Megadeth - supercollider (2013)

κατεβασμα βασικα εχω βρει 1 link αν θες στο στελνω μεσω pm…
:slight_smile:

Τι κακό μας βρήκε;;;; Αυτό παίζει να είναι χειρότερο και από το Risk!!! Dance In The Rain & Forget To Remember μέχρι στιγμής ξεχωρίζω αλλά πραγματικά μιλάμε για πολύ μετριότητα…

μου έστειλαν, ευχαριστώ πάντως :slight_smile:

καλες ακροασεις τοτε :smiley:

προσπαθούσα να καταλάβω ποιος είναι ο τύπος που κάνει τα guest φωνητικά στο dance in the rain και τελικά άρχισα να ψάχνω στο internet και βρήκα αυτό.

The band has confirmed that David Draiman (DISTURBED & DEVICE) will be guesting their NEW song “Dance In The Rain”. [B]The song is one of the two (the other being ?Forget To Remember?) Draiman helped write for the NEW MEGADETH album[/B] ‘Super Collider’ (June 4th via Universal Music Group with Mustaine’s NEW label, Tradecraft).

Συνθέτης και στους Megadeth ο τραγουδιστής των Disturbed. Δεν μου άρεσε και τόσο αυτό.

Το άλμπουμ τώρα με 2 μόνο ακροάσεις είναι για μένα εύκολα το χειρότερο μετά την επανασύνδεση. Προσπαθούν να κάνουν ότι και στο risk είναι φανερό αυτό, φαίνεται να είναι καλύτερο σαν προσπάθεια και ναι όντως τα έχει τα hit-ακία του αλλά δεν ξέρω πόσο θα αντέξουν.

Δεν είναι τυχαίο ότι και στα 2 τραγούδια που μου αρέσουν συμμετέχει ο Drainman…η έμπνευση έχει πάει περίπατο. [-X

To άκουσα μιάμιση φορά. Δεν χρειάζεται να το πολυζορίζουμε άλλωστε, σωστά? Δεν είμαστε και γέροντες.

Το άλμπουμ μου θυμίζει εποχές Youthanasia, Cryptic, κάτι τέτοιο. Ρεφρενάρες (πόσο τα σπάει το Burn!), ροκιές, και αυτή η γνώριμη φωνή (όπως στην εισαγωγή του Built for War, λύγισα μιάμιση φορά λέμε)…
Το άλμπουμ όπως ειπώθηκε παραπάνω είναι καλοκαιρινό όντως. Μου βγάζει αυτή την καλοκαιρινή ραστώνη, η παντόφλα που κρέμεται νωχελικά από το πόδι, που θες να πεθάνεις από την βαρεμάρα…

Επίσης, πραγματικά, αν το Remember… είναι hit-άρα, το Endgame πρέπει να είναι το Rust των 00s.
Ρε, πάτε καλά, σας άρεσε? Κουνήστε κανένα κεφάλι να κάνει κλίτσι κλίτσι…

[SPOILER]Βαγγέλη όχι εσύ…[/SPOILER]

:lol: μαλάκα δεν σε πρόλαβα.

ρε οτι και να λες γαμει το δισκάκι. και προσθέτω και το πρώτο κομμάτι σε αυτά που ξεχωρίζουν! έτσι για να μάθεις!!

Ως Megadeth-fan το άκουσα κι εγώ το άλμπουμ, έτσι από περιέργεια περισσότερο μιας και ήξερα τι να περιμένω πάνω-κάτω. Το συμπέρασμα (χωρίς υπερβολές ;p) είναι το εξής :

[I]http://www.youtube.com/watch?v=kXJ2EOpeR4g[/I]

Kαλα αυτο ειναι σχετικο. Για σενα και σεβαστο ισχυει αυτο.
Απο την αλλη υπαρχουν πολλες μπαντες με τοσα χρονια καριερας και τοσους δισκους ολα αυτα τα χρονια που να μην ειναι “σκια του εαυτου της”.
Για μενα τα 6 πρωτα αλμπουμ των Megadeth ειναι απιαστα αριστουργηματα, με το Cryptic Writings παρα πολυ καλο κι απο κει και περα εχουν τα σκαμπανεβασματα τους αλλα παντα κατι ειχαν να μου δωσουν σε καθε δισκο (εστω και 2-3 κομματια οπως στο WNAH, με εξαιρεση το Risk). Με καλυτερα System Has Failed (αδικημενος δισκος) και Endgame.
To Super Collider δε το χω ακουσει ακομα, για να δουμε.

Δεν ειναι το album που περιμενα απο μια απο τις πιο αγαπημενες μου μπαντες,ειναι ομως ενα καλο album.Φαινεται οτι η καρδουλα του Dave το λεει και μετα απο τοσα χρονια καριερας εχει τη διαθεση να πειραματιστει.Ακολουθει μια πιο απλη δομη στα κομματια με πιασαρικα refrain,αν εβγαινε μετα το Crypric Writings θα μιλουσαμε για την φυσικη του συνεχεια.Ακομα και το ομωνυμο που στην αρχη το μισησα τωρα,μεσα στη ροη του δισκου,μου αρεσει.Μονο το The Blackest Crow δε μου αρεσε αλλα το χερι δεν παει στο skip λογω του banjo!!!

7/10 απο εμενα

Και παμε στο καλυτερο τραγουδι του δισκου,το Forget To Remember.
Ποσα χρονια ειχα να ακουσω ενα κομματι που να μου βγαζει τετοια νοσταλγια!Imagine this–>Οδηγηση καλοκαιρακι ενω σουρουπωνει,γυρνωντας απο διακοπες,εχοντας στο διπλανο καθισμα τον ανθρωπο που αγαπας πιο πολυ στον κοσμο(αν υποθεσουμε οτι υπαρχει τετοια/ος και δεν εισαι ακομα μια καταραμενη ψυχη),σκεπτομενος ποσο καλα ειναι τα πραγματα αυτη τη στιγμη και ποσο ακομα θα διαρκεσει.Ενα μηνα,ενα χρονο?Θα ερθει ομως εκεινη η στιγμη που θα σου τσαλαπατησει την καρδια…
Ξερω cheesy αλλα αυτο μου βγαζει. :oops:

ολοι οι αγαπουληδες σε μια πόλη μαζευτήκαμε :stuck_out_tongue:
ναι το ομώνυμο αν το συνηθίσεις καπως, είναι καλύτερο

:oops::oops::oops::oops::oops:

Αν επιασα καλα τους στιχους για χωρισμο πρεπει να μιλαει.

:lol::lol::lol::lol::lol: θεος

μετα απο 2 ακουσματα εχω να πω:#καποτε στο rockwave του 97 στη ριζουπολη,τοτε ολη η παρεα πηγε να δει των Bruce.και μετα αφου τελειωσε ο κοντος.βγαινουν κατι τυποι μακρυμαλληδες.και ο ενας λεει.’'hallo we’re [SIZE=“5”]MEGADETH[/SIZE]#και παρε holy wars στη μαπα.και να εχουμε μεινει μαλακες ολοι#πολυ μετριος ο νεος δισκος.που ειναι η βρωμια megadeth;δεν ασχολουμε καν.εχει πολλες αλλες μπαντες με νεες καλες κυκλοφοριες.

ok λοιπόν το ομολογώ… έχω λιώσει να ακούω το forget to remember.

Eεεεεεμμ τι σας λέω και γω και ο Crimson…:razz:

Καταραμένη ψύχη είμαι (μπακούρης κοντολογίς) αλλά το ΛΑΤΡΕΥΩ το κομμάτι :smiley:

[I]So, now the time has come to say the long goodbye
The setting of the sun reflecting in your eyes
Day after day after day the world will pass you by
I said that I’d be strong, but you know I had to lie
You forget to remember[/I]

:smiley:

http://www.metalpaths.com/reviews/2013/05/29/megadethsuper-collider/

Να και κριτική μου για το δίσκο :slight_smile:

Χαχα,κι εγω ρε.Απλα εγραψα τι συναισθημα μου βγαζει.

Την κριτικη σου ετυχε να τη διαβασω χθες,γενικα συμφωνω,ισως θα επρεπε να δωσω κι εγω 6/10.Θα δουμε ποσο θα αντεξει στο χρονο.

Παίζει το Dance In The Rain να είναι απο τα καλύτερα που έχει γράψει ο Mustaine την τελευταία δεκαετία!!!