MORAL-Αγάπη Ανεκπλήρωτη - Κυκλοφόρησε από τη Universal!

Πάντώς και στο Rock Hard 8ράκι πήρε με αντίστοιχες με του Metal Hammer σελίσες διαφημήσεως:!:

ρε νταξει πιστευω ειναι καπως αδικο να τους χαρακτηριζουμε τοσο τραγικους…αλλωστε ποιοι απο μας τη βρισκουν με him πχ??

Δεν μου αρέσουν τα φωνητικά, γιατί και κάποια καλά ριφάκια έχουν, και τα λόγια σε αυτό το είδος έτσι πάνω-κάτω είναι. Ή θα σ’αρέσουν ή θα τα σιχαθείς:!:

:lol2::lol3::bow2::lol2::lol2:

Pragmatika empneysmeno. Welcome kai panta tetoia…:lol:

Define to “πολύ καλός τραγουδιστής” se parakalo xoris alli diathesi plakas. Eleos. Yparxoun kai antikeimenika kritiria dystyxos gia kapoious ampalous, ti na kanoume tora? Na ta diagrapsoume?

1)Δεν ειμαι σκληροπυρηνικος ακουω το μεταλ σε ολο του το φασμα και ελληνικο και ξενο.και μουσικη εκτος μεταλ ακουω.(ξερω οτι μιλας γενικα αλλα επειδη αναφερθηκε το nick μου γι αυτο τα λεω αυτα)
2)Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν!αλιμονο αν το εκανα θα ηταν και ματαιο.απλα εκφραζω αυτα που νιωθω ακουντας τους moral.και ναι πιστευω οτι εκτος του οτι εχει χαλια φωνη εμενα μου ακουγεται “gay”.
3)Κανενα αξιολογο ριφ κατα την γνωμη μου
4)Δεν με ξενιζει ο ελληνικος στιχος απλα οι λεξεις που χρησιμοποιει που τοσο κομπιασε να τις βρει οπως λεει στο χαμερ ο τραγουδιστης μου φαινοντε γελοιες.Ισως τελικα πρεπει καποιος απο αυτους να ακουσει ξυλινα σπαθια και τρυπες που τοσο απεχθανοντε ολα τα μελη(και παλι στο χαμερ το δηλωσαν αυτο)
5)Η μουσικη ειναι υποκειμενικη.Αν εσενα σου αρεσουν πολυ καλα κανεις δεν θα σε βρισω δεν ζω στο μεσαιωνα.δεν μ αρεσουν τα ανδρικα κλαψομουνικα φωνιτικα γι αυτο τα χαρακτηρισα gay.Αν το θεωρεις βρισια εγω δεν φταιω ειναι απλα η γνωμη μου,δεν εβρισα κανεναν.

Υ.Γ 1:Πηγαινε στον Glenn Benton και πες του οτι φαιρεται “παιδικα” να δουμε ποσο “παιδικα” θα αντιδρασει :stuck_out_tongue:

Υ.Γ 2:Πες με κολλημενο η οπως αλλιως θες αλλα αν αυτο που ειδα στο youtube θεωρειται μπαντα με καλα ριφς και αξιολογη φωνη και στιχο εγω θα αρχισω να ακουω κιαμο.Οπως ειπε και το παλικαρι πριν υπαρχουν και αντικειμενικα κριτηρια…τα οποια και νομιζω ειναι κατα τους…

ναι θα του κανει τα 3,2 :lol: :lol: :lol:

στη γυναικα του παντως μονο παιδικα φερεται :p:p

Θα ξεκινησω με τους στιχους της μπαντας που διαβασα καπου οτι ειναι ποιηση.

AXLAXXAAXXAXAAXΑΧΑΧΑΧΑΑΧ
ΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ
ΑΧΑΧΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ
ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑ
ΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧ
ΧΑΑΧΧΑΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧ
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ

Επειδη ειμαι καλοβολος ανθρωπος ομως θα προσπαθησω να το αποδεχτω μονο στη περιπτωση που τετοιου ειδους ποιηση γραφει ενα 12χρονο παιδι…Με λιγα λογια αστειοι στιχοι.Για να σε προλαβω δεν ειμαστε καφροι.Κρυβουμε και εναν ρομαντισμο.Αλλα επισης εχουμε και γουστο :slight_smile:
Συνθετικα δε μου λενε κατι.Κουραζουν οσο δεν παει,αναμασουν χιλιοπαιγμενες ιδεες με ελληνικο στιχο που δεν παει καθολου στο συγκεκριμενο στυλ.
Παικτικα δεν ακουγονται να εχουν προβλημα.Στα λαηβ θα δειξει αυτο.
Οσο για τον τραγουδιστη…καλυτερα να ξεκινησει το ψαροτουφεκο.Δεν το εχει με την καμια

Γενικως δεν νομιζω να στοχευουν σε κοινο με ροκ/μεταλ ακουσματα γιατι θα πεινασουν…Προς τους φανς του Κοργιαλα νομιζω οτι απευθυνονται.

Αυτα

Όταν το Metal Hammer και το Rock Hard βάζουν και τα δύο 8/10 τότε αυτοί δεν είναι αντικειμενικοί γιατί τους βάλανε διαφήμιση. Έχω δει πολλά συγκροτήματα που έχουν καταχώρηση full με το που ανοίξεις το περιοδικό, κι όμως η κριτική δεν είναι καλή.
Ποιος μιλάει πιο αντικειμενικά? Κάποιος που έχει ακούσει όλο το δίσκο ή κάποιος που κρίνει από ένα κομμάτι?
Γενικά χαρακτηρισμοί πάντως μπορούν να λείπουν. Γιατί πρέπει δηλαδή να προσβάλουμε ο ένας τον άλλο? Αν αλλάξω κι εγώ ύφος και αρχίσουμε να μπινελικόνουμε ο ένας τον άλλο για το τι ακούει, τι θα γίνει εδώ?
Εύκολο είναι να κάνουμε τον μάγκα από το σπίτι μας πίσω από τον υπολογιστή :wink:

Προσωπικα εκρινα απο 4 κομματια και οχι απο 1.
Αν δεν αντιπροσωπευουν αυτα τα 4 κομματια την μπαντα γιατι τα εχουν βαλει στο myspace?
Οσο για το τι βαθμο βαζει το Χαμμερ δεν το θεωρω επιχειρημα.Το περιοδικο ειναι καλο και διαβαζα παρα πολυ.Οταν ημουν 17 ομως οχι τωρα 10 χρονια μετα.
Εσυ προσωπικα θεωρεις οτι αν ειχα μια μπαντα και πηγαινα κι εσκαγα στο καθε Χαμμερ ενα ματσο με χηνες θα μου ειχε κακη κριτικη οσο σκατα και αν με θεωρουσε το κοινο?
Αν στη μπαντα αρκει η γνωμη του Χαμμερ εγω παω πασο.
Η δικη μου μπαντα παντως θα ηθελα να εχει αποδοχη απο το κοινο και ας με εθαβε ο καθε συντακτης του καθε Χαμμερ

Αν δεν υπηρχε η universal απο πισω και επερναν 8/10 τοτε νομιζω επρεπε να αλλαξουν συντακτες και το χαμερ και το ροκ χαρντ!ξεκολληστε με αυτο το να μην βριζουμε κλπ γτ κανενας τελευταια δεν εχει βρισει κανεναν εδω ουτε τη μπαντα.αν καποιος εχει την χειροτερη των αποψεων για τη μπαντα τοτε καλα κανει δεν σημαινει οτι τη βριζει.

Καποιος ειπε θα κρινει οταν τους δει λαιβ.φιλε υπαρχουν στο youtube 2-3 βεντεο που παιζουν λαιβ σε ενα στουντιο.εγω εφριξα.
αυτα

ρε μην παιρνετε στα σοβαρα χαμερ, ροκχαρντ και τα λοιπα μεταλοτρου περιοδικα :!:

αυτια δεν εχετε?

Εγώ δεν είπα σε κανέναν οτι πρέπει να του αρέσει με το έτσι θέλω! Εσείς δεν καταλαβαίνω γιατί γράφεστε πχ στο youtube μόνο και μόνο για να την πείτε σε όποιον λέει κάτο καλό.
Δεν σας φτάνει αυτό το forum?

Χαχα, δεν νομίζω να υπήρχε όλος αυτός ο αρνητισμός προς την μπάντα αν έλειπε η γλυψο-και-καλά πρόταση του πρώτου post. Σίγουρα όχι οι 11 σελίδες για τους …Moral.

soz but sigged :lol::lol:

Και που ξερεις οτι ολοι εχουν γραφτει τωρα στο youtube μονο ακι μονο για να σχολιασουν την μπαντα?προσωπικα ειμαι κοντα 1,5 χρονο μελος στο youtube.Θα πρεπει να το αξιζαν πολυ για να εκανα register μονο και μονο για να πω την γνωμη μου γι αυτους και δεν το αξιζουν!

Πολυ απλα υπαρχουν θετικες και αρνητικες αποψεις για την μπαντα και λεγοντε ολες.απλα οι αρντηικες ειναι περισσοτερες κατα συντριπτικη πλειοψηφια.Ε και ομως?Σε εμποδιζει κανεις να τους ακους η δεν θα τους ακους επειδη καποιοι δεν τους πανε?Ειπαμε η μουσικη ειναι υποκεινενικη

113 ποστ για μια υπερμέτρια κυκλοφορία.

Μαζοχιζμός…

114

ουπς

115

Ουφ, ελεος πια μ’ αυτο το συγκροτημα. Ενταξει, πειστηκα: Οι Μοραλ τα σπανε. Ε, και? Ουτε ΗΙΜ γουσταρω, ουτε ειμαι ανηλικος. Πειραζει που δεν τους κανω κεφι? Πειραζει που κριτικαρω την προωθηση τους? Οσοι τους γουσταρετε δεχτειτε την αντιθετη αποψη, οπως τη δεχονται κι αυτοι που δεν τους πανε.

Να χαν τα μισα ελληνικα γκρουπακια το ιδιο σπρωξιμο, θα μασταν Σουηδια ρε[-o<

Άλλο πράμα η Σουηδία φίλε.

MORAL-Αγάπη Ανεκπλήρωτη - Κυκλοφόρησε από τη Universal!! -> NEW POST -> Mark all Forums Read

Εσείς σε 110 τόσα post έχετε βγάλει όλη τη χολή σας και μου λες δεχτείτε την αντίθετη άποψη Red Rum? Δεν σας κατάλαβα δηλαδή.
Εμένα δηλαδή που μου αρέσει η μελωδία και φωνητικά με συναίσθημα είμαι gay και εσείς είστε οι μάγκες? Ακούτε metal για την μουσική ή απλά διαλέγετε συγκροτήματα που φαίνονται άγριοι και γαβγίζουν για να λέτε εγώ είμαι με αυτούς και είμαι πιο dark τύπος από εσένα και εσύ είσαι λούλης.
Από πότε τα “καθαρά” φωνητικά έγιναν φλώρικα? Το κάθε είδος ακούγεται ανάλογα με την διάθεση.
Όλοι και καλά την έχουμε δει σκληροπυρηνικοί και καταλήγουμε στα 40 να ακούμε μπουζούκια!