Napalm Death

:bow::bow::bow:

Κυριακη απογευμα βολτιτσα στην Camden Town με τον αγαπητο user Rasputin. Οπως φταναμε στην εισοδο του μετρο για να την κανουμε σπιτια μας περναει απο διπλα μας ενας τυπας με μια γκομενα και πηγε στο κοντινο ΑΤΜ.
Ο τυπος ηταν χαρακτηριστικη φιγουρα, απο αυτες που συνηθως μια φορα τις βλεπεις και τις θυμασαι. Χοντρος (με μια τεραστια μπακα), με φαλακριτσα μπροστα και το υπολοιπο μια αφανα που φευγει προς τα αριστερα και δεξια και μουσακι.
“Καπου τον ξερω γαμω!” λεω στον Ρασπουτιν. “Παιζει σε καποιο συγκροτημα, ειμαι σιγουρος και θα πρεπει να ειναι σε καποιο που δεν ακουω, καμμια απ’αυτες τις death ή black καφριλες (:p)!”. Aφου εφαγα απιστευτο σκαλωμα και δεν μπορουσα να σκεφτω σε πιο συγκροτημα ειπε ο Ρασπ να παει να τον ρωτησει καθοτι αυτου δεν του ελεγε τιποτα.
Παει στο ΑΤΜ:
-Are you musician in any band?
-Yeeaah (βαριεστημενα)
-Which one?
-Napalm Death

Παντως οπτικα ειναι μορφη ο τυπος!

8O8O8O8O

Shane Embury for president!!!

Συχνά βλέπω αυτά και γελάω μόνος μου.:expressionless:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=473531&postcount=463

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=473613&postcount=465

Δεν γίνεται να ναι τόσο ΘΕΟΣ.

Εγώ κι ο συνικ έχουμε κοινό γνωστό που είναι ίδιος. :stuck_out_tongue:

Time Waits For No Slave

Oτι πιο καλοκαιρινο για αυτες τις μερες!:stuck_out_tongue:

Γκρουπάρα, Θεοί ζήτω το Death Metal ρε !! Παουερ sucks ρε !! :smiley:

:lol::lol::lol::lol:
Mike Stan πιο γραφικός κι απ’τα στενά της Ύδρας!!! ΑΜΑΝ πια με το πάουερ! :stuck_out_tongue:

but it DOES suck!:stuck_out_tongue:

Μη με τσιγκλάς κ εσυ, γιατι θα πω καμια βαρία κουβέντα για το πάουερ, και θα με βρείτε σφαγμένο με κανα σπαθι στο τέλος :stuck_out_tongue:

Ισχυει. Επιβεβαιωνω.:stuck_out_tongue: Αν και πιο μεγαλη μορφαρα ο δικος μας:D

ξεθαβω γιατι πρεπει να δειτε αυτο!!

δεν υπαρχουν αυτες οι εκπομπες ωρε!!!

ρε ποσο γαμάνε ρε αυτοι…πωωω τι μαλάκας ειμαι τώρα ακούω κατι τραγουδια τους…και δεν μου πολυ αρέσουν τετοιου είδους μουσική…

πραγματικά γαμάν.πωωω

Θα ερθουν τελικά τον Σεμπτεμβριο?

Και πάλι πωωω…

Καινούριο video από το Utilitarian για το κομμάτι "The Wolf I Feed"
http://www.rockhard.de/megazine/praesentationen/napalm-death-the-wolf-i-feed.html

αυτό με τα δύο φωνητικά θυμίζει κάργα mastodon.
έγιναν πολύ χαρωποί.

Edit. Είναι ωραίος τυπάς ο Mπάρνης, αξίζει να το ακούσει κανείς, παρά το γεγονός πως τη συνέντευξη παίρνει ψυχολόγος μεν, life coach (…) δε

2 Likes

Όντως πολύ ωραίος τυπάς.

Για το νέο άλμπουμ μιλήσαμε; Φοβερό εξώφυλλο, φοβερή μουσική για άλλη μια φορά, προφανώς φοβεροί στίχοι (όπως πάντα). Τι να πεις… Respect. Και με κάμποσες εκπλήξεις μέσα.

Για παράδειγμα το Invigorating Clutch που μυρίζει… Tι μυρίζει ακριβώς @apostolisza8 γιατί μου διαφεύγει :stuck_out_tongue:

Τσεκάρετε και τη version με τα bonus tracks και τις 2 διασκευές (Sonic Youth και Rudimentary Peni).

3 Likes

Καλά ρε άνθρωπε, με παρακολουθείς; Αυτό έτυχε να ακούω εδώ και μια ώρα στο ριπίτ.

Περιμένω την παρουσίαση μας για να τοποθετηθώ για την μπάντα και τον δίσκο, που μου αρέσει βεβαίως πολύ, αλλά since I have been summoned:

Aυτό εκεί γύρω στο τέταρτο λεπτό.

επίσης,

Ω ναι!

  1. Μην ξεχνάμε και αυτούς εδώ που παίζει ο Embury (και ο Herrera), που επίσης βγάλανε υπέροχο δίσκο ε!
2 Likes

Kick Me Silly, Poisoned Apples. Αγαπάμε Venomous Concept.

Περιμένω τις τοποθετήσεις των συντακτών λοιπόν :grinning: Τους θεωρώ από τις πιο ενεργές ιδεολογικά, σταθερές ποιοτικά και, προφανώς, επιδραστικές ιστορικά μπάντες του σκληρού ήχου. Από τα συγκροτήματα που επιβάλλεται να στηρίζουμε οικονομικά όσο μπορούμε!

2 Likes

Μόνο σε εμένα βγάζει ένα Swans και Killing Joke feeling το παρακάτω?

Επιτέλους ένα δυνατό και καλοφτιαγμένο βίντεο-κλιπ (όχι μόνο από αυτόυς, αλλά γενικότερα).

Είμαι λίγο άσχετος με την μπάντα (και τον ήχο γενικότερα). Μόνο το Enemy of the Music Business είχα αγοράσει τότε και είχε πέσει ένα σχετικό λιώσιμο.

2 Likes