Lynyrd Skynyrd Live in Athens 18/6/2012

Eτσι, να χεσω και τα ποτα και ολα.Δικαιολογιες δεν υπαρχουν… Μαζεμα χρηματων απο τωρα και θα ειμαστε ολοι εκει να απολαυσουμε Southern swamp blues!!! Ρε παιδια πραγματικα ευλεπιστω σε ενα κορυφαιο festival και μαλιστα αν ειναι εξυπνοι οι διοργανωτες να διοργανωσουν ενα πραγματικο SOUTHERN ROCK ΦΕΣΤΙΒΑΛ…Tοσα και τοσα ονοματα μπορουν να φερουν για να ολοκληρωθει ενα ονειρο. MOLLY HATCHET, BLACKFOOT, OUTLAWS, ALLMAN BROTHERS, BLACK OAK ARKANSAS, GOV’T MULE, MARSHALL TUCKER BAND…kαι και και και και…2-3 να φερουν απο αυτα και εχει να γινει της τρελης…αλλα μαλλον θα ηταν ονειρο απατηλο κατι τετοιο για τα ελληνικα δεδομενα…

Καλά άμα γίνει κανά τέτοιο τρελό και σκάσουν μαζί τίποτα BLACKFOOT, OUTLAWS (για ALLMAN BROTHERS το βλέπω πολύ δύσκολο) έχω πεθάνει…

BLACKFOOT δε γίνεται γιατί εκεί παίζει κιθάρα και τραγουδάει ο Medlocke των Skynyrd…:stuck_out_tongue:

Μαζι σου Zep. Αν δεν ηταν οι Skynyrd ομως και γινοταν ενα φεστιβαλ με 3 εστω απο αυτα τα ονοματα, ποσο κοσμο θα μαζευε εδω περα?

Υ.Σ. Αν εβλεπα ιδια μερα Blackfoot με Skynyrd θα ηταν τρομερο σοκ.

στα κοκκινα ολα λεμε! 8)

Φιλε μου ο Medlocke εχει φυγει απο τους Blackfoot εδω και χρονια…Δεν ειναι πλεον στην μπαντα γιατι αποφασισε να προσχωρησει στους Skynyrd πριν πολυ καιρο!!! Oι BLACKFOOT συνεχιζουν κανονικα. Και παιζουν αρκετα συχνα στην Ευρωπη.Ετσι δεν νομιζω οτι θα υπηρχε κολλημα να τους φερουν… Aν γινοταν κατι τετοιο ποτε…εδω!!

Αυτό το Open Air πάλι τι είναι? Ξέρουμε που θα γίνει κλπ???

εννοείται θα είμαι μέσα.

Ένα καλό νέο σε μία μέρα που έχει πέσει πολύ πένθος από Sumlin μέχρι Socrates (ο μπαλαδόρος, όχι η μπάντα!)

Κατά τα άλλα είμαι περίεργος να δώ ποιοί θα παίξουν μαζί αν είναι σε φεστιβάλ. Όνειρα για νότια φεστιβάλ στην Ελλάδα μην κάνετε, αλλά έτσι και αλλιώς κάποιες συνθέσεις που αναφέρθηκαν ούτε στην Αμερική παίζουν ποτέ μαζί.
Άλλωστε όσοι ξέορυν δεν θα ήθελα να δουν Outlaws χωρίς Thomason :wink:
Eγώ θα γούσταρα να μας επισκεπτόταν καμία νότια μπάντα που να είναι τώρα στα ντουζένια της, Black Crowes, NMAS, Honeytribe, αλλά πόσοι ασχολούμαστε με αυτές τις μπάντες εδώ; :roll:

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

Oνειρα ειναι δυστυχως γι’αυτο και εγω προσπαθω να γραψω πραγματα με τροπο νοσταλγικο που μαλλον δεν εχουν υπαρξει σε αυτη την χωρα. Ειμαι ολιγον τι ονειροπολος (με την καλη εννοια βεβαιως βεβαιως)σε θεματα συναυλιων…χαχαα…τι να κανουμε. Ολα αυτα τα ονοματα που γραφεις και συ mule μια χαρα μου καθονται. Οσο για Black crowes δυστυχως το διαλυσανε το μαγαζι…για ακομα μια φορα!!! Δεν εχουν ερθει Ελλαδα και δεν το βλεπω και στο μελλον εαν επανενωθουν…

Η λέξη-κλειδί είναι το “ακόμα μιά φορά” που γράφεις. :wink:
Θεωρώ δεδομένο πως θα επανενωθούν, απλά τα αδέρφια χρειάζονταν πάλι λίγο χρόνο να κάνουν τα δικά τους ο καθένας (και φυσικά ο Dickinson να ασχοληθεί με τους ΝΜΑS).
Γενικά Ευρώπη τα τελευταία χρόνια έπαιξαν ελάχιστες συναυλίες όσες φορές ήρθαν, τις πιό πολλές στην Ολλανδία που έχει και το… κατάλληλο νομοθετικό πλαίσιο για τέτοια live! :lol::smiley:

Eπίσης πέρυσι έκαναν Ευρωπαϊκή περιοδεία οι Drive by Truckers, έπαιξαν μέχρι και Ιταλία αλλά εδώ δεν βρέθηκε κανείς να τους φέρει!

Άξιον απορίας?Δε νομίζω…:-s

Άσε που και να τους έφερναν…[-X

Η συναυλία θα γίνει στο γήπεδο baseball , στο Ελληνικό. Τα εισιτήρια κοστίζουν 35 ? μέχρι τις 31/1/12 στο www.livetickets.gr. Σύντομα θα ανακοινωθούν και νέα σημεία προπώλησης…
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=444401&cid=13
:slight_smile:

ονομα διοργανωτη μονο εγω δεν ειδα?

Διοργάνωση: http://www.live2.gr/new/

καλώς να ορίσουν, ψήνομαι…

Είμαι ήδη εκεί!! Επιτέλους και η επίσημη ανακοίνωση!! Τώρα όσο αφορά το όνομα “Athens Open Air Festival”, θα υπάρξουν δηλαδή και άλλα συγκροτήματα; Και κάτι τελευταίο: ξέρει κανείς κατά που πέφτει το γήπεδο Baseball;

Το Baseball είναι στο παλιό αεροδρόμιο , στην Ποσειδώνος (παραλιακή)…Πίσω από το γήπεδο μπάσκετ και την ξιφασκία…

Μια χαρά μας βόλεψε εμάς που μένουμε στα νότια. Και η τιμή λογική θα έλεγα για ένα τέτοιο συγκρότημα.

Επειδή δεν έχει τύχει να έχω ξαναπάει, κάνα ΜΜΜ μας βγάζει εκεί;