Mastodon - Crack The Skye

καλα γιατι τοσο θαψιμο το blood mountain???

δηλαδη sleeping giant , crystal skull , the wolf is loose, capillarian crest δεν συγκινουν ??

εδιτ: το καινουργιο κατ εμε ειναι δισκαρα!!!

Κι εμενα,που ειμαι γενικα του ποστ-ροκ/μεταλ,με εχει ενθουσιασει ο δισκος…δεν ξερω αν ειναι ο καλυτερος τους,γτ και τα προηγουμενα ειναι αριστουργηματα,αλλα μαλλον,θα γινει ο αγαπημενος μου προσωπικα…εχει κατι περασματα αλα ISIS κτλ που με τρελαινουν,εχει χωσιμο,εχει ψυχεδελεια…αυτα ειναι…και,το ξερω πως πολλοι ξενερωσαν,αλλα εμενα μου αρεσουν τα νεα φωνητικα,μακαρι να συνεχισουν ετσι(μακαρι δλδ και στο προηγουμενο να ηταν ετσι τα φωνητικα)…γενικα,πολυ αξιολογος δισκος,αφηνει,σε μενα εστω,μεγαλες προσδωκιες για τα επομενα τους βηματα και μπαινει στη λιστα με τα τοπ της χρονιας-αν και νωρις ακομα-…

το γουλφ κάτι πάει κι έρχεται, τα υπόλοιπα μού φαίνονται βαρετά. νοτ μάι τέιστ απλά. :slight_smile:

εδιτ. Σωστός ο από κάτω. και το κρύσταλ νε!

Kαι το crystal skull λογω απιστευτου drumming και οτι συμμετεχει ο θεος…

+1
Και εμενα το καινουργιο μου αρεσει τρελα…
Οπως και το Blood Mountain και το Leviathan…
Δε μπορω να τα ξεχωρισω,το καθενα ειναι για διαφορετικες στιγμες…:wink:

το τεχνικο σημειο στο capillarian για μενα ειναι απιστευτο!!!

Ετσι απιστευτα σολιδια,ακομα και εγω που δε παιζω καποιο οργανο καταλαβα οτι παιζονται διατημικα πραγματα στο κομματι τουτο…:stuck_out_tongue:
Επισης θυμαμαι μια συνεντευξη Portnoy που ελεγε συγκεκριμενο για αυτο το κομματι και τα prog σημεια του…
Ισως το αγαπημενο μου απο Blood,αν και κανει ενα σερι το πουστικο στα πρωτα 7 κομματια νομιζω ΤΡΕΛΑ!!!:smiley:

δισκαρα ειναι κ το καινουργιο κατα τη γνωμη μου,τα φωνητικα δεν με πειραζουν,φτανει που γαμει!!!

Wolf, Crystal skull, Sleeping giant, colony of birchmen, this mortal soil…Γενικά έχει μεμονομένα τρομερές στιγμές αλλά σε συνολική ακρόαση έχει ένα κενά διαστήματα…

Πολύ κακός δίσκος. Μηδενικός τσαμπουκάς, μηδενική έμπνευση, απλά δίσκος γιατί “έπρεπε να βγει” ρε παιδί μου.

Κρίμα γιατί τους αγαπάω από το γυμνάσιο.

Περισσότερο κράξιμο μόλις εμφανιστεί ο πρώτος αντίλογος. :smiley:

χαχαχα
:lol::lol:

ανατρεξε στις προηγουμενες σελιδες

δεν υπαρχει λογος να ξαναλεμε τα ιδια

είναι πραγματικά ο ορισμός του να βγάλουμε κάτι, γιατί πρέπει να βγάλουμε κάτι

…ειδικά αν τον ακους στο μεγάλο διαλειμμα…

Δεν τον ακούω στο μεγάλο διάλειμμα γιατί με κάνει να θέλω να χέσω και να κοιμηθώ ταυτόχρονα, άρα χάνω σίγουρα την επόμενη ώρα. Εσύ πότε τον ακούς;

Σιγκναλ είσαι αστείος ρε.

Ζαφ αστα αυτά και πάνε στο Minsk θρεντι (σημερινό ολόφρεσκο, μυρίζει μανούλα) να εκθειάσεις την καινούρια κομματάρα που βγάλανε οι άρχοντες! :smiley:

έλεος…

γενικότερα.

…είπε ο Outshined.

ασ’το γάμα το. πολύ ασχολήθηκα.

γενικα πολυ ασχοληθηκατε με το συγκεκριμενο αλμπουμ.

Γενικα θ ασχολουμαστε με οποιο αλμπουμ θελουμε, οσο γουσταρουμε…

οπως ειχα γραψει σε παλαιοτερο ποστ,το skye ειναι ο δισκος που θα διωξει κολλημενους μεταλλαδες και θα φερει νεους ακροατες με πιο prog-ανοιχτα αυτια…

ζαφροκ κλεισε την πορτα φευγοντας ρε συ…α πουσαι ερχονται και σαξον ελα σε φτιαξαν παλι οι ντιντιδες :lol: