Megadeth - Endgame

Το This Day We Fight τα σπάει απλά από την πρώτη κιόλας ακρόαση!

Τα This Day We Fight, 1,320 και How the story ends (Που φερνει που σε Countdown φαση…) ξεχωριζω με την πρωτη αυτια. Μου αρεσε πολυ και ο ηχος στις κιθαρες!

Θέλω κι εγώ…

και γω θελω πμ με το link

H πρώτη εντύπωση είναι πως είναι τo καλύτερο άλμπουμ από Cryptic Writings και μετά.Πολύ heavy,με χαλάει σε σημεία η παραγωγή των drums(τα ήθελα πιο “γεμάτα” όπως στο Rust In peace για παράδειγμα).Αυτά για τώρα.

Το έχω ήδη ακούσει μία φορά…

HOLY SHIT!!!

Έχω μείνει μαλάκας!! Μεγάλα κέφια ο Ντέηβ παίδες

Τον χρειάζονται οι Megadeth τον μεγάλο δίσκο στα 00ς:!:
Μια χαρά οι δυο προηγούμενοι αλλά δεν τους πήγαν ψηλότερα:!:

ποτε ειναι η μερα κυκλοφοριας του αλμπουμμ?
αντε δεν αντεχουμε αλλο…

και γω τον ακουσα!!!
Οτι καλυτερο εχουν βγαλει τα 00ς οι megadeth.Ωραιες μελωδικες κιθαρες.Οι στιχοι λιγο μετριοι

Στειλτε μου ρε κι εμενα ενα πμ. Αν και καπως αμφιβαλλω οτι θα μου αρεσει (ναι τους εχω παρει με κακο ματι δυστυχως), λετε οτι γαμαει και με φτιαχνετε :slight_smile:

To riff του 1320…

15\9…σύμφωνα με το site τους:wink::!:

Το ακουσα 2-3 φορες. Νταξ, δεν ειναι καμια δισκαρα, αλλα μ φαινεται αξιοπρεπεστατο σε γενικες γραμμες.

Αυτα οσον αφορα πρωτες εντυπωσεις. To be continued.

Είναι πολύ νωρίς ακόμα για συμπεράσματα, όμως μου κάνει για καλύτερο από το υπερβολικά μέτριο United Abominations. Δεν ξέρω αν είναι ισάξιο του The System… αλλά σε γενικές γραμμές είναι καλό. Γενικά πάντως μου αφήνει μια αίσθηση ότι κάτι του λείπει…θα δείξει.

Aκούγοντας τα samples από το Amazon, μπορώ να πω ότι αρχίζει και αλλάζει η γνώμη μου προς το καλύτερο πάντως…

χμμμ,μετα απο 6-7 ακροασεις,αρχιζω να σχηματιζω μια καπως πιο θετικη αποψη
σιγουρα καλυτερο απο το αμπομινεισιον,οχι οτι μπορουσε να ναι και χειροτερο,αλλα δεν ενθουσιαστηκα ακομα…παντως μου γενναει μια επιθυμια να το ακουω ξανα και ξανα

σιγα σιγα ωριμαζει και εμενα στα αυτια μου.Το εχω ακουσει ηδη 4 φορες.

Μου φάνηκε ψιλο-αδιάφορο και αρκετά μέτριο.
Ο mustaine τραγουδάει σαν μεθυσμένος και ακούγεται κουρασμένος .Ο broderick παίζει άσχετα solos τα οποία δε σου μένουν στο μυαλό .Μπάσο σχεδόν ανύπαρκτο χωρίς ιδιαίτερη τεχνική.
Τα περισσότερα τραγούδια χωρίς έμπνευση ,με εξαίρεση τα headcrusher,endgame,1320,this day we fight.Ίσως έχω απαιτήσεις έχοντας ακούσει τα Rust in peace,peace sells,Countdown to Extiction,killing is my business αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι έχουν περάσει αυτές οι καλές εποχές.
Προφητικός ο τίτλος ?..

Aυτό.Κοντεύω τις 20:D.Θα επανέλθω αύριο με εκτενέστερη αναφορά.

Αυτά ακριβώς σκεφτόμουν όταν άκουγα ΚΑΘΕ άλμπουμ τους μετά το countdown, αλλά το Endgame έχει κάτι το διαφορετικό, θυμίζει λίγο Rust κάτιτις από countdown και έχει αρκετά καινούργια στοιχεία για Megadeth. Δεν ξέρω τι είναι αλλά έχει κάτι που με κάνει να το ξαναβάλω και δεύτερη και τρίτη και τέταρτη φορά…ίδωμεν…