Manowar - Thunder In The Sky EP

Παρακαλώ να σταματήσει το spam και να αφήσετε το τόπικ στην ησυχία του και για αυτούς που όντως τους ενδιαφέρει το θέμα. Τα επόμενα ποστς να είναι εντός θέματος και να μην απαντούν σε εμένα…

O ΑντιManowarισμός είναι κάτι σαν ίωση…κάποια στιγμή σου περνάει :lol::lol:

Εξάλου εαν δεν κράζεις τους μεγάλους δεν έχει χάρη. :slight_smile: 8)

καλά εσύ δεν είσαι moderator, o flash είσαι! :lol:
πάνω που έριχνα ματιές στο τοπικ “κουτό παραπόνων” έσκασες αμέσως μύτη!
που να είχα ποστάρει κίολας!

φυσικά και δεν έχει χάρη αν δεν κράζεις παιχταρά μου!
αλλά άμα είναι να κράξεις κάντο υπό τη μορφή κανονικής συζήτησης και παρέθεσε σκέψεις και επιχειρήματα. απαντήσεις του τύπου “ο τάδε τον παίρνει” και “είστε μαλάκες, η μπάντα που ακούω εγώ μαμάει τη μπάντα που ακούτε εσείς” είναι γιά τον πέο.

θελω να βγει το cd , να ειναι επος ως συνηθως και μετα να τους φερουν ελλαδα κι ας ειμαστε 5 ατομα απο κατω!!!

5 άτομα δεν θα είμαστε. σίγουρα περισσότεροι από το 2007 γιατί πολύς κοσμάκης μετάνοιωσε που έκανε μπουκοτάζ σε αυτή τη συναυλιάρα-εμπειρία ζωής και θα βάλει την ουρά στα σκέλια για να παρευρεθεί στην επόμενη. από την άλλη δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος σε ότι αφορα το πόσο γρήγορα (ή εάν) θα μας επισκεφθούν διότι τα πράγματα δεν ήταν ακριβώς ρόδινα σε ότι αφορά τους τομείς προσέλευση-διοργάνωση την τελευταία φορα…

ουτε γω αλλα θελω να ελπιζω…
δε φταιει κανεις…τα γαμωπεριοδικα φταινε (ξερεις σε ποια αναφερομαι) που λενε οτι οι manowar ειναι χαλια στα Live κτλ…δε πειραζει…slipknot και λοιπα ειναι η λυση γι αυτους…ασε με εμενα να ακουω live το march for revenge και το mountains…ρε οι manowar να βγουν και να πουν μονο HAIL και να φυγουν παλι θεοι θα ναι!!!

manowar ρεεεεεεεεεε!!!

και επαναλαμβανω επειδη και αυτο το διεγραψες : ΟΙ ΜΑNOWAR ΜΕΧΡΙ ΤΟ 88 ΒΓΑΖΑΝΕ ΔΙΣΚΑΡΕΣ

λαθος,οι manowar ΠΑΝΤΑ εβγαζαν δισκαρες8)

καλωσήλθες φίλε και επειδή βλέπω πως είσαι κοινωνός της ημετέρας παιδείας μπορείς να μου απαντήσεις σε μιά ερώτηση γιά το διαχρονικό γκάλοπ μου?
ποιός είναι ο λόγος που δεν σου αρέσει το triumph of steel?
και επειδή στα fora πρέπει να επεξηγούμε τα αυτονόητα γιά να μην παρεξηγιέται ο κόσμος, ΔΕΝ ειρωνεύομαι!

Γιατι εχω ακουσει μονο τα 3 τελευταια τραγουδια του δισκου ενω τους αλλους τους εχω ακουσει ολοκληρους. ναι μαλλον επρεπε να βαλω ενα “τουλαχιστον μεχρι το 88” εχεις δικιο! Το Master Of the wind σε ταξιδευει κανονικα ομως!

Ρε white zombie ειναι σαν να μιλας με ενα απο την θυρα 7 για τον ΟΣΦΠ ειναι σαν να μιλας με ενα ναζι για τον Ηιτλερ παρατατω, θεοποιουν καταστασεις οι Manowar μας συγκίνησαν στα 3 πρωτα τους μετα απο εκει δεν μπορεσαν να βγαλουν αναλογα δεν ειναι κακο αυτο

οκ! αλλά μην το παραλείψεις όμως. η προσωπική μου άποψη είναι πως έχει κερδίσει μιά θέση ανάμεσα στα κορυφαία άλμπουμ τους. αν και η σειρά για μένα αλλάζει ανά τακτά διαστήματα ανάλογα με τα κέφια και τη διάθεση γενικότερα :smiley:

Το θέμα τώρα είναι πως θα καβατζώσουμε το καινούριο Ε.Ρ. αφού φέτος δεν θα μπορέσω να πάω δυστυχώς.

Αναφορικά με το T.O.S., είναι μεγάλη δισκάρα. Κορυφαίο τραγούδι για μένα το Demon’s Whip, που αν δεν κάνω λάθος δεν το έχουν παίξει ποτέ live…

Στον ίδιο δίσκο, για να συμπληρώσω προηγούμενο post του Tramp, έχει τον εξής στίχο: ‘Wimps and posers leave the hall’…

σόρρυ για το οφφ τοπικ, αλλά νταξ, δεν παλεύεστε. ρε αντιμανογουοράδες, γιατί ήρθατε και σε αυτό το θρεντ να μας πρήξετε τον ΠΟΥΤΣΟ δλδ? δε σας φτάνει κοτζάμ γενικού περιεχομένου θρεντ για τους μάνογουορ για να γράψετε τη γνώμη σας και να βγάλετε τη χολή σας? γενικά, ΠΟΣΟ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟΣ μπορεί να είναι ένας άνθρωπος που την βρίσκει να ασχολείται με κάτι που δεν κάνει κέφι. αν είστε μαζόχες, υπάρχουνε λύσεις για την περίπτωσή σας, ρωτήστε ελεύθερα.

ον τοπικ τώρα, το βρίσκω ψιλοάκυρο το εγχείρημα. ας ήταν λίγο κάπως πιο περιορισμένο ρε γμτ.

Για τις αναφορες που εκανες για τις σποντες που εριχνε το RH μετα το τελευταιο του live ειχε λογο και δικιο.
Ειναι κοινη ομολογια οτι παρα τα επη που εχουν βγαλει ειναι ταυτοχρονα και μαλακες περιοπης. Ε, το αυτι μου πηρε οτι καναν και στο διοργανωτη της συναυλιας πουστια…

Παιδια ας σοβαρευτουμε λιγο. Το Triumph of Steel εχει μεσα Power Of Thy Sword, Ride The Dragon και τα σχετικα. Μακαρι ολοι οι μετριοι δισκοι να ταν ετσι. Απλα εχει κι αυτο το 30λεπτο μεσα που κανονικα επρεπε να ναι 20, μη πω 15 λεπτα, και τελικα ριχνει ολη την ποιοτητα σε εντυπωσεις. Την εχω βρει τη λυση ομως, το βαζω να παιξει απο το 2. και μετα.

Edit: Βγηκε ο αουγκαλος που κρυβω μεσα μου. =p

Edit2: Κι εννοειται πως σε συνολο το θεωρω καλυτερο απο το Kings. Προσωπικη αποψη.

@dude n everyone

επειδή το κακό με το τρόλλιν κατά των μανοβαρ έχει παραγίνει, κάντε ριπορτ αβέρτα για να μπούμε να επέμβουμε. :wink:

Τα τραγούδια του Achilles είναι όλα φοβερά! Αν έλειπαν όλα τα εκνευριστικά και ανούσια σόλο θα μιλάγαμε για ένα 15λεπτο έπος! Ή για πολλά καλά μεμονομένα κομμάτια! Το κακό είναι ότι έχω γεμίσει γρατζουνιές το cd για να “πηδάω” τα καταραμένα σόλο. Α ρε DeMaio με τις ιδέες σου!