Ποσες ωρες ακουτε μουσικη με το εμπιθρι(mp3) σας

Το χρησιμοποιώ από τη στιγμή που θα πατήσω το πόδι μου στο δρόμο μέχρι που θα μπω σπίτι μου. Και στο περίπτερο να πάω να πάρω τσίγαρα, θα το πάρω μαζί μου.
Επίσης το χρησιμοποιώ ακόμα και στο αυτοκίνητο, γιατί το μπ3 μου έχει σκληρό ενώ το μπ3 του αυτοκινήτου παίρνει σιντί και βαριέμαι να γράφω.
Η καλύτερη μου είναι στο γυμναστήριο. Αράζω ποδήλατο καμιά ώρα και δεν καταλαβαίνω για πότε περνάει η ώρα. Έχει τύχει να πάω γυμναστήριο και να έχω ξεχάσει (ή να μην έχει μπαταρία) το μπ3. Απλά γυρνάω σπίτι. Δεν κάθομαι καν.
Εννοείται, φυσικά, σε ταξίδια. Αύριο πάω Λάρισα -εγώ, με τον αδερφό μου, ένα φίλο και τη σκυλίτσα μας- οπότε ο αδερφός μου οδηγάει και τα λέει με τον φίλο και εγώ πίσω, ξάπλα πάνω στη σκύλα, ακούω τη δική μου μουσικούλα.
Τέλος, ακούω και όταν πάω για ύπνο, μέχρι να κοιμηθώ, ενώ αυτό συνεχίζει και παίζει ακατάπαυστα μέχρι το μεσημέρι που θα ξυπνήσω.

Οπότε, χοντρικά, μιλάμε για περίπου 15-20 ώρες τη μέρα (μαζί με τις ώρες ύπνου:P)

Επίσης χρησιμοποιπώ τα ακουστικά-ψείρες για παραπάνω ένταση αλλά και επειδή τα κανονικά μου φεύγουν συνέχεια.
Σίγουρα έχω κουφαθεί και από τα 2 αυτιά, αλλά το δεξί πρέπει να έχει βαρέσει μερική διάλυση.

Σας εχω ολους n00bs :stuck_out_tongue:

4+ χαλαρα κιολας.

Και στην τουαλετα με το ιποντ παω. Τρου Στορυ.

Βεβαιως βεβαιως εχω κανει και μεγαλη ζημια στ’αυτια μου (ας οψεται και η κιθαρα και οι ωρες “κοινης ησυχιας” γαμω τον μπελα μου), αλλα νταξει, τουλαχιστον θα’χω κουφαθει γουστερνωντας 8)

Τα ακουστικα αυτα τα ψειροειδη τα καινουργια τα’χω και γω (δεν εφαγα μια βδομαδα αλλα νταξει). Αριστος ηχος, αλλα μου δημιουργουν ιλιγγο γαμωτο :-s Δεν ξερω αν ειναι η σωστη λεξη, αλλα αυτο νιωθω.

Οποτε προτιμω αυτα που εχει και το γλυκητατο μου αβαταρ. Ειναι και το style ρε αδερφε :stuck_out_tongue:

Δυστυχως ομως ειμαι λιγο ρουχλας και αγαρμπος, και εχω αλλαξει γκουχου γκουχου χαλασει αρκετα μπ3, αλλα με το ιποντ το τωρινο ειμαι ερωτευμενος. Ειλικρινα. Προτιμως να μου παρουν κινητο, πορτοφολι κλπ παρα το mp3. Eιναι πλεον βασικο κομματι της ζωης μου.

Σημ 1: Και οι γυναικες ανθρωποι ειναι. [-X

Σημ 2: Τα περισσοτερα εχουν και sleep timer, ψαχτο. Μου’χει τυχει το Playlist να παιζει καποια στιγμη Slipknot που κοιμαμαι, και πιστεψε με δεν ειναι ευχαριστο ξυπνημα :stuck_out_tongue:

Εσυ διπλα μου μενεις :smiley:

Αυτα τα μακρουλα μικρα ακουστικα που μπαινουν τελειως μεσα (στο αυτι ντε!) με ενοχλουν, ποτε δεν μπορουσα να συνηθισω οποτε εχω απλες ψειρες.
Τα καλυτερα ειναι αυτα τα μεγαλα που λεει και ο mr απο πανω αλλα πρωτον ειναι ακριβα και δευτερον πιανουν πολυ χωρο. Εννοειτε οτι στα @@ μου για το πως θα φαινεται στους αλλους.
Εγω για κανα χρονο χρησιμοποιουσα εμπιθρι αλλα μου χαλασε και επεστρεψα στο τρου discman. Το μεγαλυτερο προβλημα βεβαια που εχω μ’αυτο ειναι οτι θελει να κουβαλαω τσαντα ή τσανακι (μπανανα) αν το θελω μαζι μου γιατι δεν χωραει σε σχεδον καμμια μου τσεπη μπουφαν.

Εχω αποκοιμηθει και εξακολουθησει να κοιμαμαι με τιγκα στα ακουστικα την δισκογραφια των Opeth. Και μαλιστα ηταν μεσημεριανος υπνος. :stuck_out_tongue:

4+ και εγώ.:-s
Στη δουλειά δεν αντέχω να ακούω τις κοπέλες που τσιρίζουν κ λένε τις βλακείες τους,οπότε βάζω τη μουσικούλα μου και δουλεύω…:stuck_out_tongue:

δεν έχω εμπιθρια ομως έχω κινητό.Πειράζει?:roll:

Ναι πειραζει εισαι οφφτοπικ σβηστε της το ποστ!

3+ώρες και εγώ,και ο αριθμός ανεβαίνει όταν το μάθημα είναι βαρετό…χεχεχεχεχε
με το που είμαι έτοιμος από το δωματιό μου,βάζω το ακουστικά και αρχίζω…βέβαια πολλές φορές στο ρόμο έχω κοντέψει να σκοτωθώ,αλλά σιγά μωρέ,πάντα λέω ένας λιγότερος και συνεχίζω!!!


Now playing: Edguy - Catch Of The Century
via FoxyTunes

1 ωριτσα την ημερα…

εγω τα τελευταια 5 χρονια οσο με θυμαμαι τον εαυτο μου ακουω μπ3.τι παει να πει 4 ωρες?αναλογως το ποσο ταξιδευεις ειναι…
οσο για την ενταση…τσιτα!!!μωρε ακουνε ολοι γυρω στο τρολευ τι ακουω!
μετα εχω πονοκεφαλους βεβαια…αλλα χαλαλι!

τωρα τι πολλ ειναι αυτο?εγω τα τελευταια 5 χρονια οσο θυμαμαι τον εαυτο μου ακουω μπ3.τι παει να πει 4 ωρες?αναλογως το ποσο ταξιδευεις ειναι…
οσο για την ενταση…τσιτα!!!μωρε ακουνε ολοι γυρω στο τρολευ τι ακουω!
μετα εχω πονοκεφαλους βεβαια…αλλα χαλαλι!

Παντως 60-70 ευρω για ακουστικα τα οποια χαλανε πολυ ευκολα(οχι λογω κατσκευης αναγκαστικα) δεν τα δινω.Προτιμω να ακουω σε χαμηλοτερη ενταση,να μην μπαινω σε θορυβωδη μεσα,να αποφευγω κοφτερα ριφς και δικασες οπως και σειρηνες…70 ευρω δεν δινω παντως!

Το μεγαλυτερο κακο με το cd player ειναι το μεγεθος και οτι οταν περπατας δεν γινετια να ακους.Εκτος αν εχεις κανα γαμαουα σε ειδικη θηκη κλπ

Παντως να πω και την κακια μου,μου την δινει λιγακι να βλεπω καποιον που εχει ΣΥΝΕΧΕΙΑ τα ακουστικα στο αυτι του.Ενταξει ρε φιλε μιλαμε.Βγαλτα τα γαμημενα.Οχι μονο το ενα.ΑΚους μουσικη απο ενα ακουστικο?Με δουλευεις τωρα?Θα ακουσεις μετα τα χλαπατσιμπανα8)…
Επισης μου τη σπαει να βαζουν μουσικη στο κινητο χωρις ακουστικα…Σαν τα τρανζιστορακια στη παραλια παλιοτερα…Ειδικα αν αυτο γινετα στα ΜΜΜ μου τη δινει αρκετα!

Αυτο ειναι καγκουρια.

‘ειμαι γιο και ακουω γιο μουσικη δειτε ειμαι κουλ ακουστε τι μουσικη μαρεσει ειμαι γιο προσκυνατε γιο γιο γιο’

βρωμο καγκουρες

ποιος σε κλεβει με 70 ε ακουστικα???ρε παιδια 12 ε εχουν!!

Ρε γουαιζ καμενε δεν λενε για ψειρες αλλα για τις γκουμουτσες τα μεγαλα ακουστικα

χαχαχα!πως φαινεται οτι δεν εχω διαβασει ουτε ενα ποστ πριν!!

:oops::oops::oops:

εγω ακοθω 2-3 ωρες δυο φορες την εβδομαδα(οταν γυριζω απο πατρα και οταν παω πατρα)

ΚΟΨΙΜΟ ΣΤΟΥΣ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟΥΣ.

Κοψιμο ή καψιμο ρε?:stuck_out_tongue:

εκτος αν λεγοντας κοψιμο εννοεις εκει που ακουνε μουσικη στο τρενο να τους πιασει κοψιμο και να τα κανουν πανω τους οποτε ναι συμφωνω

το καλοκαιρι που ξυνομαι 4 κ πανω standard αλλα τωρα με τα μαθηματα εχουν μειωθει…:frowning: αλλα δεν ακουω απ το mp3 για να μην ξεκουφαθω:P μονο απο cd κ απ το computer.

Δεν εχω μπ3 και δεν με βλεπω να παιρνω συντομα…

Ρε δεν ειναι ολα τα μεγαλα ακουστικα τοσο ακριβα.

Μπορεις ανετα να βρεις αξιολογα φιλιπς με 17 ευρω
και ακομα πιο αξιολογα φιλιπς με 29 ευρω (ειναι κατι ασημενια τεραααστια, μπαινει ολο το αυτι μεσα)
εε και μετα προχωραμε σε κατηγοριες 50+ που ειναι τα wesc (ομορφα και γαματα, τερμα τα μπασα) και τα ακουστικα ονειρο (που πρωτα ο θεος θα ειναι το χριστουγεννιατικο πεσκεσι) τα bose. Δεν εχετε ακουσει μουσικη αν δεν εχετε ακουσει απο bose ακουστικα :stuck_out_tongue: