Mastodon - Crack The Skye

Μου είρθε e-mail από Metal Era ότι το παρέλαβαν σήμερα:!:

τι δισκαρα εγραψαν…τελικα οι μπαφοι που ηπιε ο hinds δεν πηγαν χαμενοι…

Ναι τα σπάει άσχημα.

Πρέπει να το ακούσω λίγο ακόμα για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα, αλλά ομολογώ ότι δεν με ενθουσίασε όσο ας πούμε όταν άκουσα πρώτη φορά το Leviathan. Μου άφησε το ίδιο συναίσθημα που μου άφησε και το Blood Mountain, δηλαδή ναι μεν αλλά… Στα highlights το φοβερό Oblivion, το πολύ καλό Quintessence, το τελείως prog rock The Czar αλλά και το The Last Baron που με τίποτα όμως δεν φτάνει τα επίπεδα ενός Hearts Alive.

Τρομερη δισκαρα.Το μονο μου παραπονο ειναι οτι θα ηθελα να εχει αλλα δυο τραγουδακια.Πιστευω πως τα φωνητικα που ειχα στο blood mountain θα ταιριαζαν περισσοτερο στον δισκο.

το skye ειναι ο δισκος που θα αφησει πισω καποιυς κολλημενους μεταλλαδες και θα τους φερει νεους πιο ανοιχτομυαλους ακροατες.

προσωπικα τους βρισκω μεγαλους μαγκες γιατι 8α μπορουσαν να παιζουν τα ιδια και τα ιδια και να κρατησουν το ιδο μεταλ ακροατηριο που ακομα θεωρει μεγαλη μπαντα πχ τους motley crue.

αντ’αυτου εξελισσουν τον ηχο τους και προχωρουν παρακατω.στη τελικη για οσους δεν ειναι αρκετα μετσαλ υπαρχουν και οι twisted sister

μετα απο χρονια το skye θα θεωρειται κλασικος δισκος.εγω το θεωρω ηδη.και εχουν ενα νεο ακροατη-φαν στις ταξεις τους.

εγω θεωρω αν οχι καλυτερο το last baron τουλαχιστον ισαξιο με το hearts alive

μου κραταει πιο πολυ το ενδιαφερον
εχει περισσοτερες αλλαγες
πιο εντυπωσιακα σημεια
ειναι κομματαρα!!

anyway
ελπιζω μεχρι το λαιβ να εχουν βελτιωσει τις φωνητικες τους ικανοτητες

Εχει λιωσει στο ριπιτ…Αντε να παρουμε και το κανονικο στα χερια μας!!!:smiley:

τα ιδια λετε και για τις τελευταιες 2 αηδιες που βγαλαν οι Haunted?

ξέρει κανείς αν θα είναι αύριο σε κανα μετρόπολις ή fnac να το τσιμπήσουμε?ή θα πρέπει να περιμένουμ…βαρέθηκα να ακούω τέτοια δισκάρα από το Myspace τους…

ρε νιντζα δεν βαρεθηκες???

Εμένα με καίει να το φέρουν στα public.Λογικά πρέπει να το φέρουν.Ευκαιρία είναι!Δωροεπιταγή έχω.Μακάρι να το έχουν αύριο![-o<[-o<


Now playing: Dirty Granny Tales - King Of Ants
via FoxyTunes

Ο ninja είναι ο gamospitos ο οποίος θυμίζει υπερβολικά τον Successor?

Το είχα ξεχάσει εντελώς ότι τον βγάλανε στο myspace.
Θα ρίξω μια ακρόαση από κει, προτού το πάρω.

Ξερει κανεις αν η εκδοση με του DVD θα ειναι η κλασικη πλεον με το slipcase?[-X

Τελικα αποτι ειδα στο ebay,η DVD εκδοση δεν εχει ουτε καν slipcase.

Βασικα ειαναι η απλη εκδοση μετα παει η CD-DVD που εχει ενα documentary me making of (την οποια και πηρα σημερα απο μαγαζι του κεντρου:D) και μετα υπαρχει και εκεινη απτο σαιτ τους με κατι τουνελ συσκευασιες κτλ…ε μετα υπαρχουν και τα βινυλια αυτα δεν τα ξερω ομως:p

και εγώ σήμερα το πήρα από το μετρόπολις:p.ρε να σας πω,τους στίχους του Blood mountain τους καταλαβαίνετε?ομολογώ δεν έχω αφιερώσει πολύ χρόνο αλλά από το πρώτο τραγούδι φαίνονται αντε γεια:p

η σουπερ ντουπερ εκδοση με τα τουνελ και ολα αυτα ετελειωσε!!!

και πανω που ψηνομουν να την χτυπησω…:frowning:

Από τα σάιτ εννοείς? Όχι ότι με ενδιαφέρει, εγώ πάω για το βινύλιο:!:

To δισκο ακόμη να τον ακούσω, αλλά αυτό με σκλάβωσε:

Εξώφυλλο στο νέο Terrorizer

Λιώνω!