MORAL-Αγάπη Ανεκπλήρωτη - Κυκλοφόρησε από τη Universal!

εγώ λέω ότι αυτό τον καιρό έχουν κυκλαφορήσει ΔΙΣΚΑΡΕΣ που δεν προλαβαίνουμε να τις ακούσουμε γιατί σκάνε από παντού, και καθόμαστε κι ασχολούμαστε με τους μόραλ.

αφήστε το να θαφτεί γαμώτο!

100% συμφωνώ με τα λεγόμενα του outlaw. Kατά τ’ άλλα, κάθε φορά που μπαίνει ο χρήστης πετάει τα δικά του,του απαντάμε και γίνεται διαφήμιση, σωστά μίλησε ο μάνος. Λες και θα γίνει χρυσός με περισσότερα ποστ.

Σορρυ που το συνεχιζω αλλα δεν αντεχω, ουτε ο Σακης δεν εχει τιτλους τραγουδιων Σ’αγαπω και Μου λειπεις.χαχαχα πεθαινω.

Πλακα πλακα για κανα support στους Ονειραμα(μπλιααααααααααααχ!) κολλανε,οχι για τ’αυτια μας παντως.:stuck_out_tongue:

Πωπω ειμαι μεγαλη μαζοχα. Εκατσα και διαβασα σχεδον ολο το θρεντ απο την αρχη.

ΠΟΛΥ πριν απο φωνες,λουκ,γκευλικι,χιμ κτλ ενα εχω να πω.

Σ’ΑΓΑΠΩ???
ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙΣ???
ΑΓΡΙΟΛΟΥΛΟΥΔΟ ΟΜΟΡΦΟ ???

Ειμαι 4 χρονων. (οπως θα λεγε και κανα βακτηριο)

Επαθα πλακα πραγματικα. ΕΛΕΟΣ.

Δε συνεχιζω γιατι θα γινω κακεντρεχης,κυριως προς αυτους που γουσταρουν (#-o) αυτο το πραμα.

ΕΝΤΙΤ : Γλυκε χριστε δωσε μου δυναμη. Τι ειναι αυτο το βιντεο κλιπ (υπερπαραγωγη παντως)

το θρεντ έχει πάψει προ πολλού να έχει νόημα, νομίζω ότι καλό θα ήταν να πάμε για κλείδωμα

πάντως, γράφω για τρίτη φορά το εξής : αν οι ΜORAL θέλουν επίσημη κριτική, μπορούν να μας στείλουν το cd τους να το κριτικάρουμε κ επίσημα ως rocking.gr

Aν γινει κατι τετοιο θελω κριτικη απο νιχιλιστ:!::smiley:

Ξέρω ότι θα έπρεπε να θαφτεί το τόπικ, αλλά μίας και μόλις χθές το ανακάλυψα, είπα να γράψω μία γνώμη κι εγώ :stuck_out_tongue:

Εγώ πάντως που για χρόνια την έβρισκα και ακόμη δε με χαλάει το στυλάκι τους μπορώ να πώ τα εξής:

-Η μουσική είναι όντως καλή/αξιοπρεπής.
-Το artwork είναι επίσης καλό, όπως και το site.
-Τα φωνιτικά ούτε ιδιαίτερα είναι, ούτε μοναδικά, ούτε νεοτεριστικά. Είναι απλά ενοχλητικά, τόσο για τα αυτιά μου όσο και για το γούστο μου. Αν αλλάξουν τραγουδιστή έχει καλώς. Αν όχι, πολύ απλά δε θα μπώ στο κόπο να τους ξανακούσω.

Να πω και εγω τη γνωμη μου:
Η μουσκη ακουγεται, το videoclip βλεπεται, η δισκογραφικη ειναι ξακουστη, το metal hamer εβαλε 8…χμ… τι μας λειπει? Α! ναι οι στιχοι τα φωνητικα και το image. Η σατανικη τριαδα που θα χαντακωσει αυτο το συγκροτημα (τουλαχιστον σε rock/metal κυκλους) ενω προβλεπω να γινεται πανικος με αυτους στο αναλογο target group, κατι αντιστοιχο με τους oneirama τους οποιους βεβαια αντιπαθω ταμαλα (καλυτερα να ακουσω moral:!:… αστειευομαι… :p)
Βαθμος: 5/10 μονο και μονο για την συμπαθητικη προσπαθεια στην συνθεση της μουσικης (αρχη ειναι ακομα ας μην ειμαστε τοσο αυστηροι, με την αναλογη τροπη στο υφος θα μπορουσαν να γραψουν καλη μουσικη υποθετω… δεν φαινονται ασχετοι)

δυστυχως, δεν μου κανουν…

Ανεμπνευστη μουσικη (ή απλα χιλιοπαιγμενη) με σοβαρη ελλειψη “παθους”!
Το αρτγουορκ ειναι το μονο σημειο αναφορας.
Το ιματζ ειναι για το μπ@@τσο καθως ντυνονται σαν μαλακισμενα της σειρας.Αν ηταν το απλο ανεπιτηδευτο καζουαλ ντυσιμο, μαλλον θα εδειχνε καλυτερα.
Ο τραγουδιαρης ειναι για κλωτσιες απο ιματζ, κινηση, στυλ και το σημαντικοτερο ολων: φωνη!
Κριμα που βλεπουμε τετοιες μπαντες να πηγαινουν πιο μπροστα με σπρωψιμο απο δισκογραφικες και καναλια τη στιγμη που υπαρχουν αληθινοι μουσικοι που πασχιζουν και που μπορουν ανετα να πεταξουν τα ματια εξω σε μπαντουλες σαν αυτο το εκτρωμα που λεγεται Moral…

Αληθεια…αυτο το γελοιο ονομα η Universal τους το προτεινε?

η γκομενα στο κλιπ δεν εχει ρογες?? :-s:?

Άνετα τους πετάω παραδοσιακό γιαούρτι ( με τη πέτσα) σε live.

Δεν είμαι πολύ του είδους (αν και ακούω π.χ. Sentenced, αλλά εκείνοι είναι πιο metal) οπότε δε θα σταθώ πολύ στο μουσικό μέρος. ΑΛΛΑ:

Στίχοι: Όταν έχεις ελληνικό στίχο τα στανταρτς είναι αρκετά ψηλά, είναι πολύ εύκολο να ακουστείς αστείος. Αντίθετα στα αγγλικά και μέτριος να είναι ο στίχος δεν φαίνεται άσχημο. Στίχοι με λουλούδια και εωσφώρους δεν είναι ωραία στα ελληνικά. Πως να το κάνουμε, μπορεί να είναι ωραίοι σαν “ποίηση” αλλά εξακολουθούν να ακούγονται αστείοι.

Είδος μουσικής: Εντάξει, γελάνε και οι πέτρες με τις μπάντες που λένε ότι βγάλαν δικό τους είδος μουσικής που δεν έχει ξανακουστεί. Άκου εκεί Drama Rock… :lol:

Γενικά: Πιστεύω ότι ο λόγος που υπάρχει αυτό το αρνητικό κλίμα είναι ο τρόπος που προμοτάρεται η μπάντα. Και δεν εννοώ το ότι προμοτάρεται πολύ αλλά με αποπροσανατολιστικό τρόπο. Ο ακροατής δεν είναι χαζός. Όταν του λες του άλλου ότι είναι κάτι το μοναδικό, υπερπαραγωγή, με απίστευτα ριφ και τρελά σόλα και βλέπει ότι τελικά δεν ισχύουν έτσι ακριβώς τότε εκνευρίζεται. Λογικό είναι να σε κράξει. Πες βρε αδερφέ ότι είναι goth/dark rock με ευαίσθητο ελληνικό στίχο ξέρω γω. Και ήμαστε όλοι αγαπημένοι!

μην βάζουμε στην ίδια πρόταση sentenced και Moral περικαλώ:!:

Θα ασχολείστε πολύ καιρό ακόμα μ’αυτή την αηδία?

Θα μιλήσω εγώ λοιπόν που είμαι κοπέλα. WTF???Διαφορετικό λέγεται η αντιγραφή των HIM(και μάλιστα κακή)??? Σόρρυ αλλά το πολύ πολύ να το ακούν κοριτσάκια της Α γυμνασίου. Εγώ παντως το βίντεο “σαν πεταλουδα χάσου” το έχω ερωτευθεί.Το βλέπω σχεδόν καθε μέρα και γελάω.:smiley:

Δοξα Drama Rock.

δραμα η κατασταση,οντως.

Μαλακες Ελληναρες κομπλεξικοι.
Απλα ζηλευετε γιατι οσα δε φτανει η αλεπου…

…πηδάει και τα φτάνει.