MORBID ANGEL - Illud Divinum Insanus

Όταν είχα διαβάσει τις δηλώσεις αυτές του Trey, να σου πω την αλήθεια γούσταρα που θα ακούσω κάτι πειραματικό, γιατί ντάξει ο τύπος δεν είναι ό,τι να ναι όπως ο Vincent.
Αλλά αυτό το λίγο που άκουσα με απογοήτευσε. Περιμένουμε να ληκάρει πάντως για να βγάλουμε ασφαλέστερα συμπεράσματα (2 τόρεντς που υπάρχουν στο ίντερνετ είναι πέρα για πέρα fake).

ουτε εμενα τοσο αλλα τετοιου τυπου (θελω να) πιστευω οτι θα ειναι. δεν νομιζω να βγαλουν αλμπουμ χωρις πειραματοτραγουδα…

Eπιμένω πως τα 2 ολοκληρα κομμάτια που άκουσα μου αρέσουν αλλά αυτά τα samples με απογοήτευσαν, ίσως να είναι αλλιώς όταν θα τα ακούσω ολοκληρωμένα. Πάντως γενικά δεν έχω πρόβλημα με τους πειραματισμούς αρκεί να είναι επιτυχημένοι. Περιμένω αν και όχι με μεγάλη αισιοδοξία πλέον…

Ρε παιδια σε καθε κυκλοφορια γκρινιαζετε ανελεεητα χαλαρωστε λιγο, οι εποχες αλλαζουν και καινουρια μουσικη ερχεται απο τις εκατωστε μπαντες, γινετε πιο δεκτικοι γενικα. Αυτο το σχολιο δεν παει μονο για τους Morbid αλλα γενικοτερα για τις νεες κυκλοφοριες :wink:

Remix-αρα απο Combichrist στο Destructos Vs The Earth…:stuck_out_tongue:

Από το Nevermore single…

Ολοι στο dancefloor λοιπόν…

ΕΜΕΤΟΣΤ

Έπαιζε για 3 λεπτά και νόμιζα ότι το άκουγα για καμιά ώρα, wtf.

E εντάξει remix είναι ως b-side του “Nevermore” single, εξάλλου και στο παρελθόν κομμάτια τους έχουν ρεμιξαριστεί σε παραπλήσιο ύφος απο τους Laibach, και μάλιστα στις χρυσές εποχές της μπάντας.

Δεν έχω ακούσει το πρωτότυπο κομμάτι, αλλά φαίνεται ότι οι Combichrist το έχουν φέρει ακριβώς στα μέτρα τους. Για τα δεδομένα πάντως των Combichrist είναι απλά ένα συμπαθητικό κομμάτι στο ύφος του EBM/Aggrotech που παίζουν.

Είναι ενδεικτικές πάντως οι ηχητικές επιρροές που έφερε ο Vincent στην μπαντα. Αλλά και ο Destructhor έχει ανάλογο παρελθόν, στους Μyrkskog.

Ε ρε και να ακούσετε το Radikult, τι έχει να γινει…:roll:

Στους Ρώσοι #1

καινουριο Morbid Angel… ανθρακες οι θησαυροι !! δεν ειναι ντεθ μεταλ αυτο…

εχω ακουσει απο το πρωι το πρωτο μισο του δισκου (6 κομματια) και μπορω να πω οτι με εξαιρεση 1 σημειο του too extreme που με χαλασε ειμαι ικανοποιημενος ως τωρα απο αυτο που ακουω. το blades of baal ειναι τρελη κομματαρα οπως επισης και το 10 more dead.μολις ακουσω και τα υπολοιπα θα εχω πιο ολοκληρωμενη αποψη.

ειμαι στο πεμπτο κοματι και μπορω να πω οτι μου εχουν πεσει τα δοντια…
πολυ παρτα στην μαπα ο δισκος…τη μπανταρα θεε μου…σιωπη τωρα…

το… εμπηξα και εγω να δουμε τι θα δουμε αν και τις πιο πολλες στιγμες μου δημιουργει ενα ασχημο συναισθημα…

2 πρωτα σχολια στα πρωτα 5:

  1. ουδεν σχολιο, μετριοτατο ιντρο.
  2. αισχος.
  3. αν δεν μου την εσπαγε το οτι εχει μονο 2 ριφς τοτε θα επαιρνε πολυ καλο βαθμο. δυνατο γενικοτερα.
  4. πολυ καλο. παει για κορυφη του αλμπουμ.
  5. καλα το χιτακι ειναι αυτο το i am morbid? το πιο χιτοκομματι της μπαντας στην ιστορια της, ειδικα το ρεφρεν.

συνεχιζω να προσευχομαι για κωλοτουμπα και ας κανει καιρο. Μorbid ειναι, οτι θα φαει λιωσιμο ειναι το μονο σιγουρο…

μόλις τελείωσε, μου φάνηκε ικανοποιητικό και σίγουρα θα ξαναπαίξει!!! Άν και δεν είναι κάτι πρωτότυπο και ξεχωριστό, τουλάχιστον γαμάει Behemoth τελευταίους δίσκους. Τα κομμάτια που μου έμειναν περισσότερο είναι τα Nevermore, Beauty Meets Beast και Blades for Baal.

O δίσκος παρουσίαζει δύο πρόσωπα. Ένα κλασικό Morbid Angel, όπως τους έχουμε μάθει και ένα νέο, αυτο των “εκσυγχρονισμένων” Morbid Angel με industrial στοιχεία, catchy-groovy ρυθμούς, μια πιο εμπορική προσέγγιση, όπως και αν εννοείται αυτή.

Radikult, το πιο αμφιλεγόμενο κομμάτι του δίσκου… και για να flame-αρω λίγο, ίσως και το πλέον ενδιαφέρον. Κομμάτι που θα έγραφε το μπασταρδο του Marilyn Manson με τον Rob Zombie, γιατί Morbid Angel δεν είναι με την καμία…:roll:

Ωραίο το Radikult.

τέτοιες μαλακίες κάνουν κάτι μπαντάρες σαν και αυτή. Δεν ξέρουν πότε να σταματήσουν και βγάζουν ότι να ναι

το θαψανε στο χαμερ=ορματε!!!:):):slight_smile: