MORAL-Αγάπη Ανεκπλήρωτη - Κυκλοφόρησε από τη Universal!

Ρε συ φιλε ναι βγαζουμε την χολη μας γιατι αυτο μας βγαινει να κανουμε με αυτη τη μπαντα.Τοσο παραξενο ειναι?Απλα στους περισσοτερους αυτη η μπαντα δεν αρεσει,ετσι ειναι.
Κανεις δεν σε χαρακτηρισε gay επειδη γουσταρεις να τους ακους.Εγω ειπα οτι τα φωνητικα μου φαινοντε gay χωρις φυσικα να υπενησομαι τπτ για τον τραγουδιστη απλα πως μ ακουγεται η φωνη σχολιασα.
Οι περισσοτεροι εδω ακουν μεταλ αλλα ποιος σ ειπε οτι οποιοι ακουν κατι πιο ροκ η πιο ελεφρυ τελος παντων ειναι δακτυλοδεικτουμενοι εδω?
Οταν λες “καθαρα” φωνητικα τι εννοεις?Γιατι και οι maiden καθαρα φωνητικα εχουν…διευκρινισε αν θες…

Δεν καταλαβαινω γιατι υπαρχει τοσο θεμα παντως αφου τουλαχιστον στο μυαλο μ τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα:Στους περισσοτερους δεν αρεσει αυτη η μπαντα,βρισκουν χαλια τη μουσικη και χαλια τα φωνητικα αρα μαλλον μιλαμε για αντικειμενικα κριτηρια καθως στην πλειοψειφια δεν αρεσει η μπαντα.Τωρα σε αυτους που αρεσει καλα κανουν!να παρουν και το cd να πανε και στα λαιβ και δεν νομιζω κανενας να τους πει οτιδηποτε γι αυτο!Καλα κανετε οσοι σας αρεσουν οι μοραλ.
Η μουσικη δεν ειναι δογμα…Απλα στην περιπτωση των μοραλ αυτοι που τους γουσταρουν ειναι λιγοτεροι απο αυτους που γελανε μαζι τους…τοσο κακο ειναι αυτο??Απλα δεχθητε το…

Clairvoyant666! Αυτά που είπα πριν έχουν σχέση και με το πρώτο μου post. Εσύ λες δεν τους ακούς και ότι θεωρείς το συγκρότημα γελίο.
Όμως, μπήκες στο youtube, έψαξες για το συγκρότημα, βρήκες και αμέσως έγραψες τη γνώμη σου. Ο αμέσως μετά από εσένα έγινε μέλος ταυτόχρονα με το comment του (Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμείδια).
Αυτό προσπαθώ να σου δώσω να καταλάβεις.
Την εμμονή σας δεν καταλαβαίνω! Αυτό λέω απλά! Άσε σε αυτόν που του αρέσει να πει τι γνώμη του δηλαδή. Ψάχνεις στο google ποιοι έχουν γράψει για τους Moral για να πεις εσύ τα δικά σου?
Τέλος πάντων. Τα συγκροτήματα δεν είναι ομάδες ποδοσφαίρου και η μουσική δεν είναι γήπεδο!

η φωνη του πολυ ευστοχα οπως ειπε καποιος θυμιζει σεφερλη οταν κανει την γυναικα :lol:

γενικα παντως το θρεντ μυριζει πολυ αβανταδοριλικι…

1)Δεν μπηκα στο youtube μονο και μονο για να ψαξω για την μπαντα και να κανω κακοβουλα σχολια.μπαινω στο youtube ετσι κ αλλιως.

2)Εψαξα για τους μοραλ για να ακουσω και τυχον νεα κομματια που εχουν ανεβει για να δω μηπως ειχα σχηματισει λαθος εντυπωση στην αρχη,να δω αν αξιζουν για τα αυτια μου.

3)δεν με νοιαζει τι κανει καποιος αλλος αλλα δεν θα τον κατακρινω επειδη εγινε μελος καπου για να πει την γνωμη του αν και αρνητικη.

  1. χα δηλαδη οποιος εχει αρνητικη γνωμη για κατι δεν κανει να την λεει?!ολοι θα πουν την γνωμη τους ειτε αρεσει σε καποιους ειτε οχι

και τελος
5)Εχει γινει εμμονη γιατι εχουν παρει 8/10 στα δυο μεγαλα μεταλ περιοδικα της ελλαδας χωρις να το αξιζουν.Με αντικειμενικα κριτηρια βλεπεις οτι οι περισσοτεροι συμφωνουν…αυτο δεν σημαινει οτι θα λιθοβολιθουν οσοι τους γουσταρουν!Αλλα το να μας προμοταρουν κατι τοσο μα τοσο μετριο ως πολυ καλο ειναι κοροιδια μεσα στα μουτρα μας…

και οπως ειπε και καποιος σε ενα ελληνικο ντοκιμαντερ για το μεταλ “Τα μεγαλα περιοδικα ειναι εταιριες…”

Μπορείς να δώσεις τίποτα πληροφορίες για το συγκεκριμένο ντοκιμαντέρ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

http://www.koproskilo.gr/

(στην πρώτη σελίδα έχει και ένα δικό μου κειμενο :D)

Δεν ξέρω αν ήταν το δικό σου, αλλά το πρώτο-πρώτο άρθρο τα σπάει. Πολύ καλό.

αν εννοείς για τον Ποθουλάκη, ναι αυτό ήταν. θενκς.

Φιλε σου εστειλα pm σχετικα με το ντοκιμαντερ…

¶ντε και στον Πρωινό Καφέ παιδιά!
(playback εννοείται)

Kαι παλι χαλια θα 'ναι.

λοιπον εκατσα και διαβασα ολο το Thread.

  1. cosmosis, al3xis & d3struct στανταρ προκεινται για το ιδιο και αυτο ατομο.

2)Καλη παραγωγη ναι. Απο εκει και περα συνηθισμενες συνθεσεις και κακος μα πολυ κακος τραγουδιστης. Και οι στιχοι ειλικρινα μου φανηκαν απαραδεκτοι. Πιθανοτητα να πιασουν στις μικρες ηλικιες υπαρχει ναι, ας ειναι καλα το mad.

Ναι! Για να είμαστε πολλοί το έκανα! Που με κατάλαβες? Ήμαρτον!!! Τι άλλο θα πείτε! 8O
Με τον cosmosis διαφωνώ με τον τρόπο που παρουσίασε το συγκρότημα αλλά δικαιολογείται κάπως γιατί όπως είπε έχει γνωστό μέλος. Εσείς πέσατε όλοι να τον φάτε! Μάλλον είίναι κακό κάποιος να μοιραστεί τον ενθουσιασμό του!!

Οκ, πεστου το οταν θα πατε για καφε.:pΑπορω αφου δεν εχεις σχεση με τη μπαντα, πως εγινες φαν μεσα σ’ ενα μηνα.

Αν περασετα και τα 100 ποστ και οι 3 μαζι, θα βεβαιωθω οτι δεν ειστε ενας.

Ειναι δεν ειναι το ιδιο ατομο αυτοι οι τρεις εγω δεν μπορω να καταλαβω αφου σε αυτους αρεσει το συγκροτημα γιατι ασχολουντε με εμας που ειμαστε ενα ματσο καφροι,ψευτο-αντρουκλες και μας αρεσουν μονο οσες μπαντες γρυλιζουν αντι να τραγουδανε.
Μας ειπατε την γνωμη σας εδω για την μπαντα?Ναι.πηρατε αρνητικη ανταποκριση?Ναι.
Ε λοιπον τι θελετε να κανετε τωρα να μας πεισεται ντε και καλα να μας αρεσουν?
Αν εσεις δν βλεπεται τα χαλια που βλεπουμε εμεις στους μοραλ τοτε καθηστε και ακουτε τους ολη μερα,πηγαινεται σε κανενα αλλο φορουμ να κανετε παρομοια ελεινη διαφημηση και αφηστε μας στην μιζερια των γουστων μας.
ολο αυτο εγινε πολυ μεγαλο θεμα επειδη τους μοραλ τους πλασαρει η universal αλλιως αν δεν ειχαν καν εταιρια και ειχαν στελει απλα καποιο ντεμο εδω αναθεμα αν θα τους θυμοταν κανεις μετα απο 2 ωρες.
Μηπως να γινει locked το thread αυτο?Δεν το παιζω operator απλα η γνωμη μου ειναι οτι δεν εχει να βγει τπτ ουσιαστικο μεσα απο τις πλεον συζητησεις εδω…

επισης cosmosis.ale3is & destruct οι ημερομηνιες που γιναται μελη ειναι πολυ κοντα,εχετε τον ιδιο τροπο γραφης δλδ με τονους και τα πρωτα σας ποστ ηταν για τους μοραλ.Δεν λεω οτι ειμαι σιγουρος οτι ειστε(εισαι) το ιδιο ατομο σιγουρα,αλλα οι συμπτωσεις ειναι ενταντιον σας(σου).

Lock δε θα γίνει σε θρεντ που αφορά κυκλοφορία.

Πάντως ρε παιδιά αφού το βλέπετε κι εσείς ότι δεν πρόκειται να βγει τίποτα από την όλη συζήτηση γιατί δεν απέχετε? Ή γιατί δεν τη σταματάτε? Και στις 2 πλευρές απευθύνομαι. Ειδεμή, η μόνη λύση είναι delets σε κάθε ποστ που δεν αφορά το δίσκο και είναι κρίμα γιατί βαριέμαι κιόλας :stuck_out_tongue:

Παιδιά εγώ το forum σας δεν το ήξερα! Αν γράψεις στο google Moral αγάπη ανεκπλήρωτη βγάζει το rocking.gr από τα πρώτα. Νομίζω εξήγησα την αφορμή που μπήκα στο πρώτο μου post. Δεν νομίζω να χρειάζεται να απολογούμαι και αυτά που λέτε δεν είναι και πολύ φιλόξενα.
Εγώ σταματάω τη συζήτηση για αυτό το θέμα αρκεί να μην προκαλούμε προσωπικά. Τα λέμε σε άλλα θεματάκια! :slight_smile:

Μπροστα στους Moral,οι Him φανταζουν το απόλυτο μουσικό σχήμα…#-o :lol:

Α οκ σορυ δεν το ηξερα.