Lynyrd Skynyrd Live in Athens 18/6/2012

τραμ, 2η αγιου κοσμα νομιζω

Ευχαριστώ :smiley: !!

Μιά χαρά, ανακοινώθηκε και ο χώρος και είναι και κοντά! :stuck_out_tongue:

Kατά τα άλλα στο επόμενο άλμπουμ θα παίξει και ο John 5 που δεν κολλάει με τους Skynyrd και ας παίζει αυτά τα και καλά country μέρη… [-X

εδώ έπαιξε μαζί τους ο Kid Rock !

ας έρθουν με το καλό και θα πέρασουμε καλά.
το Gimme Back My Bullets είναι απο τα αγαπημένα μου album ever (αψεγάδιαστο) ,
αλλά ποτέ δεν το τιμούσαν ιδιαίτερα στα live τους .

Για μένα έκπληξη θα είναι να παίξουν κάτι απο την ultra-heavy δισκάρα Edge Of Forever ,
ή πάνω απο 2 τραγούδια του The Last Rebel ή το Keeping the faith του 1991 και γενικά τραγούδια που κολλάνε σε αυτή την φάση των Skynyrd.

για 70’s διαμάντια τύπου ,είπαμε ολόκληρο το Gimme Back (άντε να ξεχωρίσω το Cry For The Bad Man) , I Need You , Made In The Shade , I never Dreamed κ.α. συνεχίζω να ονειρεύομαι…

2 ερωτησουλες απο εμένα ρε παίδες!

1)Πόσο κόσμο χωράει το γήπεδο Baseball;
2) Για να λέει “Athens Open Air [B]Festival[/B]”, να υποθέσουμε οτι θα υπάρξουν και άλλα ονόματα;

Άλλη αρπαχτή αυτή: Τους κατάκλεψε το Sweet Home Alabama για να κάνει καλοκαιρινό σουξέ που και καλά ήταν “φόρος τιμής” και αυτοί (ο Rossington δηλαδή…) αντί να τον μπινελικώσουν βγήκαν μαζί του σε περιοδεία για να πουλήσουν κανένα εισητήριο παραπάνω… [-X

Βέβαια τι να λέμε, τον συγκεκριμένο καραγκιοζάκο τον ανέβασαν στη σκηνή και οι Allmans που δεν είναι επιρρεπείς στις αρπαχτές γενικά… #-o[-X

  1. Αρκετούς, φαντάσου το σαν έναν λίγο μικρότερο Λυκαβηττό. Κανονικά, αν η προσέλευση στους ΖΖ Τοp πριν 2 χρόνια αποτελεί ένδειξη, πάμε για sold out αλλά βέβαια από τότε η χώρα έχει βουλιάξει στα σκατά της κρίσης…

  2. Ελπίζω όχι!

Ξερει κανεις ρε παιδια ποσο θα κοστιζουν τα εισιτηρια μετα τις 31/1; Γιατι η τιμη μεχρι αυτο το διαsτημα θα ειναι στα 35 ευρω. Μετα; Ξερει κανεις να απαντησει; Eυχαριστω και καλη χρονια ευχομαι σε ολους.

loipon exoume kai leme,skynyrd einai agapimeni mpanta kai eixa paei na tousdw to 2009 nea yorkh giati den pisteya oti 8a er8oune opote ellada!!!8a tous dw kai twra ton flevarh edw ston canada kaiexw sygxystei me to eksofrenika FTHNO eishthrio ths elladas!!!35???edw mas feygoune 100 aria gia na tous doume kai gkriniazete???milame giaa mpanta pou paizei OLH SXEDON thn afrokrema sta live,me setlist 1:30 wras tote…vevaia tote zouse kai o Billy Powell,ton prolabame ayton!!!Mesa 8a mai kai gia 3h fora ton iounio kalh protoxronia na xoume!!!

Που ακριβώς είσαι στον Καναδά Paul και αυτά τα 100ρια που γράφεις είναι ? ή Καν. Δολλάρια; :-s
Γιατί σε κάθε περίπτωση πολλά μου φαίνονται…
Εκτός και αν για να τους δεις δε συμβιβάζεσαι με τίποτα λιγότερο από μπροστινά εισητήρια, VIP packages κλπ.

Kαλή Χρονιά και με το καλό να τους δεις και 3η φορά! 8)

Αντε ωραια! Τουλαχιστον εμεις εδω θα εχουμε φτηνο εισητηριο ρε συ! Και εγω μαλλον (τι μαλλον σιγουρα :P) εκει θα ειμαι! Καλη πρωτοχροναι και σε εσενα ρε ! Και άλλαξε επιτελους το signature soy! Πάνε 4+ χρονια απο τοτε που σταματησαμε το metalaw! :stuck_out_tongue:

sto Toronto vriskomai,kai den milaw gia front row tickets oute vip alla oute gia tou diaolou thn mana gia ena normal eishthrio…egw plhrwsa gia twra ton flevarh 102 canadezika dolaria!!!

steve to kserw alla variemai na to allakso xaxaxaxa

Πανάκριβα είναι ακόμα και σε Καναδέζικα! 8O
Δεν καταλαβαίνω το γιατί… :-k

http://www.livingin-canada.com/work-salaries-wages-canada.html Γι’ αυτό :stuck_out_tongue:

polu dikio o filos…akrivws…

Kαλά, ο πληθωρισμός είναι μία προφανής απάντηση, αλλά όχι αρκετή: Έχω επισκεφθεί τον Καναδά το 2009 με το δολλάριο τους να βρίσκεται σχεδόν στο 1=1 σε σχέση με το Αμερικάνικο και το γενικό επίπεδο των τιμών δεν ήταν διπλάσιο από αυτό των ΗΠΑ όπως είναι η αναλογία στις τιμές των εισητηρίων που είναι και το θέμα μας (στις ΗΠΑ με $50 βρίσκεις αξιοπρεπή εισητήρια για τους Skynyrd όχι ό,τι να’ναι!) και παρά το γεγονός πως και στις ΗΠΑ τα τελευταία χρόνια οι τιμές των εισητηρίων αυξήθηκαν πολύ πάνω από τον πληθωρισμό…

eimaste pio akrivoi apo tis hnwmenes politeies pantws…sta panta…otan eixa dei skynyrd sthn amerikh to 2009 gia kerkida eixa plhrwsei 80$…to xw akoma to tikto…vevaia kai ekeino to live kai ayto einai mesa se cazino…mporei na paizei kai ayto rolo…

Aκριβούτσικα το είχες πληρώσει, πράγματι. Σε αμφιθέατρο τύπου shed, με $55-60, βρίσκεις μιά χαρά θέση! :wink:

kai tosa pantws den metaniwsa oute centsovara mesa sta 5 kalytera live pou exw dei…vevaia einai kai 8ema gkavlas me noto kai loipa…alla eixe kai all atmosfaira gt htane mesa se cazino oi misoi eixanetattoo aeto h shmaia tou notou kai kapelo cowboy kai alla kserw gw

Στο Mohegan Sun δεν τους είχες δεί; Το θυμάμαι που το έγραφες τότε…
Το ξέρω αυτό το καζίνο έχω πάει. Αυτοί που λες δεν είναι το σύνηθες κοινό, για το live είχαν πάει! Όλοι oι bikers κλπ. του New England μαζεύονται σε κάτι τέτοια!

e nai sto mohegan sun arena htane nai…kserw ayto lew…oti to koino apo ellada 8a einai kai diaforetiko!:wink: