Monster Magnet. οι θεοι του συγχρονου stoner

Μόλις τώρα βρήκα αυτό το thread και επιβάλλεται να το ζωντανέψω…
MONSTER MAGNET ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!
Ασσύληπτη γκρουπάρα…αιώνιος έρωτας…οργασμική μουσική…
Στη συναυλία τους στο Ρόδον ήμουνα μέσα και ομολογώ οτι λέρωσα το μποξεράκι μου. Εντύπωση μου έκανε που το Spine Of God είναι δυσεύρετο πλέον. Να θεωρώ τυχερό τον εαυτό μου που πριν κάμποσα χρόνια το βρήκα σε βινύλιο και το τσίμπησα χωρίς 2η σκέψη??
It’s a satanic drug thing…you wouldn’t understand

Το έψαχνα παντού επί 2 χρόνια όσπου είχα βαρεθεί να μου λένε ότι δεν υπάρχει, αλλά συνέχισα να ψάχνω από συνήθεια και το βρήκα πριν 1 μήνα στο 7 + 7.

Τις 3 τελευταιες φορες εκανα βολτα απο Μετροπολις (ολες μεσα στον τελευταιο μηνα) υπηρχε παντως…

Ωραίος!!!Άξιζε τον κόπο έτσι; Btw το ομώνυμο είναι απίστευτη κομματάρα.

Εγώ πρώτα από όλα στο Μετρόπολις κοιτούσα, αλλά δεν τοβρισκα. Μιλάμε για το ίδιο ΣΔ?

Γιιιεεεεεέααααααχ! Nod Scene, Medicine, Zodiac Lung, Snake Dance και φυσικά το ομόιτλο!

Αν δεν κάνω λάθος ένα κομμάτι που έχει μέσα, το Sin’s A Good Man’s Brother, είναι διασκευή Grand Funk Railroad. Άλλη απίστευτη μπάντα.

Σε πάω. Τέλος.

:metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Οχι ρε ειμαι σε αυτους που το spine of god δε το βρισκουν.
Θα το χει @ rhythm records.
Ας επανελθουμε… ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΞΑΝΑ ΜΕ ΜETALLICA. τελος.

Μπα…
Καλυτερα μονοι τους για να εχουμε full-set. Αλλα ειναι ευσεβεις ποθοι εκτος κι αν αλλαξει γνωμη ο Dave…

Πίστεψε με…μόνοι τους θες να έρθουν. Μιλάμε για συναυλία-εμπειρία, όχι μαλακίες. Θυμάμαι τον εαυτό μου να βγαίνει από το Ρόδον παραμιλώντας…“Δεν ξαναπάω σε συναυλία…δεν ξαναπάω σε συναυλία…”. Μου φαινόταν οτι τα χω δει όλα. Βέβαια δεν μου πέρναγε καν απο το μυαλό οτι μετά απο λίγο καιρό θα έβλεπα Sabbath με Ozzy. Εκεί κλάταρα…χρειαζόμουν φορίο μετά.

Δε λεω μια φορα ειδαμε(ειδατε δλδ :Ρ) και metallica και monster magnet μαζι. Δεν ειναι οτι το προτιμω απο μονους τους, αλιμονο. Απλα ξερω οτι θα ειναι το τελευταιο πραγμα που θα κανω αν τους δω μαζι. Αλλα εχετε δικιο, αλλιως απολαμβανεις μια μπαντα μονη της, καθαρη.
Τι αλητης ο dave.

Για τσέκαρε 7 + 7…:wink:

Χμμμμ… οκ… αυριο κι ολας!:wink: Ευχαριστω!:smiley:

Μόνο ειδοποίησε με…:wink:

Τελευταία έχω κολλήσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ, με την υπερδισκάρα που λέγεται

POWERTRIP

μπορείτε να προτείνετε κάτι σε παρόμοιο ύφος? δοκίμασα να ακούσω στο πόδι το superjudge, αλλά ξενέρωσα…

καμιά γνώμη?

Ημαρτον!
Ξενερωσε με το Superjudge…

Ακου Terra Firma παντως. Τον δισκο In Harms Way… :wink:

Kι αν εννοεις απο MM, ακου και το Dopes Tο Infinty κι αν ξενερωσεις κοψ’τα…

νομίζω ότι το έχω αδικήσει. θα ξαναπροσπαθήσω. πάντως το άλλο είναι σεξ πολύ σεξ

Σε πιο ψυχεδέλεια έχουμε το (υπερτιμημένο) Dopes Το Infinity, αλλά εγώ προσωπικά τρελαίνομαι για τα πιο σύγχρονα Monolithic Baby! και 4-Way Diablo. Ψάξ’τα.:wink:

Εμένα πάντως το Dopes to infinity μου φαίνεται καλύτερο από το 4 way diablo… Δεν ξέρω γιατί το λέτε υπερτιμημένο. Εϊναι πολύ καλός δίσκος.