Monster Magnet. οι θεοι του συγχρονου stoner

Μήπως γιατί είχε ΚΑΘΕ φορά ΟΛΗ τη δισκογραφία τους εκτός από αυτό?!

¶κουσα το dopes to infinity (μη βαράτε, είμαι music noob) και με άρεζε. Τι άλλο λέει από δαυτους?

Superjudge (1993) και Powertrip (1998)

Πριν λίγο καιρό άκουγα το τελευταίο τους, βασικά δεν περίμενα πως θα το έβρισκα τόσο καλό. Έχει 2-3 πιο αδύναμες στιγμές, κάποια τραγούδια όμως είναι απίστευτα, άνετα θα χώραγαν σε ένα Powertrip για παράδειγμα…

Monster Magnet = Respect.

ΟΛΑ!!!

Superjudge με τον ομοτιτλο υμνο!
Για καϊλα στους στιχους τσεκαρε το signature μου…

Το υπερψυχεδελικό Spine Of God, το πιο εμπορικό Powertrip, το πιο “διχαστικό” Monolithic και τέλος το φρέσκο 4-Way Diablo είναι όλα τέλεια! Το Dopes To Infinity το έχω αλλά τ βρίσκω υπερτιμημένο. ΟΚ, το ομότιτλο, το NTW και το King Of Mars είναι ύμνοι, αλλά γενικά δεν τρελαίνομαι…

Eίναι φοβεροί!!!:band:
:walkman: Πορώνομαι με όλα τα cd …και το τελευταίο είναι όντως κορυφή (λεπτομέρεια …αλλά γιατί να μην έχει τους στίχους το βιβλιαράικι?)!

Πράγματι οι στίχοι είναι λίγο πρόβλημα αλλά αν έχεις Blow Your Mind, A Thousand Stars, Slap In The Face, Little Bag Of Gloom και το ομώνυμο δε γκρινιάζεις…

Για στιχους εδω ------------> http://www.darklyrics.com/m/monstermagnet.html

Βασικά είναι αποτα συγκροτήματα που πιο πολύ σεβομαι τα live τους παρα τη μουσική τους…Μ αρεσει πολυ το rock n roll feeling τους…Στην Ελλαδα το 04 είχα ακουσει οτι είχαν δωσει ενα απο τα καλυτερα λαιβ …Αλλα το τελευταιο τους παραδόξως μου αρεσε…Επικύνδυνος ο τυπάς…ε?:wink:

Μνημειωδες live!
Mεσα στα 10 καλυτερα που εχω δει…

Και με μια αιθέρια υπαρξη να λικνιζεται επι σκηνής…(ρε τι χάσαμε…#-o )

Ω ναι! :roll:

Δεν τους έχω δει live αν και θα το θελα πολύ.
Κάποια video clips που χω δει όμως με ξενερώνουν αφάνταστα !!
Μου φαίνεται ότι χάνουν σαν συγκρότημα…[-X

Αν μη τι αλλο,τα video τους εχουν αποψη πάντως…:wink: :lol:

Ιδιαίτερα “ενδιαφέρουσα” άποψη…

Πω καλα οταν ακουω το melt πεθαινω. Απιστευτη ερμηνεια. Και το 4 way diablo απλα τα σπαει… αλλο ενα διαμαντι. Οι θεοι του stoner βεβαια ειναι οι kyuss.-
Αντε να τους δουμε κι εμεις καποτε.

Ισως το καλύτερο κομματι του God says no…(Για αυτό ηταν και πρώτο στο tracklist μάλλον…)

:lol:

Αλητικη μπαντα.Γουσταρω τρελα τα χαρντροκαδικα/στοουνερ αλμπουμ τους.