Mayhem

Πέρα από το απίστευτο De Mysteriis…, ξεχωρίζω το Grand Declaration of War και το Ordo ad Chao. Θυμάμαι ακόμα τη χλιαρή κριτική του Metal Hammer για το Grand Declaration. Το αδίκησαν. Ο Blasphemer έκανε εξαιρετική δουλειά.

Σιγουρα; Σαν να θυμαμαι ενα 9 ή 9.5

9,5

1 Like

Love it or hate it το Grand Declaration. Προσωπικά ανήκω στην πρώτη κατηγορία :grinning:

Όντως πολύ καλή δουλειά ο Blasphemer. Συμπεριλαμβανομένου των στίχων.

9.5 δε θα του έβαζα γιατί πρέπει να αφαιρεθεί σίγουρα κάτι παραπάνω εξαιτίας του ήχου των drums.

2 Likes

Αν κ δεν ειμαι οπαδος, τα κειμενα των παιδιων παντα με γραπωνουν κ βυθιζομαι στο μυθικο lore του Black Metal. Πιστευω οι οπαδοι θα εκτιμησετε πολυ.

https://ndrgrndkmmndz.com/2020/11/26/cccommeonllllleipziiiiiiiig/

11 Likes

Underground Kommandoz εγγυηση για ωραια κειμενα και καλες μουσικες προτασεις

4 Likes

Εμμμ (με εξαίρεση 2-3 σημεία), μιλάμε για ένα από τα ωραιότερα κείμενα για το θέμα ever;

8 Likes

Πολύ ωραίο οντως,θα το προτιμούσα σε χαρτί βέβαια.

1 Like

Στην αρχή το έχασα λίγο(λίγο τα ονόματα, λίγο η περιγραφή ήταν χαοτική), μετά ήταν πολύ ωραίο κείμενο.

1 Like

Ναι, αυτό που χαρακτηρίζεις “χαοτικό” είναι όντως ένας τρόπος γραφής που “απαιτεί” από τον αναγνώστη έναν α’ βαθμό εξοικείωσης με ό,τι παρουσιάζεται, χωρίς να νοιάζεται απαραίτητα να δίνει εξηγήσεις ή να αφιερώνει εισαγωγές για κάποιον που τις χρειάζεται, αλλά χρησιμοποιεί πολύ τις νύξεις κλπ. Προσωπικά μου αρέσει αυτή η προσέγγιση και τη γουστάρω, γιατί ιντριγκάρει τον αναγνώστη και τον ωθεί να ψαχτεί παραπάνω, να εντρυφήσει στο θέμα, και, το κυριότερο, σχεδόν τον “αναγκάζει” να ξαναγυρνάει σ’ αυτά τα κείμενα στο μέλλον, να τα ξαναδιαβάζει, και σε πολλές περιπτώσεις να ανακαλύπτει ή να κατανοεί καινούρια πράγματα κάθε φορά, ακριβώς λόγω της νέας, συσσωρευμένης γνώσης που μπορεί να έχει αποκτήσει κλπ. Αποτελούνε, δηλαδή, ουσιαστικά πρόκληση για όποιον/α ψήνεται να χωθεί σ’ ένα ζήτημα, ή έτσι μου φαίνεται εμένα τουλάχιστον.

4 Likes
3 Likes
4 Likes