Megadeth - Endgame

Λιγο πολυ μετρια εως τυπικα (οχι απαραιτητα κακα) μου ακουγονται τα 3 τραγουδια που εχουν κυκλοφορησει.
Μακαρι ο δισκος να ειναι τουλαχιστον επιπεδου “The World Needs a Hero” ο τελευταιος πιο δυνατος δισκος τους μετα το “Cryptic Writings”.

Μικρέ μια φιλική συμβουλή . Τώρα στο γυμνάσιο που θα πάς το πρώτο πράγμα που πρέπει να μάθεις ειναι τρόποι . :slight_smile:

Metallica vs. Megadeth ξανά και ξανά. ΕΛΕΟΣ ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Κοιταξτε. Οι Metallica ηταν ομολογουμενως τεραστια μπαντα μεχρι ΚΑΙ το Kill Em All, επειδη η γνωμη μου ειναι η απολυτη καθολικη αντικειμενικη αληθεια στη συγκεκριμενη περιπτωση, μιας και το χουμε ξεθεωσει στο σπαμ τελευταια κι ειμαι στο τσακ να μου βγει η κλικ χιερ και να αρχισω τις κλικ χιερ. Ο τιτλος γραφει “Endgame” σε περιπτωση που δεν το εχετε παρει χαμπαρι. Για ολα τ αλλα υπαρχουν τα VS threads στα δημοψηφισματα και ναι, τσαντιζομαι οταν για πρωτη φορα εδω και (πραγματικα, πολλα) χρονια περιμενω με αγωνια δισκο των Megadeth, μπαινω να διαβασω κι αντι αυτου βλεπω ενα σωρο βλακειες, επαναλαμβανομενες. Τα ειπαμε σε μια σελιδα, τα ειπαμε σε δυο, ε σε καποια φαση το λιβανι μπουχτιζει ακομα και τον παπα.

Πές τα ρε. Λοιπόν επί της ουσίας άκουσα και τα 2 κομματάκια, το 1ο μου φάνηκε πιο ουσιαστικό συνολικότερα, αλλά το 2ο είχε αυτό το κάτι των MEGADETH στο ρίφ του. Εμένα πάντως τα τύμπανα ιδίως στο 2ο μου φάνηκαν λες και φώναζαν “Μenzaa, Menzaa”, κοινώς με αυτόν τα κομμάτια θα απογειώνονταν. Και το μπάσο μου φάνηκε ψιλοάδειο χωρίς τον Έλεφσον. Πάντως είναι καλά δείγματα. Το Endgame λέτε να κρύβει κανένα υφέρπον νόημα, στυλ τελευταίο άλμπουμ και τέλος του παιχνιδιού?

τραγικα αδιαφορα και τα 3
μαλλον θα προκειται για δισκο κατωτερο και απο τον προηγουμενο
κριμα,πολυ κριμα:(

Ας τον ακούσουμε πρώτα ολόκληρο από το cd, και βγάζουμε ασφαλέστερα συμπεράσματα:wink::!:

Άκουσα και τα 3 κομμάτια όποτε θεωρώ ότι έχω μία λίγο πιο ολοκληρωμένη εικόνα του άλμπουμ.

Πρώτ’ απ’ όλα, κρίμα… Κρίμα γιατί περίμενα μία στροφή σε εποχές Cryptic Writings, Youthanasia, The World Needs A Hero εποχές. Αλλά ο κύριος Mustaine μάλλον πιστεύει ότι η επιτυχία βρίσκεται στο ύφος του Peace Sells…

Το χειρότερο όμως είναι ότι φαίνεται ότι πήρε τον Broderick για να ξαναζήσει εποχές Friedman. Αλλά ο Ιαπωνεζόφιλος Marty ήταν πιο μελωδικός από τον Chris και ο “διάλογος” των solo στο 1320 το φανερώνει αυτό.

Το Headcrusher, τυπικό Megadeth κομμάτι που θα μπορούσε να βρίσκεται και στο Rust In Peace ή το Countdown. Εκεί όμως θα ήτανε ψιλο-filler, ενώ εδώ φαίνεται να είναι το πιο δυνατό κομμάτι από τα 3.

Το Εndgame, σώζει λίγο την κατάσταση για μένα. Πιο Countdown φάση. Αλλά χωρίς να είναι κάτι πρωτότυπο…

Το μόνο που με χαλάει είναι ότι o Mustaine πλέον ερμηνεύει αρκετά μονότονα τα τραγούδια,με αυτό το χαρακτηριστικό “χώσιμο”.Είναι προφανές ότι εποχές Cryptic Writings ή Youthanasia (κάτι που επιθυμούσα προσωπικά) έχουν παρέλθει ανεπιστρεπτί.
Οπότε απλώς περιμένουμε ένα ένα και τα υπόλοιπα κομμάτια για να δούμε εάν το άλμπουμ θα πλησιάζει τουλάχιστον το πολύ καλό The System Has Failed.

Και γιατί μας χαλά αυτό;

Αυτό μας έλειπε να μας χαλάει:wink::!:

Δε θα 'πρεπε να σας χαλάει… Εμένα χαλάει που προτιμώ πιο Youthanasia, Cryptic Writings, The World Needs A Hero καταστάσεις…

ΜΟΝΟ rust in peace8):stuck_out_tongue:

και τα 3 πολυ καλα κομματια…
περιμενω με αγωνια τον δισκο…

samples από όλο το δίσκο.
σλουρπ…

Xεχε μόλις τώρα τα ακούω στο Blabbermouth…

Νομιζω πως το βρηκα!! Για να το ακουσουμε και ολοκληρο!!!

παιδια ο σεπτεμβρης ερχετε… απλα

Για ρίχτο σε pm και σε μας ντε! :stuck_out_tongue:

done!