Mονο 27/2/10 αθήνα, 26/2/10 θεσσαλονίκη

Νο hard feelings. :wink:

Τέλειο live, δεν μπορώ να πω περισσότερα, ήταν και ιδιαίτερη βραδιά για μένα σήμερα.
Η Μύγα είχε φανταστικό ήχο αλλά απαράδεκτη ορατότητα στη σκηνή.

Αυτό αρχικά…να μείνεις αγάμητη μωρή μέχρι τα βαθειά γεράματα που θα έρθει να σε πάρει μόνο ο Χάρος…έπρεπε να σε πετύχουμε σε τίποτα Κylesa να μην σου μείνει δόντι για δόντι!

Μου άρεσε περισσότερο απο το live του Απρίλη! Η μύγα μικρός, ζεστός χώρος με πολύ κακή οπτική όμως…ίσως φταίει ότι τίγκαρε…σε πιο χαλαρά live μπορεί να αποδειχτεί καλός συναυλιακός χώρος…ο ήχος ήταν πολύ καλός αν και στην αρχή ήταν πολύ δυνατά…

Ντάξει οι Mono όπως πάντα εκπληκτικοί, ταπεινοί και τα κλασσικά…παίξανε υπέροχα για πολλοστή φορά…το κοινό πέρα απο την παραφωνία της ηλίθιας νομίζω ανταπεξηλθε στο live…για μενα δυνατότερες στιγμές pure as snow, yearning & everlasting light…Δυστυχώς μόνο moonlight μου μένει πια να δω απο αυτόυς…

Στο live ήμασταν με chrisp & stelio…ειδικά ο chris φαίνοταν πόσο έντονα το ζούσε όλο αυτό…ο Στέλιος εκτός του ότι έφυγε χωρίς να χαιρετήσει μας είχε κ πλάτη…:stuck_out_tongue:

Setlist

Ashes in the snow
Burial at the sea
The kidnapper bell
Pure as snow
Sabbath
Yearning
Follow the map
Halcyon (Beautiful days)
Everlasting light

Γιατι δεν της εσπασε την μυτη κανεις αυτης της καριας εκει διπλα; Απορω. Και με το να βριζει ο κοσμος εκανε χειροτερη την κατασταση. Μεγαλη ξενερα ν’ ακους τις νοτες που σπαραζουν συνοδευεμενες απο “γαμω την παναγια σου”…
Ξεκινησαν και τελειωσαν με αγαπημενα κομματια (’: Κατα τ’ αλλα ωραιος χωρος η Μυγα, η ορατοτητα ηταν λιγο κακη. Μεγαλη μαλακια που θυμηθηκαν τον ανοργασμικο εαυτο τους οταν ειχαν μπει οοοοολοι μεσα στο τζαμπα και αφησαν 4 κακομοιρηδες απ’ εξω. Τελος παντων. Κραταω οτι οι Mono γαμησαν και οτι μετα το live ανεβηκαν αρκετα στα ματια μου. Να μας ξαναρθουν συντομα :smiley:

Σοβαρά ρε, ένα μπουκέτο υπόθεση ήταν.
Γιατί δεν το κανε κανείς, επειδή ήταν γυναίκα?

Τάηλερ μη δίνεις πληροφορίες! :stuck_out_tongue:

Ωραία πράγματα και χθες! Μεγάλη μπάντα!
Στο Ashes in the snow λίγο έλειψε να με πάρουν τα ζουμιά.Τι απίστευτο συναίσθημα βγάζουν οι τύποι!
Για το χώρο και για την ηλίθια τα είπατε…

To suuport στην αρχή με κούρασε.Δεν την πάλεψα και πολύ.

Μα αν έριχνε κανείς μπουκέτο θα άρχιζαν άλλα σκηνικά, ήθελες να δημιουργήσουν μος πιτ μικρής έκτασης; Γιατί ικανούς τους είχα τόσο ΖΩΑ που ήταν.

Ήταν δύο παπάρες μαζί της και θα παιζόταν σκηνικό την ώρα του λαϊβ. Κατα τ’ άλλα στις παύσεις μεταξύ των τραγουδιών την κράζαμε συνέχεια

Μαλάκες ένας φίλος μου ήρθε από Πάτρα για το λαιβ και δεν βρήκε εισητήριο…Μιλάμε υπέρτατη ξενερα έτσι…Μου λέει απο’ δω και πέρα μόνο προπώληση

Ναι τελειώσαν όσο περιμέναμε να ανοίξουν οι πόρτες…είχε προπώληση αλλά μάλλον ήταν λίγα και φύγανε στο μισάωρο απο όσους πρόλαβαν…μετά βγάλανε χαρτί ότι ήταν sold out…

Μύγα τι χωριτηκότητα παίζει περίπου?

300 max 400

Παραπάνω από 300 δε νομιζω να χωραει με την καμια, γύρω στο 200αρι πρεπει να εχει για ανθρώπινες συνθήκες…

οι μονο, θεούληδες.

ας βρίσουμε τώρα.

έκατσα αρχικά πρωτοδεύτερη σειρά απ’ τη σκηνή στο 8μπωλ και μετά από τα πρώτα 10 λεπτα ένιωθα πως όπου να 'ναι θα αρχίσουν να στάζουν αίμα τα αυτιά μου, έλεος. ξεκίνησα να πάω προς τα πίσω, ακριβώς πίσω από τον υποτιθέμενο ηχολήπτη-αεριτζή, όπου κι επικρατούσε μια απίστευτη οχλαγωγία που χτύπαγε τουλάχιστον 11 στην δεκαβάθμια κλίμακα κούρασελ. άντε και ψοφήστε πια. τελικά πήγα κάπου προς τα πλάγια, όπου και δέχτηκα το τελικό χτύπημα από το ζευγάρι της απύθμενης μαλακίας που χόρευε σε χαρωπούς ρυθμούς λες και ήταν σε συναυλία των ζουζουνιών.

μια μούτζα στον τύπο που μίλαγε συνεχώς με τον διπλανό του, αλλά όταν ερωτήθηκε από έναν γνωστό του προς το τέλος του λάηβ πως βλέπει τους μόνο, αποκρίθηκε πως “γαμάνε”.

ακριβό το μερτς, δεν τσίμπησα σιντί (άθλιε καρβού :p).

εν κατακλείδι, μακάρι να γινόταν στο πρινσιπαλ το λάηβ… πόσο θόρυβο θα έχει άραγε σε μεταλ συναυλίες στο 8ball?

:lol::lol::lol:

Εντωμεταξυ οταν πηρα εγω ολα τα Παμπλικ απο οτι μου παν λεγανε ‘‘υπαρχουν μονο στου Συνταγματος’’ και στου Συνταγματος ειπανε ‘‘ηταν να τα παρουμε αλλα για καποιο λογο δε μας τα χουν φερει’’.Anw, Τικετ Χαουζ τελικα.

Pumpkin λάθος thread man…χρονομηχανή κι έτσι…! :slight_smile:

:lol2::lol2:

σορι, ειμαι που ειμαι πειραγμενος, ειμαι κι απο ξυπνημα:p

Το βλέπω και λέω πάει το live το χάσαμε!:lol:

+1

Mην κάνετε τέτοια :expressionless:

πωωω ρε σκάλωμα πρωινιατικα…