Manowar

Δε βαρέθηκες ακόμα;

ειναι σχεση αγαπης-μισους…:stuck_out_tongue:

και πραγματικα ΔΕΝ μπορω…

μπορει να σου φαινεται ανουσιο τρολλαρισμα αυτο που κανω αλλα με διασκεδαζει αφανταστα!

:stuck_out_tongue:

Λυπαμαι που δεν μου αρεσουν οι Μανογουορ.

Διασκεδάζει εσένα, σπάει τα νεύρα στους υπόλοιπους. Όσοι θέλετε να ξεκαυλώστε υπάρχει και το οφφ τοπικ.

Τα επόμενα ποστ παρακαλώ να είναι ον τοπικ.

η γνωμη μου για τους μανογουορ…:-k

η γνωμη μου για τους μανογουορ…ΟΚ!

Εχω κουραστει με αυτη τη μπαντα.
Την ακουσα μεχρι και το kings of metal οπου και θεωρησα οτι πλεον “εχασαν κατι”. Δεν ξερω αν ηταν η τρου-ιλα των προηγουμενων δισκων αλλα σιγουρα δεν ξανακουσα τη μουσικη τους με την οποια υποτυπωδη αφοσιωση.

Πλεον, εχοντας μπλεξει τοσο πολυ διαφορα πραγματα στο “ματσο-πολεμιστης-χαρλεας-μαμιας του συμπαντος” πιστευω οτι η μπαντα ειναι επαναπαυμενη σε αυτους που της τα σκανε.
Καθως ειμαστε και μια απο τις χωρες που οι οπαδοι των εχουν μεινει πιστοι (και φυσικα προσκυνουν ακομη τη μπαντα αυτη).
Ισως βεβαια ,υποσυνειδητα, να φταινε καπου και αυτοι.(για την εξω-μουσικη αποψη που εχω σχηματισει)
Οταν κυνηγουσαν το Σταματουκο στη πλατεια (μια απο τις φορες) γιατι “ειχε τολμησει” να κραξει τους μουσικαντηδες, πιστευω οτι πατωσε η γραφικοτητα.
Ειπαμε, μας αρεσει μια μπαντα και αν το αξιζουν μπορει και να γινουν μερος του τροπου ζωης μας κλπ…αλλα οκ, οχι αλλη βαρβατιλοβαρβαροτητα, μουσικη ή οπαδικη.
Υποτειθεται πως ειμαστε νοημοντα οντα και σιγουρα μας αρεσει να απολαμβανουμε στο επακρο αυτες τις “αδυναμιες” μας αλλα επειδη ειμαι και της αποψης οτι οι οπαδοι ειναι πολλες φορες και ο καθρεφτης της μπαντας μαλλον δεν απεχουν και πολυ μεταξυ τους!
Τωρα, ειδικα μετα και την τελευταια τους αποπειρα (δεν ξερω, προσφατη ειναι )με το
τραγουδι στα ελληνικα, ΤΡΟΥ ή απλα ΓΡΑΦΙΚΟΤΑΤΟΙ?
ο καθενας εχει την αποψη του.

παρακαλω,φιλτατοι μανογουοραδες, να σημειωθει οτι ακομη ακομη και τωρα που τα εχω στειλει στον αγυριστο,φιλω ως κορη οφθαλμου το Hail to England!

ok:wink:

edit: βασικα,ναι, παιζει να βλεπω τα ιδια 4-5 ατομα.

είμαστε ΤΡΟΥ, ΝΕ.

και σκίζουμε και στη μπάλα :stuck_out_tongue:

α ρε σοντομανιακ τι μας έκανες. οι μοντς έχουνε βαρεθει να σβήνουν ποστς όλη μέρα σήμερα

o sodomaniac είναι πιο larger than life κι απ’τους manowar!

[QUOTE=TRAMPAKOULAS;749752]α ρε σοντομανιακ τι μας έκανες. οι μοντς έχουνε βαρεθει να σβήνουν ποστς όλη μέρα σήμερα[/QUOT

καποιος επρεπε να πει την αληθεια
εγω δεν ασχολουμαι με τι λεει ο
καθενας απλα λεω τι γνωμη μου

ασχοληθηκα μονο με τουσ '‘ακατανομαστουσ’'που ηταν απο τα group που γουσταρα\

νομιζω οτι το post που εστειλα για το συγκεκριμενο thread ηταν ξεκαθαρο
οποιοσς θελει μπορει να δοκιμασει το κολπο που του ειπα
με το kill with power.

Μια που αρκετά απο τα ποστ μεταφέρθηκαν στο “μουσική και οπαδοί” θρεντ, ας γράψω πάλι αυτό που είπα για τους Manowar…

Προσωπικά γούσταρα απο παλιά τη μουσική των Manowar, αλλά με ενοχλούσε που υπήρχε (και υπάρχει) κόσμος που δεν ανέχεται την πλάκα απέναντι στο συγκρότημα. Κακά τα ψέματα: οι Manowar σηκώνουν τέτοιες πλάκες. Όλη αυτή η εμμονή με το αληθινό μέταλ, η παρουσία τους, οι δηλώσεις κλπ, ε, όπως και να το κάνουμε, προσφέρονται για σάτιρα.

Απο κει και πέρα, είναι πραγματικά εύκολο να ξεπεραστεί το όριο, ειδικά μεταξύ ατόμων με εντελώς διαφορετικά γούστα και προτιμήσεις… Άλλο σάτιρα, άλλο θάψιμο…

Πλάκα με τους Manowar κάνω και εγώ, αλλά τους ακούω και μου αρέσουν κι όλας. Ιδιαίτερα τα παλιά τους άλμπουμς. Δεν έχω πρόβλημα να ακούσω και να φτιάξω κέφι ακόμα και με το “Number 1”. Πραγματικά θεωρώ πολύ χαβαλετζίδικη τη μουσική τους από το Kings Of Metal και μετά και ακούγονται άνετα. Εμένα μου φτιάχνουν την διάθεση. Αν τους ακούω με παρέα και αρχίσουν τα γνωστά σχόλια με τα γούνινα σώβρακα κλπ, ακόμα καλύτερα! :smiley:

φίλε μου αν δεν κάνουμε πλάκα με τα αγαπημένα μας συγκροτήματα, με ποιά θα κάνουμε? :wink:

Το έχω ξαναποστάρει, το ξαναγράφω.

Αυτή η κουβέντα για τους Manowar κρατάει εικοσιτόσα χρόνια, από εποχές Χάρη “Warlord” Πρασούλα και δε συμμαζεύεται. Μελάνι ατελείωτο, κόντρες, βρισιές, απόψεις, κοροϊδία, χωσίματα.
Κύριοι, αν δεν το καταλάβαμε, οι Manowar τα κατάφεραν.

You said it man…

Buu it don’t matter to Jesus!!!

alla akoma kai oi theoi kourazoun meta apo kairo… to kings of metal einai apo ta kalitera ever

Πολυ καλο συγκροτημα, πολυ ΜΕΓΑΛΟ, αλλα απο καποιο σημειο και μετα το χασανε… Το image που προωθουσαν οσο γραφικο και να φαινεται σε καποιους, αποδειχθηκε πετυχημενο, απλα μουσικα εχουν καιρο να κανουν το κατι παραπανω. Επισης πεσανε πολυ στα ματια μου οταν κανανε δηλωσεις περι true metal και καταφερονταν εναντιον των Iron Maiden και των Judas Priest, περι true κτλ…:blink: Αυτο στα ματια μου δειχνει εναν ξεπεσμο που δεν τους αξιζει και με αυτον τον τροπο αδικουν τον εαυτο τους και την τεραστια ιστορια τους…[-X

Sorry στους φιλους Μανογουοραδες αλλα εκλασα στα γελια

δε μου εχει μεινει αντερο λεμε…