Metallica - Hardwired ...To self-destruct

Πείτε με και μένα ανώμαλο αλλά υπάρχουν πράγματα στο St. Anger που μου λένε κάτι, όπως για παράδειγμα το Unnamed Feeling το οποίο είναι κομματάρα ακριβώς έτσι όπως είναι. Το μεγάλο του πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να τον ακούσω ολόκληρο.
Στα του thrash ενώ το Slayer μου άρεσε αρκετά όπως και το Dystopia. δυστυχώς δεν με κράτησαν για πολύ. Από την άλλη με τους Anthrax δεν ξέρω αλλά δεν μου κάνουν κλικ εδώ και αρκετούς δίσκους.
Overkill και Testament περιμένω πως και πως, όσο για τους Vektor ναι οκ μάλλον δεν είμαι στη φάση για αυτόν τον ήχο αυτή τη στιγμή, αλλά καταλαβαίνω ότι έχουν κάτι ιδιαίτερο (και επιρροές από Death)

εγω γιατι πιστευω οτι ολος ο δισκος θα ειναι στους ιδιους ρυθμους?
Ετσι θαναι το πρωτο τραγουδι και μετα θα πεφτουν οι ρυθμοι και οι ταχυτητες?
τιτλοι οπως :
Atlas, Rise!, Halo on Fire, Here Comes Revenge , Spit Out the Bone πιστευω θαναι θρασιες!!

Υπομονη να εχουμε μεχρι να βγει!!!

Νομίζω ότι θα βγεις λάθος . Το λένε και οι ίδιοι ότι δίσκος δεν θα είναι στους ίδιους ρυθμούς . Εμένα μου βγάζει πιο πολύ την αίσθηση ότι θα είναι death magnetic and kill’em all meets black album and load .

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1 Like

Ο νεος δισκος Metallica θα θυμιζει μονο Hardwired… To Self-Destruct, αφου θα εχει μαλλον το δικο του χαρακτηρα. Αλλωστε και το πανκοθρασαδικο Hardwired δε θυμιζει σε δομες και νοοτροπια κανενα τους αλμπουμ.

1 Like

Είναι γεγονός πως οι τίτλοι μοιάζουν αρκετά επιθετικοί. Υπομονή αν και φαίνεται και από τα λεγόμενα τους ότι θα έχει από όλα…

Εντάξει όλοι γουστάρουμε μεταλικα αλλά το Saint anger απλά ειναι η μεγαλύτερη μαλάκια που έχει βγει ποτε απο μεγάλη μπάντα . Δηλαδή πιο μαλάκια δεν παίζει να βρεις .

Πηγα να αραδιασω μιση ντουζινα albums των Iron Maiden, αλλα μετα θυμηθηκα οτι δεν τους θεωρω και ιδιαιτερα μεγαλη μπαντα, αρα μαλλον εχεις δικιο :confused:

1 Like

Χαχαχαχα . Εγώ θα πω αυτό που λέει και ο vic αν και διαφωνούμε σε πολλά άλλα … ακόμα και στα χάλια των metallica ( βλέπε st Anger ) βρίσκεις κάτι να ακούσεις , ενώ τα χάλια των Maiden δεν ακούγονται καθόλου . Νομίζω δηλαδή ότι αυτό πάνω κάτω λέει , αν θυμάμαι καλά .

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί ποιος λέει οτι έχουν χάλια οι μείντεν ; Θα μας τρέλανετε ρε βραδιάτικα ;

Εγω το λεω παντως υπερανετα.

Εγω το λεω και οσοι εχουν αυτια …

Αναμένω ποστ με gifακι ή meme απ τον εν Maiden αδερφό bastard που θα βάλει στη θέση τους , τους βλασφημους [emoji1] [emoji1]

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εντάξει ρε παιδιά, οι Maiden έχουν βγάλει σχεδόν τους διπλάσιους δίσκους, λογικό είναι να έχουν περισσότερους μέτριους/κακούς. Προσωπικά, από τρεις τέτοιους έχουν οι Maiden (No Prayer, Virtual, Final Frontier) και οριακά δύο οι Metallica (το οριακά πάει στο Reload).

απείρως καλύτερα και τα 3 παραπάνω από την προσβολή στην αισθητική κάθε οπαδού το st.anger.

Έτσι είναι. Οι Metallica έχουν καλύτερα καλά από τους Maiden και φυσικά έχουν και το χειρότερο όλων.

Πείτε μου ενα δίσκο των μείντεν που δεν 3-4 κορυφές . Και το προτελευταίο έχει 3 τραγουδάρες μέσα . Το no prayer 4 , το X factor 5 . Μη λέμε μαλακειες τώρα . Εκτος και αν δεν είστε μέταλ φανς να πούμε !
Υγ- το anger ειναι παπαρια! Απλά

τσ τσ τσ , δεν διαβαζεις καλα… Γραφω ΕΑΝ ειναι σαν και τουτο τα υπολοιπα (δλδ δεν σου μενει κ τιποτα…)

Η συζητηση σε καφενειο του χωριου μοιάζει με ανωτατο ιατρικο συνεδριο συγκρινομενη με την (οτι να’ναι) συζητηση του τοπικ. Για αλλη μια φορά ενα τοπικ με κεντρικο θεμα μια νεα κυκλοφορια συζητιουνται οι καλοι δισκοι των maiden, το ποσο καλο συγκροτημα ηταν οι viktor, ποσο καλο ηταν το τελευταιο live των Testament στην Ελλαδα, ο φραγκοφονιας Λωρης, η αλλαγη στο προγραμμα λεωφορειων του ΟΑΣΑ και τελικα αν πετυχε το παστιτσιο που εκανε χθες η γιαγια μας…

Γιατι ρε Mods να διαβαζω (εως τωρα) 11 σελιδες οταν τα σχόλια που αναφερονται στην νεα κυκλοφορια ειναι 2 σελιδες ?

Τελικα θα το παρει το 2πλο ο ΠΑΟ μεσα στην Δανια ή θα έχουμε αναγούλες ? Ποσο δινει το Χ του ΠΑΟΚ σημερα ?

Έλα βρε … Χαβαλέ κάνουμε .

  • παστίτσιο έφαγα εχθές παίχτη μου . Το έφαγα τόσο γρήγορα σαν τα ντραμς και το ριφ του Τζέιμι στο χαρντγουαιρ

Με αφορμη σχολια στην προηγουμενη σελιδα: Φακτ–> Η πρωινη κλανια του Dickinson ειναι ανωτερη σε ποιοτητα απο οτιδηποτε μεσα στο St Anger, εκτος κι αν εισαι κουφος.

Το κομματι δεν λεει τιποτα σε γενικες γραμμες,χιλιες φορες να πηγαιναν προς Load/Reload μονοπατια που τους βγαινει πιο φυσικα παρα να προσπαθουν να θρασαρουν κοντα στα 60 (και των Slayer ψιλοαθλιο ειναι), το thrash θελει νιατα, φυσικη οργη και αδειο λογαριασμο στην τραπεζα, οχι εκατομμυρια. Γι’αυτο ακουστε το καινουριο Suicidal Angels που παταει πολλα κλωτσιδια στους Metallica και Slayer αυτου του κοσμου.