Mastodon - Once More 'Round the Sun

Edit, συγγνώμη, δεν είδα ότι μεταφέρθηκαν τα ποστς.

Στα του δίσκου, είμαι με dmembra, πρώτη φορά νιώθω από δίσκο τους κάτι να λείπει. Αντί για ψυχεδελοστιγμές και τσηρλήντερς να καταστρέφουν μια κομματάρα θα προτιμούσα 10 τραγούδια σαν το Halloween.

Το Χάμερ πάντως το έχει δίσκο του μήνα (μεγάλη έκπληξη), αντίθετα με το Leviathan που είχε πάρει τότε ένα μικρό χώρο 50 λέξεων επειδή είχαν βγάλει δίσκο εκείνο τον μήνα οι rhapsody. Επίσης το from mars to sirius είχε πάρει ένα ωραιότατο 6άρι :")

Μεταφορά έκανα στο thread με Mastodon που πιστεύω εκεί ήταν καλύτερα να υπάρχουν και έσβησα αυτά που λες. (ξέχασα να το αναφέρω και εδώ)

5 με 6 ακροασεις και εδώ, μαλλον συμφωνω με μπασταρδ.
halloween τι κομμάταρος,

Όλο και μεγαλώνει ακρόαση με την ακρόαση.
Πάντως έχει αρκετά σημεία που σου μένουν κατευθείαν, κάτι το οποίο τον κάνει πολύ ελκυστικό μεν προς το παρόν, αλλά μακροπρόθεσμα δεν μπορώ να βγάλω ακόμα ασφαλή συμπεράσματα για το αν είναι τελικά καλύτερος από Hunter ή Crack the Skye.

τελικά αυτό το κλείσιμο-αηδία του Aunt Lisa ήταν ιδέα του Brent, “άκουσε” λέει τα φωνητικά σε αυτό το σημείο και φώναξαν τις φίλες τους Coathangers να βοηθήσουν.

:dunno:

Ήμουν σίγουρος…

Βασικά και αυτό το σημείο -όπως και άλλα σε αυτό το άλμπουμ συγκεκριμένα- φανερώνει επιρροές Faith No More, οι οποίες έχουν μπολιαστεί πολύ όμορφα και διακριτικά με την ταυτότητα της μπάντας, κατ’ εμέ.

fixed :smiley:

Ισχύει, ελπίζω σε αυτό το χειμωνιάτικο ΕΡ που θα βγάλουν (:wink: να έχει μόνο τέτοια κομμάτια

Kαλά τα δύο τελευταία, το Halloween και το Diamond in the Witch House, είναι τρομερά έπη.

Τολμώ να πω πως είναι ανώτερο του The Hunter.
Ξεχωρίζω Asleep in the Deep, Halloween και Diamond…

'Αλλη μια δισκάρα από τους Mastodon! Ο καθένας μας βλέπω ξεχωρίζει τα δικά του αγαπημένα. Μotherload και Ember city λοιπόν για εμένα.

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει και εμάς τους άσχετους να το ακούσουμε / βρούμε στα ιντερνετς.

[SUB][/SUB]

Δισκάρα! Αν και είναι νωρίς ακόμα, το βάζω πιο πάνω από το The Hunter. Αγαπημένα δεν θα πω, γιατί είναι ο μισός δίσκος τουλάχιστον.

κλασικο?

Eλα μαν κουρασες.Τσουρεκια μας τα εχεις κανει.

Δεν ξέρω γιατί αλλά μπήκα στη διαδικασία να ακούσω πάλι το the hunter και να συγκρίνω. Είχε μια τρέλα παραπάνω, ήταν πιο exciting θαρρώ. Συνεχίζονται οι ακροάσεις, δεν κρίνουμε τους mastodon έτσι απλά.

To Asleep In The Deep είναι το καινούριο μου αγαπημένο κομμάτι τους!

:thumbup:
Από την πρώτη ακρόαση, αυτό ξεχώρισα κι εγώ!