

PS2: PIG FUCKING IRON

A ρε Daz!!! 8)
To a time of day κουφή… Από τα παλιότερα ποιο είναι το καλύτερο?

Κάτι σαν αργκό ναι…ένα κράμα ατάκας Γκουσγκούνη και V for Vendetta:D
Για τους 35007(Loose) ό,τι και να ειπωθεί είναι λίγο, δεν έχουν κυκλοφορήσει δίσκο που να είναι μέτριος και οιοσδήποτε χαρακτηρισμός θα τους αδικούσε, οπότε το ότι είναι μία πολύ μεγάλη μπάντα φτάνει και περισσεύει.

P.S: Κάθε φορά που τους ακούω η αντίδραση παραμένει η ίδια όπως την πρώτη φορά…ΔΕΟΣ
8O 8O 8O 8O

P.S: On topic οι Jex Thoth(ex Totem) στο www.myspace.com/totemdoom για ιδιαίτερες doom αλχημείες!

Δεν βλεπω να εχει αναφερει κανεις,αλλα τι γνωμη εχετε για συγκροτηματα οπως
arctic monkeys
franz ferdinand
editors
the killers
travis
kaizer chiefs

Gravity , Vemod ειναι τα αγαπημενα μου απο δαυτους 8O

Συγνωμη αλλα ποσους τονους Pot πρεπει να κανει καποιος για να γραψει το Nothing left to die?:-k
Σαπιο που λεει και ενας εντιτορ (γνωστος και μη εξαιρεταιος :lol: )

PS: Ευτυχως τους ηξερε και γλυτωσαμε τα παραισθησιογονα :lol:

British invasion στο Τερρορρρρ :stuck_out_tongue: Εγω προσωπικα δεν τους αντεχω με τιποτα :stuck_out_tongue:
Γουστα ειναι αυτα αλλα βασικα ειναι πολυ μακρια απο τα ακουσματα μου και υποψην ομως απο ολους ξερω δειγματικα καποια τραγουδια τους και τιποτα αλλο για να μην νομιζετε οτι γνωριζω δισκογραφιες και τετοια (ασχετος δηλ.) :slight_smile:

Franz ferdinand θεοί!

The Killers και travis καλοί (το sing κομματάρα)

Arctic Monkeys συμπαθητικοί, αλλά όλος αυτός ο χαμός, next best thing κ ετσι, είναι υπερβολικός…

το πρώτο των Killers δεν ήθελα καν να μου υπενθυμίζουν την ύπαρξη του. Με το δεύτερο όμως μου έβαλαν τα γυαλιά και πλέον τους παραδέχομαι. Από Ferdinand μόνο το πρώτο με κέρδισε (πραγματικά καλός δίσκος).

Οι υπόλοιποι δε μπορώ να πω ότι με ενθουσιάζουν ιδιαίτερα. Στιγμές τους ξεχωρίζω κυρίως…

Πάντως η Βρετανική ποπ μου δίνει την εντύπωση ότι πολλές μπάντες του ενός μήνα. Τους ταράζουν στο air play, τους μαθαίνει όλος ο κόσμος για ένα μήνα και τον επόμενο μήνα έχουν ξεχαστεί και τη θέση τους έχει ένα άλλο γκρουπ με το ίδιο στύλ, δίχως πρωτοτυπίες και τον ίδιο ήχο, αλλά με διαφορετικά μέλη…

εγω απο την αλλη συμπαθω περισσοτερο τους editors οι οποιοι μαζι με interpol κουβαλανε μεσα τους την παραδοση των joy divison! :slight_smile:

Ξεσκονίζω αυτό το thread εδώ και 2 ώρες, απο την πρώτη σελίδα, σίγουρα πρέπει να είναι απο τα πιο ενδιαφέροντα σε όλοκληρο το forum… To κακό είναι πως πολλά απο τα συγκροτήματα που έχουν αναφερθεί μου είναι εντελώς άγνωστα, και θα πάρει πολύυυ καιρό μέχρι να τα ψάξω όλα! (όλα, τρόπος του λέγειν :p:lol: )

Χίλια μπράβο πάντως σε όσους έχουν συνεισφέρει με προτάσεις εδώ μέσα… γιατί το φόρουμ δεν είναι μόνο για να κάνουμε συγκρίσεις ανάμεσα στα ίδια και γνωστά συγκροτήματα, ξανά και ξανά…

Συνέχεια με το ψάξιμο λοιπόν! :respect:

Έχω παρακολουθήσει ελάχιστα αυτό το θέμα, οπότε για να γράψω για κάποιο δίσκο κάτι σημαίνει.
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ο συγκεκριμένος αλλά τον κατέβασα κατά λάθος σήμερα και πραγματικά μου έδωσε πράγματα.

Ο λόγος για το Bossanova των Pixies ο οποίος ίσως είναι από τους καλύτερους alternative που έχω ακούσει.
Όμορφα κομμάτια, ποικίλα και καθόλου μα καθόλου βαρετά.
Ο δίσκος κυκλοφόρησε το 1990 ενώ επανακυκλοφόρησε το 2003 σε remaster μορφή.

“Cecilia Ann” – 2:05
“Rock Music” – 1:52
“Velouria” – 3:40
“Allison” – 1:17
“Is She Weird” – 3:01
“Ana” – 2:09
“All Over the World” – 5:27
“Dig for Fire” – 3:02
“Down to the Well” – 2:29
“The Happening” – 4:19
“Blown Away” – 2:20
“Hang Wire” – 2:01
“Stormy Weather” – 3:26
“Havalina” – 2:33

Όσοι δεν το έχετε ακούσει δώστε του μια ευκαιρία, αξίζει.

Όσοι αρέσκεστε στους Spiritual Beggars, Orange Goblin, Kayser, Alabama Thunderpussy & Grand Magus επισκεφθείτε τα www.bloodislandraiders.com & www.myspace.com/bloodislandraiders για να ακούσετε τους Άγγλους Blood Island Raiders στο ντεμπούτο άλμπουμ τους και γιατί όχι και να το αποκτήσετε…Σπέρνει!