MORAL-Αγάπη Ανεκπλήρωτη - Κυκλοφόρησε από τη Universal!

Σε λιγο θα το βγαλουν και σε PC Game απο την EA Games με expansion μαζι. Τι μου λες τώρα . . . .

Βάλανε 10 στο Lacuna Coil? Σοβαρά τώρα?

Αφού έδωσε 8 συντάκτης του metal hammer δε θα πληγωθούν :wink:
Από την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι κολακευτικό να σε θεωρήσουν ΗΙΜ της Ελλάδας… Βίτσια είναι αυτά βέβαια.

Ολοι ξερουμε το μεταλ χαμερ προωθει αναγκαστικα καποιες μπαντες δεν νομιζω το 8 να σημαινει τπτ το ουσιαστικο…
τεσπα δν θα πουμε τα του περιοδικου εδω.
Οντως οι χυδαιοι χαρακτηρισμοι μπορουσαν να λυπουν…
παντως η μπαντα μου φανηκε πολυ,κοινη…καμια εντυπωση…και δν ακουω him καλυτερα?

Tα ειπανε και αλλοι,
δεν με χαλασε (αν και not my scene) σαν μουσικη, αλλα τα φωνητικα… παναγια μου…

τα κλειδια του παραδεισου ο εωσφορος τα κρατα; ημαρτον!

Τώρα μόλις συνειδοτοποίησες φίλε μου πως ακούν οι αγγλόφωνοι διαφορα μπλακ, πάουερ, ντεθ κ.ο.κ. συγκροτήματα :lol:

3 σελίδες καταχώρηση… οκ… η γιουνιβέρσαλ έχει “μαρούλι”, το δέχομαι. Αλλά η ΚΡΙΤΙΚΗ του άλμπουμ στο ΙΔΙΟ “σαλόνι”… έχω γνώση σελιδοποίησης (αυτή είναι η δουλειά μου) και αυτό ΒΡΩΜΑΕΙ!
με γειά την ανανέωση χαμμερίστας! Άντε και Κοργιαλά εξώφυλλο στο επόμενο τεύχος…

Μολις ακουσα ενα τραγουδι στο myspace τους, και στα πρωτα δευτερολεπτα που ακουσα τον τραγουδιστη σκεφτηκα ‘‘πλακα κανει αυτος τωρα…?’’. :-s
Μου θυμισε την φωνη του Σεφερλη οταν παριστανει καποια γυναικα στις ελεεινες εκπομπες του. :lol:

Νταξει, ειναι πραγματικα αδικο καποια τετοια γκρουπακια-κατασκευασματα των δισκογραφικων να γινουν διασημα, ενω αξια συγκροτηματα οπως Γυμνα Καλωδια , ελληνοφωνοι και με στοιχεια σοβαρου gothic metal να ειναι αγνωστοι…

Αγοράζω το Μetal Hammer 13 χρόνια και δεν έχω χάσει τεύχος από τότε. Από το 2003 περίπου το αγοράζω καθαρά για συναισθηματικούς λόγους, έχει γίνει συνήθεια ρε αδελφέ τι να κάνουμε και δε ξεχνιέται.
Δε θυμάμαι όμως να έχω εξοργιστεί τόσο πολύ και αφορμή ήταν η κριτική ??? του περιοδικού και κυριώς η αναφορά-check also- στο ΕΠΟΣ “Έγινε η απώλεια συνήθεια μας”. ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!! Μη ξαναπιάσεις τον δίσκο αυτό πανάσχετηηη ???
Στο άλμπουμ-δεν έχω ακούσει ένα κομμάτι μόνο:
Μέτρια μουσική και δε θα κολλήσω στις κρααα επιρροές και μεγάλο πρόβλημα του τραγουδιστή στις χαμηλές ενώ στις ψηλές είναι οκ.
Και η προφορά δεν είναι cult-ένας είναι ο Σάκης,όχι ο Ρουβάς- αλλά σκάτ!

οντως :lol: :lol:

αλλα υπαρχει εξηγηση γι’αυτο

The purpose of the band is search for truth within, the discovery of a procedure of catharsis thru music writing and playing. The band also joined Nikos Tavoularis (Lead & Rhythm Guitars), Andreas Broutas (Bass Guitars), Nikos Nezeritis (Rhythm Guitars) and Michalis Kasvikis (Drums). MORAL’s first record “Moral-Unfulfilled Love” consists of a modern sound on the guitars, melodic passages on the keyboards, some orchestral parts as well as solo cello and violin, making reference to Chinese films like “2046” and “In the mood for love” by Wong Kar Wai. The lyrics have a rather romantic tone presenting a tragic story of love.

To me Wong Kar Wai is a source of inspiration, during song writing I constantly had in mind a specific sound the record should have and every single note has its purpose, I needed for every sound to create some kind of feeling.” - Thomas Papazoglou

ειναι φανς wong kar wai τα παιδια :stuck_out_tongue:

Άκουσα κι εγώ από περιεργεια.

Από μουσική καλά πάμε, τα παιδιά δεν δείχνουν να είναι άσχετοι.

Οι στίχοι όμως, κουρασμένοι και φορτωμένοι με ανέμπνευστο λεξιλόγιο, μην πω καμιά άλλη λέξη. Δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με την κλαψομούνικη θεματολογία, αρκεί να έχει στυλ, πράγμα που εδώ δεν υπάρχει (εντελώς άστοχη η σύγκριση με Διάφανα Κρίνα στο review του Hammer, ναι#-o).
Τα φωνητικά επίσης ψεύτικα. Αν δεν το’χεις μέσα σου, με το τσιγκέλι δε βγαίνει.

Θου κυριε φυλακη τω στοματι μου.

Δεν με χαλαν σαν τραγουδια,αλλα τα φωνητικα επιεικως ελεεινα,πειτε του να τραγουδησει κανονικα και οχι σαν να προσπαθει να ρουφιξει το σκατο προς τα μεσα:p

Oi moral live!!einia kati parapanw apo eleos! http://www.youtube.com/watch?v=g6DTJ4oFBkA&feature=channel

Nta3ei dld ti na pei kaneis oti 8eloun oi etairies paei mprosta…

http://www.youtube.com/watch?v=g6DTJ4oFBkA Αν αυτο θεωρειται καλο συγγροτημα τοτε τι να πει κανεις…

Τα greeklish απαγορεύονται έχουμε πει:)

Ξεχαστηκα man!το διορθωσα

Ρε παιδιά! Γιατί τέτοια εμμονή δεν το καταλαβαίνω! Μερικοί βγάζετε τέτοια κακία και είστε τόσο γραφικοί που δεν περιγράφεται. Έχω αγοράσει το CD και το γουστάρω πολύ.
Έψαξα στο internet πριν από καιρό να δω τι παίζει γενικά με το συγκρότημα και έπεσα πάνω σε αυτό το forum. Εντάξει σκέφτηκα προφανώς είναι σκληροπυρηνικοί και δεν τους αρέσει τόσο. Μπήκα σήμερα στο youtube να δω μήπως βγάλανε κανα video clip και είδα 3-4 videάκια που έχουν ανεβάσει, όπου τα σχόλια ήταν γενικά από όλους πολύ καλά. Ένας έλεγε ότι ο τραγουδιστής τραγουδάει σαν gay. Αυτός θα είναι μέλος του rocking.gr σκέφτηκα! Όντως ήσουν εσύ Clairvoyant666.
Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να με πείσεις (παράδειγμα δίνω εσένα, μη το πάρεις προσωπικά) ότι το συγκρότημα δεν είναι καλό? Έχεις γράψει τόσα μηνύματα και εδώ και στο youtube! Δεν σας αρέσει τέτοιου είδους μουσική? Μην ασχολείστε!
Θέλεις να ασχοληθείς? Πες τη γνώμη σου αλλά μη μου την επιβάλεις!
Τα είδη του metal είναι πολλά. Εγώ δεν ακούω Death για παράδειγμα και όλα αυτά που κάνουν για να φαίνονται άγριοι και μάγκες εμένα μου φαίνονται παιδικά. Πρέπει να μπαίνω σε σχετικά post και να βρίζω?

Ο τραγουδιστής είναι πολύ καλός και προφανώς πολλούς ξενίζει ο ελληνικός στίχος. Δεν νομίζω να είχε κανένας πρόβλημα με τα φωνητικά ή τους στίχους αν αυτά ήταν στα αγγλικά. Έχω πολλά παραδείγματα για αυτό το επιχείρημα.
Το συγκρότημα από όσα έχω διαβάσει το παλεύει χρόνια για δισκογραφική και όλα τα έχει κάνει μόνο του. Αντί να πείτε συγχαρητήρια στα παιδιά, που είναι μουσικοί που γουστάρουν αυτό που κάνουν (όπως οι περισσότεροι από εσάς εδώ μέσα) και που, έστω έχοντας και μερικά εμπορικά κομμάτια, κατάφεραν να υπογράψουν με μεγάλη δισκογραφική εσείς τους βρίζετε.

Ο λόγος που γράφτηκα εδώ ήταν κατ’ αρχήν να πω τα παραπάνω και σίγουρα θα δοθεί η ευκαιρία να γνωριστούμε σε άλλα post.

Υ.Γ.: Δεν γνωρίζω κανέναν από το συγκρότημα και το λέω γιατί μερικοί που είπαν ένα καλό λόγο τους είπατε ότι είναι μέλη

Τραγικο συγκροτημα.Πραγματικο τραγικο,τελειως ανεμπνευστοι ακομα και για το ειδος που υποτιθεται οτι παιζουν(gay metal?).Στη limited βαλτε extra μια εμετοσακουλα,τουλαχιστον οσοι κανουν το λαθος και το αγορασουν να μη λερωσουν.

Αθλιοι.